Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha 23 évesen se szakmám, se...

Ha 23 évesen se szakmám, se munkám, se egyetemista se vagyok, akkor ássam el magam?

Figyelt kérdés

Érettségi után dolgozni kezdtem, mert nem volt semmi ötletem a továbbtanulásra, bár szerettem volna és most is szeretem. A pontom, emeltem megvan.


Egy ideje tartós munkanélküli vagyok, és így még jobban érzem a kiszolgáltatottságot, a kilátástalanságot, ezért még jobban felerősödött bennem a továbbtanulás vágya, viszont semmi olyan szakot nem találtam ennyi év alatt, ami szívesen elvégeznék. Sajnos műszaki beállítottságú nem vagyok, inkább a bölcsészet, a társadalomtudomány ami "megmozgat", de ezeket csuklóból leszólják mindenhol, mindenki ahol említettem, meg hogy nem lesz munkám.


Meg további félelmem, hogy öregnek érzem magam már az egyetemhez, megviselt, hogy ennyi évet gyakorlatilag kidobtam a kukába :(



2019. jan. 29. 15:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Apósom 47 évesen kezdte az egyetemet. Tanulni sosem késő.
2019. jan. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
Érettségivel el tudsz menni a vasúthoz egész jó pozíciókba.Mellette tanulhatsz is.
2019. jan. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
69%

Szerintem mindenképp jobban jársz ha egyetemet végzel. Biztos vagyok benne, hogy egy bölcsész diplomával is el lehet helyezkedni.

Ha így maradsz munka és minden nélkül, akkor igen, gyakorlatilag eláshatod magad.

2019. jan. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj inkább, de a vasút nem lenne jó választás.
2019. jan. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
3%
Valami ZS-kategóriás főiskolán végezz el egy jogi szakot, aztán menj el politikusnak.
2019. jan. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
30%

Még semmi sem késő!!!

23 évesen is el lehet kezdeni az egyetemet, sőt OKJ-s szakmát is tanulhatsz nappali tagozaton diákigazolvánnyal ingyen 25 éves korodig. (25 év felett csak estin mehetsz).

Ami megy nyelvek, logisztika, informatika különböző területei. Azt mondod inkább humán beállítottságú vagy, tanulj meg egy vagy 2 nyelvet felső fokon (pl nyelvi szakon) lehetsz fordító vagy tolmács.


Igen mérges lehetsz magadra, hogy 4 évig nem csináltál semmit, de még nem késő.

2019. jan. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
73%

Elsősorban hagyd abba az önsajnáltatást! Mi az, hogy öreg vagy az egyetemhez? 46 évesen vagyok másodéves egyetemista.

Döntsd el, mihez szeretnél kezdeni, és vágj bele!

2019. jan. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

szociológusként biztos lenne esélyed munkát találni pl.

Ha szeretnéd, valamilyen OKJ szakmát is elvégezhetsz, amihez kedvet érzel (nézd meg az OKJ szakmai listát).

Tanulni soha nem késő.

2019. jan. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
37%

Kezdj valamilyen vállalkozásba, olyanba ami érdekel és amit értelmesnek tartasz. A legtöbb dologhoz nem kell végzettség, vagy elég egy OKJ amit gyorsan letudhatsz vagy elég felvenni valakit akinek van végzettsége.


A papírokon kívül is létezik világ. Nekem megvan egyetemi diploma, nyelvvizsgák stb, soha nem kérték sehol. Sőt, a papírt volt a legnehezebb megszerezni, nem a tudást. Pl angolbol perfekt vagyok, bármilyen témában folyékonyan beszélek, írok, stb, a felső origo szóbelim majdnem 100%-os lett elsőre, mégis az írásbelin 4x buktam mert fordítani nem tudtam (5.-re meglett épphogy). Éveket csesztem el a papír megszerzésére a semmiért.


Aztán még az egyetem másodév alatt kft-t csináltam és marha jól megéltem belőle. Ha nem szipkáz el egy cég visszautasíthatatlan állásajánlattal akkor még mindig ott ténykednék.


Tehát nem az egyetem meg a továbbtanulás a lényeg hanem hogy kezdd el csinálni amivel hosszútávon szeretnél foglalkozni. Aztán ha már elkerülhetetlen valamit megtanulnod ahhoz, akkor azt magadtól is megtanulhatod, ha meg valami okból kifolyólag papír is kell hozzá (ritka) akkor meg úgy sokkal könnyebb lesz megszerezned hogy látod is hogy miért kell.

2019. jan. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Jelenleg van 170 ezrem. Munkára esélyem sincs.


Mégis miből indítanék vállalkozást?!

2019. jan. 29. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!