Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy egyik...

Miért van az hogy egyik oldalon a nők elvárják hogy a férfi ne szólhasson bele az abortusz kérdésébe, másik oldalt meg ők okoskodnak a sorkatonaságról?

Figyelt kérdés

Szerintem durva kettős mérce.

Egyfelől az az én gyerekem is volt míg ki nem nyírták, de az természetesen ilyenkor mindegy. Ilyen indokkal hogy az neki 9 hónap szenvedés és az ő teste. Másfelől utána előadás van nekem arról tartva hogy mennyire kéne egy olyan dolog ami nekem vesz el 2 évet az életemből szenvedéssel. És természetesen rá nem vonatkozik.


Nem az a célom hogy bárkit megbántsak. Nem az abortuszt akarom itt vitatni. Az abortusz kérdést tegyük át máskorra. Inkább ez a kettős mérce havar. Miért van hogy egyik oldalt okés beleokoskodni olyanba ami csak a másik nemre vonatkozik, másik oldalt nem, akkor sem ha a gyerek ugyan annyira az enyém is.


2019. jan. 21. 08:42
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Na akkor egyesével reagálok mindenkire.


5-ös. Nem. Ha a bombanős idiótára gondolsz, az nem én vagyok. Nem nyert. A következő nem tetsző kérdésnél bejátszhatod ezt a lapot újra. Köszönöm a részvételt.


6-os. Igen, sokan kibújnak alóla. De mi van azokkal akik megtartanák a gyereket? Miért csak egyik oldal véleménye számít. Ha anyuka bújna ki alóla megszakítással akkor az miért van rendben. De mindegy is. A kérdésem arra irányult hogy miért elfogadott egyik oldalon a másik nemre vonatkozó dolgokba a beleszólás, a másik oldalon meg miért nem.


7 Hallod. A válaszod olyan távol áll a hasznostól mint egy unikornis meg a döglött csótánnyi eszed. Most megveregetheted a buksid hogy jól beszóltál, de nem lettünk közelebb a megoldáshoz. Try again, csak ezúttal értelmezd a kérdést és próbálj hozzátenni a témához. Attól hogy hülyének kezeled a másikat nem biztos hogy az. Nem baj hogyha nem értesz velem egyet, de akkor ne a személyemet támadd hanem a nézeteimet. Főleg úgy hogy anoním oldalon fingod sincsen ki vagyok. Inkább simogasd a buksid és maradj csöndben míg nem leszel produktív. Nekem is megy ez a stílus csak nem visz előrébb.


8-as jogos hogy mindenkinek meg lehet a véleménye. De nem arra irányult megint a kérdés. Nem akarom a szólásszabadságát senkinek se károsítani. Csak a társadalmi kettősmércét kérdőjelezem meg. És amelyik nőt zavarja hogy olyan gondolataim vannak amik provokatívak lehetnek, és azzal támad hogy nem lesz barátnőm (amiről megint senkinek fingja sincs, csak előrehaladó feltételezések és általánosítások alapján állítják) az nem is kéne. Ha rád nem vonatkozik ne vedd magadra. Egy szóval se írtam hogy minden nő olyan. Nagy részük nem. Mégis rengetegen verik a mellüket a sorkatonaságért, de amint azt mondják lehet menni kikérik maguknak hogy hát ők nők. A kérdésem rájuk vonatkozott ha elsőre nem lett volna tiszta.


9-es. Ezt te el is hiszed? A társadalom úgy általánosságban volt olyan.

De tegyük fel így volt. Most már nincs akkor férfi társadalom. Mégse látom hogy a női egyenlőségért kampányoló csoportok a katonaságot vagy a bányamunkát érintő kvótáért tüntetnének. Ebben még a transzneműek is különbek, mert ők érdekes módon amcsiba nagy számban vonulnak be önkéntesen.


10-es meg ugye egyetért velem. Ahoz azon túl hogy szerintem is felesleges a sorkatonaság. Viszi az állam pénzét, kiesik a munkaerő arra az időre is. Sok embertől elveszi a karrier lehetőségét, és menyomorít sok embert, nem tudok én se többet hozzátenni.

De igazából a kérdésem lényege a kettős mérce volt.


Nem gond ha valaki mégse ért egyet, de légyszíves ne gügyögéssel, személyeskedéssel meg egyéb haszontalan provokálással fejezze már ki, hanem írja meg őszintén hogy mit lát másképp. Szerintem továbbra is durva kettős mérce.

Akinek meg nem inge ne vegye magára. Tanuljon meg most szelektálni abból mi vonatkozik rá és mi nem ha már az óvodában nem sikerült.

2019. jan. 21. 11:15
 12/18 A kérdező kommentje:

11-es. Én általában csak annyit mondok hogy a katonaság önkéntes alapon nem szexista. Fizikai erőnlétinek kell megfelelni és a nőket is felvesznek. Aztán ha visszajött és van tényleges tapasztalata akkor meghallgatom a véleményét. Addig meg ne a harcsát kérdezzük milyen a felhők közt repkedni. Általában kikérik maguknak hogy képzelem.

Ezt nem tudom mire vélni azon túl hogy gusztustalannak tartom.

2019. jan. 21. 11:23
 13/18 anonim ***** válasza:
44%

Én nem okoskodok a sorkatonaságról, de igazából vannak női katonák, ott a lehetőség erre mindkét nemnek most is, elég kemény a felvétel, pasik is megcsúsznak rajta, ha nincsenek felkészülve, van hivatásos a családban, mesélt dolgokat.

Szülni viszont a férfi biológiailag nem képes, és amíg nincs testen kívüli emberi fejlődés, addig a nőre van nagyobb hatással a terhesség és a szülés, tehát nem egy kategória a kettő.

Vannak tojással szaporodó fajok, ott bármelyik szülő összetörheti a tojásokat... Születtél volna madárnak... :-D

2019. jan. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én kezdem érteni, mire akarsz kilyukadni.

Ha a katonaság kötelező lenne, arról nem dönthet a férfi, hogy akarja vagy sem.

Az abortuszról a nő hozza meg a végső döntést, kizárhatva a férfi véleményét és akaratát.


A sorkatonaságva mai fejlett világban hülyeség.

Viszont én kötelezően előírnám, hogy mindenkinek legyen alap egészségügyi képzés. Néhány ember olyan sötét, hogy a seggét nem tudja megkülönböztetni a fejétől. Na meg az életben és akár a háborúban is fontos lehet tudni, hogyan kell ápolni egy sebet.

2019. jan. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Az egészségügyi képzés nem lenne rossz ötlet. Milliószor több értelme lenne mint a hittannak vagy erkölcsoktatásnak az iskolában.

Ugye a jogosítványhoz kell elsősegély tanfolyam. De 2x4 óra nem elég semmire. Meg egy évvel utána már nem is emlékszik az ember.

2019. jan. 21. 15:08
 16/18 anonim ***** válasza:

Én az önvédelmi oktatást is kötelezővé tenném a sulikban, amennyi hülye mászkál az utcákon, az egyik tesióra lehetne ez.


Meg a KRESZ is fontos volna, közlekedési ismeretek, gyakorlati órával.


De az abortuszt akkor se keverjük ide, az elég összetett dolog. Volt már haláleset amiatt, mert megtagadták.

2019. jan. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
28%

A férfiaknak van társadalmi hatalma dönteni az abortuszról is meg a sorkatonaságról is, a nőknek meg nincs. Itt pedig vége a történetnek, és felesleges képzelt kettős mércéket felhozni.


Mellesleg messze nem is tépi annyi nő a sorkatonaságról a száját, mint amennyi férfi az abortuszról. Mert lássuk be... A férfiak többsége szerint gyilkosság az abortusz, a nők többsége pedig soha életében nem formált komolyabb véleményt a sorkatonaságról, hiszen ez nem nagy fenyegetés a mi generációnkban. Aki meg formált véleményt, annak a többsége valószínűtlen, hogy támogatná a sorkatonaságot.

Oké, lehet, hogy a facebookon vagy gyk-n vagy mittudomén hol volt találtál 2-3 olyan nőt aki szerint midnen férfinek be kéne állnia katonának, de ez semmilyen formában nem mérhető az abortuszmizériához.

2019. jan. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Mi az hogy kinek van társadalmi hatalma ÷s kinek nincs. Én úgy emlékszem mindkettőnk szavazata ugyan annyit ér. És mindkettőnket ugyan annyi ponttal vesznek fel felsőoktatásban. És 2003 óta a munkáltató sem diszkriminálhat vagy nagyon megüti a bokáját. Szóval ezt az elnyomó férfiak társadalma maszlagot el lehet felejteni. Bármennyit ismételgették neked a feministák, nem nyomnak el téged kollektíven a férfiak. Nem hiszem el hogy ezen még mindig túl kell esnünk.


A kommented második része igaz. Nem mérhető össze ha a csoportok mértékét nézzük. Főleg azért mert a sorkatonaságért történő nyavajgás csak magyarországon divat. De most hogy ezt tisztáztuk akkor vegyük ennek a kevés embernek a gondolkozási nehézségeit.

2019. jan. 21. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!