Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok ennyire magamnakv...

Miért vagyok ennyire magamnakvaló? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Alapvetően introvertált vagyok az odáig oké. De az életterem is teljesen lekorlátozódott, csak a munkahelyenen, vagy otthon vagyok. Míg régen azért többet jártam, heti akár 4x-5x is. Mikor még tanultam, hárman lányok laktunk egy albérletben és azt is nagyon élveztem, emberek között voltam folyton. Most már a párommal élek és szinte nem is vagyok máshol, mint otthon (míg ha ő nincs is ott). Az a legnagyobb baj, hogy így jól érzem magam és nem is hiányzik már, hogy eljárjak és találkozzak másokkal, pedig tudom, hogy ez nem normális és szeretnék rajta változtatni. Tavaly egy portaszolgálatos házba költöztünk párommal és már frusztrál, hogy a portás is mit gondolhat, hogy mennyire nincs életem, reggel megyek, lejár a 8 óra és már otthon is vagyok.
2019. jan. 11. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Beszéld meg a pároddal, hová tudnátok elmenni együtt.

Amikor ő nincs otthon, vagy nem ér rá, menj el a munkatársnőkkel, régi iskolatársnőkkel, szomszédnővel kiállításra, moziba, hangversenyre.

Menj el soppingolni, de hagyd otthon a pénztárcádat és a bankkártyádat és csak pár forintot vigyél magaddal (pl. toalettpénz stb.). Vagy egyszerűen csapódj (csapódjatok) hozzá egy baráti párhoz egy közös program erejéig. A lényeg - ne savanyodj/-atok/ be!

2019. jan. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Próbáltam régi barátnővel felvenni a kapcsolatot, de valahogy nem akar összejönni, én meg nem könyörgök senkinek, mert párszor már lemondta vagy annyiban maradt a társalgás, hogy keressük egymást és mégsem. Van aki akkor keres folyton, ha valami baja van, amúgy meg le se szhar. Így őt már nem keresem, pedig gyerekkori barát volt és bánt a dolog. A többi barátnőim meg elköltöztek mind a városból és így nem működött a kapcsolattartás. Munkahelyen meg pár idős kollégám van, főleg férfiak... :/
2019. jan. 11. 13:53
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezek után azt tanácsolom, hogy a pároddal együtt menjetek ide-od. Majdcsak megismerkedtek egy másik párral (párokkal), akikkel össze-össze tudtok rüttyenni egy ötórai teára, névnapra, születésnapra...
2019. jan. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, hogy ha valamire nincs igényed, akkor miért akarod magadra erőltetni? Mire jó ez? Miért érdekel, hogy másoknak mi a "normális" vagy hogy mit gondolnak az életviteledről?
2019. jan. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Butaság,hogy foglalkozol a portással.

Soha eszembe sem jutna...

Egyedül is elindulhatsz egyellőre egy nagy sètára vagy beülni egy kávèzòba.

Szerintem semmi gond evvel.Èn is szeretek egyedül csak mozdulj ki.

2019. jan. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kimozdulni kiszoktam mondjuk heti 1x-2x munka után, sétálgatok, shoppingolok, de max. másfél óra és megunom. Tudom, hogy hülyeség azzal foglalkozni mit gondolnak rólam, nagyon régóta próbálok nem foglalkozni vele, talán látok egy kis fejlődést ebben, hogy annyira már mégsem zavar, mint régen. Megpróbálok eleinte párommal kijárni az ő barátaival, nem akarok ilyen magamnak való lenni.
2019. jan. 11. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!