Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nincs hivatàsom karrierem...

Ha nincs hivatàsom karrierem akkor mi értelme élni?

Figyelt kérdés
Ha egyszerüen semmiben nem vagyok jó és ezért nincs hivatàsom. Max gyàri munkàs lehetek ha méltóztatnak felvenni engem. De az meg csak pokol nekem, antiszociàlis vagyok elég durvàn màr az hogy emberek közt legyek is kinzàs. A fizikai munka se az erösségem, kézügyességem egy nagy nulla. A nök sem szeretnek és csoró is vagyok meg szüz is. Màr az iskolàban is egy szr tanuló voltam mindig is ràadàsul komolyabb szakmàt sose tudtam letenni egyszerüen sik hülye voltam hozzàjuk. Érettségim sincs. Végül lett egy fos okj-m de ezzel szinte lehetetlen elhelyezkedni. Minek éljek? Csak egy okot mondj ha tudsz. Ja és nagyon sokat gondolkodtam màr mi legyek mivel foglalkozzak de nem jutottam semmire. Nekem annyi lesz igy is úgyis mert csöves leszek egyszercsak. Meg ha fel is vesznek gyàrba az is milyen lesz igy leélni egy életet?? Csak szenvedés és kinlódàs szar fizetésért ami semmire nem elég. F

2019. jan. 9. 18:06
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"dolgozok azért, hogy jobb életem legyen"


... de ha nem képzed tovább magad nem tudsz fejlődni.


Szóval dolgozol, dolgozol, a piaci értéked stagnál, mert nem fejlődsz. Így kiszolgáltatott vagy a környezet változására pl.: egy gazdasági válaságra. Az ilyen embereket lesznek munkanélküliek.


Mért jó ha ugyan olyan szinten maradsz? Akkor nem dolgozol egy jobb életért, csak a mostani fenntartásáért.

2019. jan. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Neked kell felismerni azt, hogy mi az, amivel tartósan le tudod magadat kötni az életben úgy, hogy meg is tudj belőle emberhez méltóan élni.

Másra nem háríthatod ezt a dolgot.

Nagyjából lehet tudni olyan kérdésekre a válaszokat, hogy "Szeretek-e emberek között lenni?", "Szeretek-e emberekkel dolgozni?", "Van-e műszaki vénám?", "Kitartó vagyok-e?", "Milyen a problémamegoldó képességem?", "Kellően határozott vagyok-e a szakterülethez, amely felé orientálódom?", "Van-e türelmem/kitartásom/kedvem x évet tanulni?"

Fontos tényező az önbizalom és ha ennek túlzott hiányát ismered fel, nem szégyen megkeresni egy pszichológust sem, mert diszkréten tudsz túllépni a kezdeti problémákon a segítségével.

A pszichológus NEM HELYETTED oldja meg a problémákat - ha adódnak, - hanem segít megtalálni a megoldásához vezető utat.

Ezt viszont neked kell végig járnod, - senki másra nem ruházható át az ilyen típusú problémák megoldása, nem okolhatsz mást azért, ha te nem vagy hajlandó semmit tenni saját magadért.


Vannak olyan emberek, akik nem bírnak ki x évnél többet ugyan abban a munkakörben, - nekik csak a (munka)környezet időközönkénti váltása hoz megnyugvást rövidebb-hosszabb ideig.


Vannak olyan emberek is, akik ÉVTIZEDEKEN keresztül képesek magányosan eldolgozgatni, - mint a "csendes őrült", - belőlük akkor jön ki a legnagyobb teljesítmény, ha csak a szükséges mértékű kontrollt érzik magukon (, hagyni kell nekik egy bizonyos fokú "szabadságot" a sikeres tevékenységük érdekében).


Ezeknek utána kellene személyesen járnod és le kellene, hogy tisztuljanak benned minél előbb, - nagyobb lesz az esélye annak, hogy nem fogod magadat ilyen "semmilyennek" érezni - és megnyugtatóan fognak hatni rád a sikeres felismerések.

2019. jan. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mert meghalni nem is olyan könnyü.
2019. nov. 29. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!