Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Gáz, ha ennyire nem találom a...

Gáz, ha ennyire nem találom a helyem a világban? Más is van így?

Figyelt kérdés

Érettségi után egy szakközépbe jelentkeztem egy OKJ-s szakmára.Már az első héten rájöttem,hogy ez nagyon nem az én világom és mivel egy haverom is ebbe a suliba jött egy másik szakmára,kb a 4.napon átiratkoztam a másik osztályba.Ez a szak sem tetszett annyira,de elvoltam a haverommal,végülis tök jól éreztem magam itt 2 évig.De csak kidobtam a kukába vele 2 évet,nem tudok vele elhelyezkedni meg nem is érdekelt annyira.

Közben rájöttem,hogy egyetemre akarok menni,elkezdtem hát készülni egy középfokú német nyelvvizsgára,hogy több pontom legyen és tavaly januárban le is raktam.Jelentkeztem is egyetemre.1 éven keresztül álmodoztam a rendőri pályáról,de amikor alá kellett írni a beleegyező dokumentumokat,beijedtem és meghátráltam,nem adtam be mégsem a jelentkezést a rendőrtisztire.Megjelöltem 2 szakot.AZ elsőre nem vettek fel,amit akkor hatalmas kudarcként éltem meg.A második helyre felvettek és beiratkoztam.Gondolkodtam azon,hogy nem iratkozok be,mert megpróbálom jövőre mégegyszer,de a szüleim rábeszéltek hogy iratkozzak be és végül beiratkoztam.De nem igazán tetszett ez sem.Most vagyok túl az első félévemen és fogalmam sincs mit csináljak.Nem tudom,hogy újra jelentkezzek e vagy maradjak már itt.Azt is megbántam,hogy tavaly nem jelentkeztem rendőrnek.Mondjuk biztos megbuktattak volna a pszichológián is,de ettől függetlenül nagy álmom volt az.

AZ a szak,ami leginkább érdekel,az meg nagyon rosszul fizet,azérz nem akarok vagy nem lenne érdemes oda menni.



2019. jan. 23. 02:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Mért nem tudsz jól választani?

Kérd ki a tantárgylistákat, és válaszd azt, amit élvezni is fogsz. Lesz mindig 10-ből 3 tárgy, ami nem érdekel vagy utálni fogod, ez bele kell férjen!

2019. jan. 23. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Neked szükséged van tanácsadóra vagy pszichológusra.
2019. jan. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a mai társadalom egyik hülyesége, hogy azt akarják eladni az embereknek, hogy "muszáj szeretned amit csinálsz". Ez egy orbitális hülyeség. Mérlegelj, és mindig a legjobb döntést hozd meg, ha pedig kisebb buktatók vannak, ne hátrálj meg, és ha lehet változtass kicsit a pályádon.

De (szinte) soha ne hagyj ott semmit.

Ha láttad a Tanú című filmet, akkor tudod miről beszélek, ha nem, nézd meg:

"Az élet nem egy habostorta, Pelikán elvtárs!"

2019. jan. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!