Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mit kezdjek ezzel...

Szerintetek mit kezdjek ezzel a helyzettel?

Figyelt kérdés

Végzős egyetemista vagyok, most nem részletezném milyen szakon. Az a lényeg, hogy a négy év alatt rájöttem, hogy egy undorító szakot választottam. A képzés minőségét inkább hagyjuk, a fizetést szintén, a felelősség persze hatalmas. A gyakorlatok során volt időm sajnos belelátni a rendszerbe, és látom, hogy nem úgy mennek a dolgok, ahogy kellene. A kutyával szebben beszéltek, mint velünk, és gyakorlatilag minden időd le van kötve.


Én nem akarok ilyen munkahelyen dolgozni, ahol azzal szembesülök, hogy teljesen rossz a rendszer! Az emberek kiégtek, a felelősség pedig hatalmas, ahogyan a követelmények is, ráadásul az iskola nem ad megfelelő szintű képzést! Én nem akarok azért börtönbe menni, mert valahol nem adták le kellőképpen az elméleti részt, vagy mert a gyakorlatok alatt egyszer nem csinálhattam , de még csak nem is láthattam azt, amit napi szinten rutinszerűen csinálnom kellene. Én nem vállalom be ezt a rizikót, főleg nem ennyi pénzért, plusz ekkora felelősséggel.


Szóval a kérdésem arra vonatkozva, hogy szimpla bsc diplomával mit érek, ha nem szeretnék dolgozni azon a területen, amit tanultam? Tanulni már nem szeretnék, max egy éves okj tanfolyam. Talán külföldre kellene menjek mosogatni? Vagy menjek gyári munkára, oda meg lehet túlképzett lennék? Vagy mit ti mit tennétek a helyemben? Abban, amit tanultam nem tudom, hogy szeretnék-e dolgozni mert egy rohadt szemét rendszer az!


2017. márc. 25. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom egeszsegugy. Probalj meg nem az allami helyeken elhelyezkedni, hanem magankorhazban, maganrendelesen vagy ilyesmi. Ott nem ugyanaz a rendszer, teljesen mas. Gondolom maga a hivatas csak tetszett, ha oda jelentkeztel.
2017. márc. 25. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem milyen ágazat? A pályája elején természetes hogy az ember úgy érzi nem érti a dolgát, ezzel a munkáltatók is tisztában vannak, ők is voltak kezdők. Ha pedig rosszul bánnak veled a munkahelyeden, hidd el hogy sokszor előfordul mással, sőt lefogadom, hogy ez az általános. Szóval van egy diplomád, de nem akarsz a végzettségednek megfelelő szakmában dolgozni, akkor veheted úgy, hogy nincs végzettséged. Mihez értesz, mi az amivel pénzt tudsz keresni? Tanulni sem szeretnél, pedig egy lehetséges megoldás az átképzés lehetne. Viszont mi a garancia, hogy másodszor jobban választasz?
2017. márc. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vagy tanulsz valami mást, vagy megpróbálsz keresni egy olyan állást ahová mindegy milyen diplomád van. Vannak azért olyan munkalehetőségek ahol a lényeg hogy legyen valamilyen diplomád. Esetleg nincs a végzettségednek megfelelő részterület, ahol jobb lenne a fizetés és kevesebb a felelősség?
2017. márc. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez a nem tanulnék dolog, csak azért van mert sajnos csúsztam egy évet, és ugye már 12 félév helyett nekem csak 10 volt támogatott a képzési idő + 2 félév. Egyébként a szüleim nem tudnak, de nem is várnám el tőlük, hogy támogassanak. De így akkor egyáltalán hogyan lehet itthon életet alapozni? Hitel? És, ha becsúszik vmi gixer, akkor meg mehetek az utcára :). Ha kapok munkát ennyi fizuból csak azért dolgozhatok, hogy ne haljak éhen főleg kezdőként. Necces ez.. persze nyilván másoknak sem egyszerű. Azon gondolkodtam, hogy külföldön egy év aktuális lenne, de ha meg hazajövök kiesek abból a "tudásból", amit a képzés alatt szereztem és akkor végképp esélyem sem lesz benne dolgozni. Remélem ez csak egy átmeneti dolog nálam, de sajnos rengeteg fórumon, többek között itt is olvasgatom a szomorúbbnál szomorúbb helyzeteket a rendszerrel kapcsolatban. Nem számít, vmit úgy is fogok dolgozni, vagy kitalálok vmit, biztosan mások is voltak már hasonló helyzetben köszönöm a válaszokat.
2017. márc. 25. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!