Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mihez kezdjek ezzel a helyzettel?

Mihez kezdjek ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Egy éve ilyenkor kezdtem el egyetem mellett dolgozni, mert kitaláltam hogy el akarok menni nyáron Spanyolországba. Heti egyszer mentem egy teljes napot, mellette kétszer rövidebb esti műszakban egy másik melóhelyre, a félév végén már suli helyett is inkább csak dolgozni mentem, minden szabadidőmben erre koncentráltam, végül sikerült összeszedni a pénzt. Végiggyalogoltam Spanyolországon, ott megismerkedtem egy szintén ott túrázó lánnyal, 5 évvel idősebb nálam, de sokkal fiatalabbnak néz ki.

Az utam második felében a sors úgy hozta hogy végig együtt mentünk, a végén amikor elbúcsúztunk, először láttam hogy sír valaki miattam. Utána mindenki hazament, és kérdezgette mikor látogatom meg, nagyon várt, többször is érdeklődött. Szeptember végén elmentem hozzá egy hétvégére. És utána mintha minden megváltozott volna, nem láttam azt a lelkesedést, teljesen másképp viselkedett mint nyáron, hiába írtam neki, csak röviden válaszolt és nem volt érdeklődő. Utoljára 2 hónapja próbáltam beszélgetést kezdeményezni, válaszolt is, majd kérdeztem, és azóta nem jött válasz. Depressziós lettem, pszichológushoz is elmentem, bár ezt a konkrét esetet nem meséltem el neki, csak elmondtam hogy hiába bízok meg újra és újra az emberekben, a sorozatos csalódások miatt már teljesen elvesztettem mindenben a reményemet és úgy érzemm semmi értelme az életemnek. Megfogadtam hogy nem fogom keresni, ezek után hogy válaszra sem méltatott, egy "szia, hogy vagy?"-ra sem volt képes ezidő alatt, esetleg elnézést kért volna hogy nem írt. Nem bírom elfelejteni, hiába próbáltam nem is tudnám, de jelenleg őgy érzem az elmúlt egy évem erőfeszítéseinek semmi de semmi értelme nem volt, csak hogy az eddigieknél is még mélyebbre rugdosson az élet. 24/F


2019. jan. 27. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Talált valakit ami természetes egy ember életében. Fogadd el, engedd el, lépj tovább.
2019. jan. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ez is benne van, nem haragudnék ezért rá mert nem sok jövőnk lett volna, de miért nem lehet ezt így megírni? Öszintén, egyenesen, sokkal könnyebb lenne lezárnom magamban.
2019. jan. 27. 20:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Mikor volt lehetőséged, elcseszted. Nem éltél vele. Valaki más levarrta helyetted. Ilyenek a nők... Hamar felejtenek a nyeles aszpirintől 24f
2019. jan. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha ez történt, akkor jobb is hogy így alakult...
2019. jan. 27. 21:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok közhelyes lenni, de az életben nagyon sokszor fogsz még hasonlóval találkozni... Az emberekben ritkán van annyi, hogy őszintén megmondják a másiknak, történt -e valami és hogy mi történt... Sunyi módon eltűnnek/nem írnak vissza azután, hogy lelkesnek mutatták magukat, stb, sajnos, az életben számos alkalommal lesz még hasonló még akkor is, ha pl. közelben lakik, megismered, egyik nap úgy viselkedik: "minden rendben van", bármiféle magyarázat nélkül elkezd furán viselkedni vagy ignorálni...
2019. jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudjátok a pont ez a legrosszabb benne, hogy mennek itt a találgatások, de egyik sem a valóság, így semmi értelme. Ez a bizonytalanság öli ki állandóan belőlem a maradék érzelmet és bizalmat.
2019. jan. 27. 21:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem találgatás. Akkor lesz ilyen egy lány, ha kezelésbe vették. Akkor kellett volna alkotnod valamit. Ez már veszett fejsze nyele....
2019. jan. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Történt egyáltalán köztetek valami? Ki lett mondva valami?

Mert ha nem, akkor ez egy jó lecke arra, hogy legközelebb már nem kell semmi olyanba beleélni magadat, ami még nagyon kezdetleges és nem biztos...

Ha meg igen, hát, akkor az úgy...sajnos nem szerencsés.

Vagy arra gondolsz esetleg, hogy valami baj történt a lánnyal?

L/26


U.i. nagyon király vagy amúgy, hogy ezt a spanyol dolgot elhatároztad, megdolgoztál érte és aztán végigjártad! Ebből is látszik hogy mennyire elszánt tudsz lenni, tudom most úgy érzed nincs értelme az életednek, DE nem az a lány adja az életed értelmét!! A TE életed sokkal többről szól, mint egy olyan emberről, akinek az életében -nagy valószínűséggel- nem kapsz olyan fontos helyet, mint ő most a tiédben. Amúgy szívesen hallanék az utadról, én idén nyáron tervezem megcsinálni.


(U.i.2. ha pszichologushoz mész, szerintem semmi értelme titkolózni. Azért perkálod ki neki a pénzt, hogy segítsen és minél több részletet tud, annál tisztábban látja a képet és annál hatékonyabban tud segíteni. Ez csak egy jó tanács, ha esetleg mennél még a jövőben - nincs semmi szégyellnivalód!)

2019. jan. 27. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!