Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha 23 évesen se szakmám, se...

Ha 23 évesen se szakmám, se munkám, se egyetemista se vagyok, akkor ássam el magam?

Figyelt kérdés

Érettségi után dolgozni kezdtem, mert nem volt semmi ötletem a továbbtanulásra, bár szerettem volna és most is szeretem. A pontom, emeltem megvan.


Egy ideje tartós munkanélküli vagyok, és így még jobban érzem a kiszolgáltatottságot, a kilátástalanságot, ezért még jobban felerősödött bennem a továbbtanulás vágya, viszont semmi olyan szakot nem találtam ennyi év alatt, ami szívesen elvégeznék. Sajnos műszaki beállítottságú nem vagyok, inkább a bölcsészet, a társadalomtudomány ami "megmozgat", de ezeket csuklóból leszólják mindenhol, mindenki ahol említettem, meg hogy nem lesz munkám.


Meg további félelmem, hogy öregnek érzem magam már az egyetemhez, megviselt, hogy ennyi évet gyakorlatilag kidobtam a kukába :(



2019. jan. 29. 15:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Mihez értesz? Bölcsészet nagyon tág fogalom. Társadalom tudományból mi érdekel? Keress már ebben dolgozó cégeket, kezdj el náluk, ha továbbra is tetszik tanulj tovább ebben a szakmában és lépegess felfelé.
2019. jan. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
47%
Okj-s hiányszakma?
2019. jan. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Mérlegeld a lehetőségeid és próbálj olyat csinálni, amiben a legjobb vagy. Ha ehhez újra tanulni kell, akkor tanulj és dolgozz is. Egyébként járj utána, mert ha jól tudom 25 év alatti tartós munkanékülieket kedvező feltétellel tudnak alkalmazni a munkáltatók.
2019. jan. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem is tanulj. Ha ilyen beállítottságú vagy, akkor ilyet tanulj. Nincs olyan, hogy büfészak. Barmit is mondanak a sznob mérnök meg informatikus hallgatók. Barmilyen terulettel meg lehet élni ha magas szinten muveled. Teologuskepzes, filozofia, történelem, irodalom.


Ezekbol lehetsz akár tanár is, középiskolaban vagy felsooktatasban. Csinalhatsz ezekből blogot vagy tanulmanyokat. Magyar tarsadalom aztán elég bő forrás szociologia terén.


Nem vagy ertektelen se tehetségtelen. Var rad életed munkaja csak induj el.


Erettségivel amugy mehetsz a mavhoz is vagy pénztárosnak. Mav, forgalomirányító, másfél éves képzés es 180 000 bruttot kapsz a képzési idő alatt és ingyen utazol mavval meg bkv-n. Csak tanulni kell vele, sajna de ez van. Ugródeszkanak jo az mindenképp.

2019. jan. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
73%

“Jelenleg van 170 ezrem. Munkára esélyem sincs.


Mégis miből indítanék vállalkozást?!”


A válaszodból ítélve nem pénz kell neked hanem a megfelelő hozzáállás. Vállalkozni megoldáskereséssel lehet, nem kifogáskereséssel. A pénz mindig megoldódik ha van elhivatottság (mivel az vonzza). Ha sok pénzed lenne és egy vállalkozásba fektetnéd, melyik vállalkozónak adnád? Annak aki kifogásokkal jön vagy annak akin látod hogy ha bele döglik is addig töri magát amíg meg nem oldja a problémát, hiába nem tudja a választ elsőre?


Egy vállalkozónak általában rendszeresen meg kell küzdenie a pénzhiánnyal, nem csak az elején. Ha kevés pénzből nem tudsz elindulni akkor sok pénzzel indulva se fogsz tudni sokáig működni.



De ha ezt akarod, hát akkor sok sikert az életed végéig tartó kihasznált alkalmazotti státuszhoz. Fiatalon még könnyű formálni az agyadat, 10-20 évig tartó alkalmazás után már nehezen megy, főleg ha már gyerekeid is lesznek, nem tudsz annyi rizikót vállalni. Fiatalon még könnyű kísérletezgetni, családos korra már azért legtöbben befutnak annyira hogy a kezdeti hullámzások lecsengtek, mivel az tapasztalathiánynak tudható általában be.

2019. febr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!