Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Külföldön éltem csaknem egy...

Külföldön éltem csaknem egy évtizedet, hazaköltöztem, és így érezem magam, a többi lent?

Figyelt kérdés
Olyan, mintha valami állatkertben lennék. Az emberek viselkedését leginkább valami felnött testbe záródott nagyon agresszív, nagyon ronda, nagyon rosszindulatú, nagyon dagadt ovisként tudnám csak leírni, beleértve a családtagjaim, barátaim megnmyilvánulásait, viselkedését is, sőt leginkább az övéket, mert ezeket az embereket ismerem legközelebbről. De vadidegeneket is ilyen karámba zárandó köz-és önveszélyes hülyéknek látom.Nagyon nehéz feldolgozni a tényt, hogy én ezek közt nőttem fel és szocializálódtam. Mióta felismertem ezt a tényt, állandóan figyelgetem magam, és próbálöm tűzzel-vassal írtani a szégyenletes örökségem. Más is van ezzel így? Hogy kezeltétek a dolgot?
2019. jan. 8. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
kérdéssel a kérdésedre! miért jöttél haza?
2019. jan. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Honvágyam volt.
2019. jan. 8. 20:55
 3/12 anonim ***** válasza:
Próbálsz változtatni az emberek kultúrához való hozzáállásán? Ha igen, milyen módon?
2019. jan. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Egyetértek veled, itt a legtöbb ember agresszív, egoista suttyó, aki imádja osztani az észt, olyan dolgokról is, amikről fogalma sincs. Külföldön jobb a helyzet?
2019. jan. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Én is sokszor így vagyok, pedig nem jártam külföldön. Mégis relatív értelmes embernek tartom magam, és néha elgondolkozom, hogy a rokonságom, szüleim, közvetlen környezetem mennyire egyszerű, rosszindulatú emberekből áll. ÉS elgondolkozom, hogy nekem ezekkel kellett felnőnöm, rögtön nem csodálkozom, hogy ennyire elb..szott lettem.
2019. jan. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Vagy ami mindig eszembe jut, az iskola.


Azt mondják, hogy a gyerekek, fiatalok között vannak a jövő tudósai, űrhajósai, orvosai, mérnökei.


Csak nem teszik hozzá, hogy ugyanúgy közöttük vannak a jövő alkoholistái, munkanélküli, céltalan emberei. ÉS messze ők vannak többségben, ráadásul elnyomják azt is akinek lenne sütnivalója, jövője.

2019. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
" Próbálsz változtatni az emberek kultúrához való hozzáállásán? Ha igen, milyen módon?" Volt itthon az elmúlt egy évben olyan munkaköröm, ahová direkt azért vettek fel. hogy hozzam a kinti mentalitást.És javítsak a helyzeten. Ehhez minden segítséget és támogatást megkaptam, amit az adott cég csak meg tudott adni. Nekem tényleg volt egy ilyen küldetéstudatom :) pár hónap elteltével azonban reménytelennek ítéltem a helyzetet. Azóta úgy vagyok vele. hogy ezt az országot egészen egyszerűen a sorsára kell hagyni.
2019. jan. 8. 21:06
 8/12 A kérdező kommentje:
"Egyetértek veled, itt a legtöbb ember agresszív, egoista suttyó, aki imádja osztani az észt, olyan dolgokról is, amikről fogalma sincs. Külföldön jobb a helyzet?" Igen, jobb.
2019. jan. 8. 21:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az emberek alapjába véve mindenhol ugyanolyan különbözőek. Én jelenleg is külföldön lakom, de legalább évente kétszer hazautazok, egyszer pedig hazaköltöztem 4 hónapra (nem honvágy, hanem hivatalos ügyek miatt), de akkor sem éreztem, hogy mi magyarok ilyen emberek lennénk, mint amit leírtál. Talán az igaz, hogy mivel otthon több stressz éri az embert, bizonytalanabb a megélhetés, ezért néha talán frusztráltabbak, idegesebbek az emberek, például nem mindig köszön vissza kedvesen az eladó a boltban (ha egyáltalán visszaköszön), dehát ez valamilyen szinten érthető. Én egyébként azt látom, hogy még a nehezebb életkörülmények ellenére is próbálnak mégis valahogy boldogulni, megélni, pozitívak maradni. Azt is észrevettem, hogy mi magyarok talán jobban tudunk örülni a kisebb dolgoknak, például ha eszünk egy finom sütit egy otthonos cukrászdában, ha elutazunk akár csak a szomszéd városba várost nézni, vagy elmegyünk a moziba, vagy veszünk egy szép cipőt. Nyugaton ezek mind annyira alapvető dolgoknak számítanak, hiszen megteheti az ember, hogy már nem jelentenek különösebben semmit, otthon viszont valahogy még meg van a "varázsa" ezeknek. Nem lehet, hogy csak rossz körökben mozogsz, ahol ilyen embereket ismersz?
2019. jan. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy leírtad ezeket, az ilyen benyomások bennem is felmerültek :) Ezt a részét én is így látom különben. Ezért is szerettem volna hazajönni. Ami pedig a közeget illeti: Nem, sajnos, én is gondoltam erre, de aztán kielemeztem a helyzetem :) Én nagyon sokféle közegben megfordulok, amolyan kulturális kaméleon vagyok :) Sikerült megismernem a legetőségeimhez mérten a lehető legszélesebb közeget itthon is, és kint is, épp csak a sztárok világa maradt ki :) Hajléktalanoktól egészen a felső tízezerig nmindenféle emberrel tartok kapcsolatot, nem a közeggel van a baj.
2019. jan. 8. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!