Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek szégyen, ha...

Szerintetek szégyen, ha vkinek borderline személyiségzavara van?

Figyelt kérdés

2019. jan. 21. 00:13
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Azta! Köszi, utolsó, nagyon érdekes volt olvasni.
2019. jan. 31. 07:05
 12/19 anonim ***** válasza:
6%

"Addig a borderline személy a folyamatos kicsapongásaival izgalmasnak, folyamatosan változónak hatnak, akik mellett nem lesz majd unalmas az élet."


Ez tök jól hangzik, csak éppen baromság.

2019. jan. 31. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%

#12:


Lehet, hogy te annak gondolod, de attól még az elfogadott pszichológiai szakvélemény világszerte, az ez.


A borderline személyek hangulatingadozása a legtöbb ember számára vonzó. Ugyanis a mára általánossá és ismerté vált helyzet, mikor "20 év után már kihűlt a házasságunk és semmi érdekes nincs benne", elkerülhetőnek látszik.

Végülis igaz. Bár megterhelő a kapcsolat egy borderline-ossal, valamint az üres fázisai a emlékeztethetnek a kihűléshez hasonlóra, az a tény nem változik, hogy ameddig nincs a partnerben is valami baki, addig számára a borderline-os személy szerető-agresszív változásai izgalmasan hatnak. A depresszív és üres váltás persze hozhat némi unalmat, de az általában megegyezik egy nem borderline-os kapcsolat "egyedül akarok lenni" szakaszaival, így az nem kirívó. Azonban mikor idealizálja és imádja a partnerét, vagy éppen az üvegvázát akarja a fejéhez vágni, az minden csak nem unalmas és kihűlt. Emiatt pedig vonzó lesz.

2019. jan. 31. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
36%

Csak hát akinek erre van igénye, ilyen módon akar izgalmat az maga sem "ép".


Egy ilyen kapcsolat azért nem tud kihűlni, mert nem is kapcsolat. Teljesen más kategória.


De akkor már legyen mindjárt skizofrén. Az még izgibb.

2019. jan. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

A borderline személyiségzavar nem antiszociális személyiségzavar. Kérlek linkelj róla, hogy miből gondolod ezt? A szociopátia és pszichopátia tartozik az antiszociális személyiségzavarok közé.

Az ilyen emberek nem képesek az érzelmi empátiára, nem képesek bűntudatot és lelki furdalást érezni, nem aggódnak, más embereket tárgynak tekintenek, tudatosan manipulálnak, érzelmi világuk szegényes.

A borderlineosok képesek az érzelmi empátiára, képesek bűntudatot érezni, a borderline egyik kritériuma a szorongás (pl. az elhagyatottságtól való szorongás), a tudatos manipulációhoz túl impulzívak, infantilisek, az érzelmi világuk nagyon gazdag, az érzéseik nagyon mélyek.


Egyébként a többi, amit leírtál nagyon érdekes volt.

2019. febr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nem, nekem is az van, de megtanultam lenyomni; kigyógyulni belőle nem lehez, de sok munkával a tünetek nem jönnek elő. A lánc módszer segített
2019. ápr. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
45%
milyen az a lánc módszer?
2019. ápr. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én is szívesen olvasnék a lánc-módszerről. Én nagyon sajnálom, hogy nem tudtam a borderline szerelmemmel maradni, de annyira kínozott, hogy pánikbeteg lettem tőle. Könyörtelen szadistának tűnt, és úgy éreztem, csak rosszat akar nekem. Képtelenség együtt léenni valakivel, aki úgy viselkedik, hogy a jót rosszal viszonozza, és mintha megszállta volna az ördög.
2019. jún. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18:


"Képtelenség együtt léenni valakivel, aki úgy viselkedik, hogy a jót rosszal viszonozza"


Ez tőled függ.

Sokan, ismeretek hiányában, a borderline-os hibájának tekintik a reakcióit.

Ami el van felejtve, hogy ezek reakciók, és nem akciók!


Nem véletlenül született rengeteg pszichológiai szakkönyv nem csak a borderline-osoknak, de a borderline személyek családjainak, partnereinek is!


A borderline személyekkel szabályosan /!\meg kell tanulni/!\ bánni.

Tudni kell, hogy mit szabad és mit nem szabad mondani, hogy hogyan szabad és nem szabad viselkedni, illetve mit szabad és nem szabad éreztetni vele!


A borderline-osok nem akciókban működnek, hanem reakciókban.


Példának: Egy tevékenységbe 100% energiát (=intenzitást) tudsz beletenni. Egy átlagos ember 50% energiával tesz akciót, és 50% energiával reagál.

Egy borderline-os nem, vagy nagyon ritkán tesz akciót, így cserébe 100%-ot fektet a reakcióba.


Ezt Ő maga viszont nem tudja szabályozni!

Ezért szükséges, hogy a partner tudja, milyen akciókat tehet, hogy a legintenzívebb reakció se legyen túl szélsőséges.


Mivel minden borderline-osnak máshol van a határa, ezért ez az elején csak tapasztalással, próbálgatással deríthető ki.

Cserébe viszont ha valaki túl van a kezdeti nehézségeken, és rájön a legapróbb dolgokban is a hatrokra, akkor egy olyan személyre lelhet a borderline-osban, aki bár változékony, de soha senki nem fogja őt jobban szeretni.

2019. jún. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!