Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehetne kezdeni a bátyámma...

Mit lehetne kezdeni a bátyámmal? Állandóan játszik,26 éves és még érettségije sincs.

Figyelt kérdés

A báttyám az apánk halála után magába fordult (8 éve). Előtte kitűnő tanuló volt, egyetemre készült. Apával nagyon jóban volt, a halála után magába fordult. Nincs érettségije és nem dolgozik. Menekül minden felelősségtől. Volt egy barátnője, de otthagyta emiatt. A mostanival is vannak viták, mert a tesóm nem hajlandó dolgozni és főleg csak játszik. Nem rossz lelkű ember, a légynek nem ártana. Anyukánk padlón van apa halála óta, ő nem tud mit kezdeni vele. Teljesen elmegy felette az élet. Járt a tesóm pszichológushoz, de amikor belevágtak volna a terápiaba otthagyta, kb 5x volt nála. Dolgozott párszor, de azt is 1-2 hónap után otthagyta. Tudom, hogy ő neki nem jó így, szeretne változni de nem latja a kiutat és borzasztó motiválatlan. Csak a sebeit nyalogatja.


A mostani baratnője sem tud hatni rá. Félek attól, hogy ő is szakít vele... az előző szakítása is durva volt.


Mit tudnánk tenni vele? Vigyük megint pszichológushoz?


2019. jan. 27. 04:00
 1/10 anonim ***** válasza:
66%

Valószínűleg a haláleset lehetett.

Ha előtte kitűnő tanuló volt,akkor nem született lusta,valami megtört nála.


Ettől függetlenül más is lehet a háttérben.


A motiválatlanságot valahol értem,szerintem sokan vannak ezzel így.

2019. jan. 27. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Bocsi, de ha nem melozik, nem csinal semmit, csak jatszik, akkor “ honnan van” a baratnoje?? Amugy jgen, vigyetek megint. Egeszseges lelku embernek 8 ev utan egy halaleset mar nem lehet kifogas semmire.
2019. jan. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
77%
Az a baj ezek a játékok azt is beszippantják akinek semmi problémája,nemhogy azokat akik menekülnek a kis világukba.Testvérem 24 éves.Másfél éve elhagyta a nagy szerelme.Azóta ki sem mozdul a szobájából.Még kapcsolatot sem akar, néha eljön hozzá egy ket lány de mind le koptatja.Fontosabb a gépezés.Éjjel fennt van,nappal alszik.Teljesen be fordult ő is, még boltba sem megy.Sehova.Szerintem ebből csak úgy lehet ki út ha keresnek munkát, és rendszert visznek az életükbe.Nem tudom hogy kéne rá venni őket.Figyelem én is a hozzászólásokat.
2019. jan. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy ördögi kör! Ha nem vesz erőt magàn, sosem jön ki ebből. Nálam fordítva van. Édesapa halála óta törtetek előre mint egy bika. Hogy értelmet adjak az életemnek és büszke lehessen rám... ;) ezen gondolatokat kell erőssíteni, nem azt, hogy az élet szar. Az élet olyan amilyen, kár végigsírni, mert ami jó volt, azt is meghazudtoljuk. És ami jó lehetne, azt észre se vesszük. Csakis rajtunk áll mit kezdünk a kapott lehetőséggel, és azt milyen hozzáállással tesszük. Ha negatívak a gondolatok, tanulja meg irányítani. 26 évesen már ő sem gyerek, de még nem késő összekapnia magát. Minél tovább huzza a talpraállást annál nehezebb. Első körben, le kellene szoknia - készakarva a játékról. Ezen már én is végig mentem. Nem nagy kunszt utólag. És nem hiányzik. De mîg édesapa mindig hiányozni fog, a szar játékok nem fognak - mik az időmet lopták. Ráveszem magam azokra a dolgokra, amiket úgy érzem tennem kéne. És megszeretem. Mert végső soron érzem, az utamon haladok.
2019. jan. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Depressziós lett, nagyon. Igazàból nem kell eröltetni azt az egyetemet szerintem. Örüljetek ha elmegy dolgozni. Én megmondanàm neki fel is út le is út ha nem keres munkàt. Tudom drasztikus megoldàs de itt màr màs nem segit. Adnék neki mondjuk 1-2 hónapot hogy munkàt talàljon valami fizikai munkàt csak talàl. Még jót is tenne neki szerintem egy kis fizikai aktivitàs.
2019. jan. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Terápiára kell mennie.

Neki kell nyitnia, de ebben támogathatjátok, támogatnotok kell. Nekem is vannak olyan dolgok, amik mások szemében a sebek nyalogatásának tűnnek, ítéltetnek. Ezeket kellene neki a terápián megbeszélni. Viszont lehet, hogy csúnya dolgokat hallotok majd vissza.

Én eddig azt hittem, vegetáltam, de a barátnőket leszámítva (akik nem voltak) produktívabban éltem, mint a bátyád. Ennek ellenére kezdtem bevallani, hogy rosszul érzem magamat. 36 éves voltam, amikor 2015-ben anyám megadta egy pszichológus telefonszámát, akihez azóta is járok. Azóta sokat javultam, de még nem eleget. Kb. 1 évet elpazaroltam egyfajta elzárkózással.

2019. jan. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező, a lehetőségeid korlátozottak.


Megjegyzem, én édesanyád állapotával törődnék inkább. Mit gondolsz, mit lehetne őérte tenni?

2019. jan. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a feleségem halála után lettem ilyen. Semmi nem érdekelt, semmit nem is csináltam évekig, anyukám gondoskodott rólam. Nem segített sem terápia, sem gyógyszer, mert ÉN NEM AKARTAM változni, változtatni. Aztán, amikor anyum lesérült, nagyon gyorsan össze kellett kapnom magam, mert rajtam kívül senkire sem számíthatott. Elszégyeltem magam, és villámgyorsan talpra álltam. Menni kellett boltba, postára, orvoshoz vinni anyumat, stb. Minden bajom el is múlt 1 hónap alatt.
2019. jan. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
De igy jobban belegondolva annyira nem is lehet depresszios ha kepes becsajozni. En tudom mi a depresszio egy igazan depresszios ember nem tud csajozni. Nincs hozzà energiàja se. Még annyi se hogy lànyal beszélgessen. Szóval lehet inkàbb csak elkényelmesedett. Én is szivesen lennék itthon egész nap a gép elött de nem lehet. Szoval en azt mondom adjatok neki ultimàtumot. Meg kell neki mondani nem vagytok hajlandóak tovàbbra is eltartani.
2019. jan. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy barátnőért azért megmozdul egy férfi, ha nem csak arra kell neki. Sajnos az a helyzet - kívülállóként, - hogy a dolgok jelenlegi állása szerint az lenne a leghasznosabb, ha lelépne a jelenlegi barátnő, mivel nem képvisel kellő motivációs készséget. Ő nem az a lány, akiért ez a férfi "beáldozná" a teljes szabadságát, - ez már világossá vált. A játékot előbb-utóbb megunja a bátyád - vagy idővel megnyekken a számítógép. EZ lesz a Te pillanatod!

Annyit azért illene tudni a bátyádról, hogy milyen az érdeklődési köre, mert ennek tükrében tehetnéd meg azt, hogy időnként megdobod egy hivatkozással, amelyik egy munkalehetőségre mutat. Negatív hozzáállás megtapasztalása esetén hagyhatod egy kicsit főni a levében, - majd keres, hogy miért nem kommunikálsz vele a megszokottak szerint. Ekkor lesz alkalmad rávilágítani, hogy kimerültek az eszközeid, amelyekkel észre tudnád téríteni és az aggodalmaidon kívül nincs éppen miről beszélgetni vele, ezzel meg nem akarod elvadítani magadtól.

2019. jan. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!