Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy szomorú...

Miért van az, hogy szomorú dolgokkal veszem körbe magam, sokszor direkt?

Figyelt kérdés

Furcsa, alapvetően életigenlő vagyok, járok társaságokba, szoktam jól érezni magam.

Aztán sokszor hazaérve mégis sírni akarok, és szomorú, tragikus dolgokkal veszem körbe magam. Mintha egyfajta kényelmem lelném abban, hogy ezeken sírok, és fájnak a dolgok. Pedig mégsem élvezem. De van benne valami, amiért mégis szinte minden nap azt érzem, hogy nekem ez kell. Hogy meg akarom siratattni magam. Mintha bulimias lennék, csak nem kihanyok mindent, hanem kisírom őket.

És kezd zavarni. Mert azért megviselnek a rossz dolgok, eléggé érzékeny vagyok. És sírni sem akarok, mégis szükségét érzem. Mintha függője lennék ennek az egésznek. És hiába hatarozom el magam, hogy ma nem... Ha nem tudom kisírni magam, csak vergődök, és vágyom rá, hogy fájjon végre annyira, hogy bőgni tudjak. Ez nem normális.

Ugyanakkor, alapjarton nagyon vidám vagyok, és a legaprobb dolgokban is meglátom a szépet, könnyű jókedvre deríteni. Sokat mosolygok az utcán is, szívesen állok le beszélgetni bárkivel, nyitottan tekintek a világba.

Szóval nem értem magam. Szeretnék változtatni.



2019. jan. 27. 23:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Fiatal vagy még és nem rágott meg még az élet. Egy idő után megtanulod, bőven elég lesz akkor sírni, ha lesz rá okod. Hidd el.
2019. jan. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Van rá okom egyébként, de amiatt már nem tudok sírni. Valahogy azt igyekszem kizárni. Lehet ez a baj?
2019. jan. 27. 23:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Így vezetsz le bizonyos dolgokat gondolom. Baj nem hiszem hogy lehet belőle. Igazság szerint az elmúlt 4 évben minden nap tudtam volna sírni de én meg nem teszem. Nem tudom melyikünk szokása károsabb 🤔
2019. jan. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kicsit ilyen vagyok én is. Az ember kiskorában nagyon sokmindent elraktározott magában, a tudattalan így működteti, ha nem figyel és teret enged neki. Nálad is inkább a negatívum dominál, mint a pozitívum. Ezen kellene változtatni, felülírni a jóval vagy ha előjönnek a rossz beidegződések, akkor gyorsan másképpen reálisabban cselekedni.
2019. jan. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!