Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én nem találom a helyem...

Csak én nem találom a helyem ebben a világban/korban?

Figyelt kérdés

Annyira vonz a múlt, a középkor,ókor és az őskor hogy az valami hitetlen, rengeteg ilyen jellegű filmet néztem már, játszottam ilyen fajta játékokkal is , de van bennem egy űr hogy milyen jó lehetett régebben szabadnak lenni. A mai társadalomban úgy érzem hogy rabszolgák vagyunk,azt kell csinálni amit más ember mond. És tudom tudom régen is kellett dolgozni,meg rengeteg betegség volt, de ha nem születtél rabszolgának,tegyük fel egy középnemesnek születsz elég jó dolgot lehetett, akkoriban tényleg szabadok lehettek az emberek, nem volt így felgyorsulva a világ. Az embereket vonzotta az ismeretlen és stb.. Más is érez hasonlóan ?


17/f


2018. febr. 24. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Lehet,hogy jobban éltek.A többségnek szerintem megvolt a lelki békéje.
2018. febr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%

Mondanám, hogy talán nem heverted ki a korábbi életeid.

Ezért vonz, engem is vonzanak bizonyos korábbi korok de ezek nincsennek összefüggésben egymással, szóval mondjuk kaliforna az 1920-as évek, vagy amerika 50-es évek, szovjetunió 80-as évek.

Nem tudom, talán hülyeség, de én gondoltam erre az előző élet dologra, aztán vagy igen vagy nem, de a legtöbb múltbéli dolog nagyon hidegen hagy.

2018. febr. 24. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csakhogy az emberek többsége nem középnems volt, hanem jobbágy, aki sokkal jobban ki volt szolgátatva a földesurának, az egyháznak, a rablóbandáknak, az időjárásnak (terméskiesés), járványoknak stb. És mai tudásunkhoz képest hatalmas szellemi sötétségben éltek. (mit tudtak az orvostudományról, fizikáról, kémiáról stb.) Csak messziről olyan idillikus az a világ.
2018. febr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen! Nekem vagy amazonnak, vagy férfinek kellett volna az ókori görögországba születnem. Vagy nőként Egyiptomba! Esetleg szintén férfiként kereskedőnek a középkorba. Marco Polo mellé! o(*0*)o

15/L

2018. febr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Szabad? :D Középnemesként rengeteget kellett tanulnod az emberi kapcsolatokról, a retorikáról, meg a földműveléstől kezdve a mindenségen keresztül a pénzügyekig, ha felélted a vagyonod akkor puszipá, volt élet nincs élet. Arról nem is beszélve, hogy el kellett számolnod a lelkiismereteddel miután megkínoztál egy parasztot/szolgát aki a családját az éhenhalás széléről húzta ki pár szelet kenyér ellopásával a birtokodról. Utána még ott van a rengeteg nemesi "barát" (inkább ellenség) veszélye is, akik akármikor, ha nem úgy táncolsz ahogy ők füttyentenek egyből aládtesznek. A világ körbejárásáról, felfedezéséről ne is beszéljünk, esélyed sem volt rá, a környező birtokokra is katonai kísérettel mehettél csak, mert amúgy (jobb esetben csak) kifosztottak volna, tényleg mekkora szabadság. :D
2018. febr. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Pedig meg kell találnod a helyed,mert most élsz,és most ez van,ami.

A történelemmel foglalkozni egy szép szakterület,jó hobbi,de ne lógjon bilibe a kezed!

Régen is meg voltak a gondok,és ma is lehet boldogan élni,csak okosnak kell lenni,és akarni kell.

Én kicsit "betegesnek" tartom az ilyen jellegű kérdéseket,amikor nekiállunk fantáziálni,meg álmodozni feleslegesen.

2018. febr. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sem találom szintúgy pedig ezt 22 évesen írom, igaz vannak terveim az életbe, de mit sem ér, ha az ember ténylegesen nem azt csinálhatja amit valóban szeretne, legyen az a végtelen szabadság... Lenne rá mód, hogy visszatérhessünk a múltba időgép segítségével szempillantás nélkül a régi korokban kötnék ki :) Ez a világ amiben most vagyunk, jobban mondva a 21 század kora, csak látszólag tűnik jónak, valójában meg egy rakat sz@r. Tanulunk, hogy aztán robotolhassunk, vagy nem tanulunk és szintén robotolunk, aztán más alárendeltjei leszünk egy munkahelyen, ahol osszák az észt meg el kell viselni a napi társadalmi hülyeségeket, hogy túléljük pénzt szerezzünk... Amit elköltünk élelemre meg számlákra... Jobb esetben marad félre tenni, új célokra pl: új szakmát akarsz tanulni, vagy házat, kocsit akarsz venni, hogy továbbléphess, de aztán kezdődik a körforgás előröl.. Vicc az egész, régi időkben legalább megtanultak vadászni és más gondjuk nem volt, gondolok itt az őskorra, igaz voltak ellenséges fenevadak meg törzsek, de mai helyzetben meg helyette vannak zsarnok uralkodó emberek, meg rosszindulatú emberek. Az ókorban meg középkorban, a nemesek meg egyház volt nagy befolyással, aztán meg kellett magát húzni az embernek nem volt ekkora szólás szabadság, de volt legalább egy adott földje az embernek aztán azt művelte, igaz már kellett akkor is adózni... De a mai helyzetnél akkor sem jobb, meg akkor volt kivégzés/halálbüntetés, de akkor nem is voltak ennyire elszemtelenedve az emberek, mert volt valami ami visszatartotta őket elrettentésképp. Na meg azért gond nélkül besoroztak akkor mindenkit katonának, nem volt szarakvás, mint ma, de akkor még páncélba meg kardal ment a harc, nem drónokkal meg lőfegyverekkel és atomcsapással. De én akkor is a régi idők mellett vagyok.
2019. febr. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én észak-amerikai/canadai indián lettem volna a legszívesebben, akik valóban a kezdetekkor szabadon élhettek...csak aztán rájuk is rájuk szabadították a fene nagy civilizációt a qrv@ sokat érő kereszténységgel együtt...
2023. ápr. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!