Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is bunkóságnak tartja?

Más is bunkóságnak tartja?

Figyelt kérdés
Van egy csomó önfejlesztő könyv, amiben azt írják, hogyha sikeres akarsz lenni, akkor ne barátkozz a negatív, lehúzó ismerőseiddel. Voltam egy előadáson, ahol ezt megint meghallgattam és egyszerűen nem tudok azonosulni a gondolatmenettel. Szerintem baromi önző dolog valakivel, aki sokszor segített, de tök negatív a világképe, ezért megszakítani a kapcsolatot, láttam, hogy annak, aki segített a másikon, mennyire tud fájni, ha áldozatot hozott és nem viszonozzák. Csak én érzem így vagy más szerint is ez önző hozzáállás?
2019. febr. 1. 06:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a negatív, lehúzó emberek alatt nem az olyan embert értik akik mondjuk segítenek, kedvesek veled csak negatív a gondolkodásuk, hanem akik csak azért léteznek az életedben hogy ba*ogassanak, lehúzzanak, semmi egyéb. Akik semmi jót nem tesznek, csak a saját önbizalomhiányuk miatt fikáznak mindenkit. Ilyesmik.
2019. febr. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem az előadáson kifejezetten az jött le, hogy olyankor is kapcsolatmegszakításra bíztattak pl. a szülőkkel (heti 1x hívjuk őket, ritkitsuk a találkozások számát), ha kaptál tőlük egy csomó mindent, de amúgy mindenre panaszkodtak.
2019. febr. 1. 07:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Na ezért hülyeség, hogy minden második, amúgy coaching-ra alkalmatlan idióta önfejlesztő könyveket ír és előadásokat tart.

Amit az első ír, az a normális.


Azokkal kell megszakítani a kapcsolatot aki egyértelműen hátráltat. Pl. egy szűlő, még ha más is a világképe nem választható le teljesen. Meg kell találni azt a szintet amikor még nincs negatív hatása az életedre. Pl. nem bezsélsz a munkádról, mert nem értik, nem ismerik stb stb,

2019. febr. 1. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is túlzásna tartom, hogy pusztán azért, mert valaki világképe, gondolkodása negatív, meg kelljen szakítani a kapcsolatot, pláne akkor, ha a "negatív gondolkodású illető" segített a másiknak céljai elérésében, vagy amiben tudott. Mivel "egy előadáson azt mondták", ezért "meg kell szakítani a kapcsolatot", hát ezzel én sem tudok azonosulni.

Nagyon sok ember van, akinek baráti kapcsolatai arra kellenek, hogy a másikat utánozza mindenben, lelkileg megpróbálja lenyomni, hogy önmagát nagyobbnak lássa, nem fogadja el az illetőt, bántóan kritizálja, de jó tulajdonságait nem veszi észre. Na az ilyen emberrel kell megszakítani a kapcsolatot.

2019. febr. 1. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindig az ilyen könyvekkel van a gond, hanem olyanok agyával, akik szépirodalom helyett ilyen marhaságokat olvasnak, de nem értik. Az agykontrollal, a pozitív gondolkodással alapból semmi gond, és van akinek lehet segítség ha nem találja önmagát.

Az olvasók zöme viszont azt felejti el, hogy az ilyen könyvek elsősorban önfejlesztésre szolgálnak, mint ahogy fogalmaztál is, nem pedig mások kielemzésére és ítélkezésére. A sógornőm évek óta rendszeresen ilyen és hasonló könyveket olvas. Egyik dolog, hogy ő ettől roppantul olvasottnak és okosnak érzi magát, közben a világról mit sem tud csak felszínesen. A másik, hogy ezt a "tudást" ezeket az információkat amiket szerez a könyvekből, nagyon nagyon rosszul használja. Pökhendi lett, okoskodó és önző. Mindenki felett ítélkezik, és jóformán ő akarja megmondani, hogy egy társaságban miről szabad beszélgetni és miről nem, mert ami számára esetleg negatív a téma, annak erőteljesen hangot ad.

Pl. egyszer egy családi összejövetelen apám előzetesben szóban elmondta a végrendeletét. Szerintem nem volt lehangoló a téma, ez is egy olyan dolog, amiről kell beszélni, és különben is nagyon ritkán van együtt az egész család. Hát a drága sógornőm össze vissza dúlt fúlt, morcogott, hogy ez most nem ide illő téma, mert most legyünk vidámak, röhögjünk inkább a fene tudja min. Hát még is mikor oda illő szerinte, mikor egy évben egyszer ül össze a család? Apám beszélni akart róla, és különben is a saját házában.

Vagy a másik mikor megkérdezi az embert hogy van, aztán ha esetleg pont rossz napja volt, és ezt el is meséli, akkor sértődötten oda vágja, hogy "jól van, ne panaszkodj".

Nagyon rosszul kezeli és értelmezi amit olvas, mert nem önmagát formálja, hanem másokat próbál formálni és irányítani a saját kedvére. Pont hogy mostanra ő az aki negatív, mert mindenre agresszívan reagál ami nem a szájízének megfelelő. És ezt nem csak én gondolom így a családból.

Kicsit nekem ez már olyan, mint a hitgyülekezetek, aki nem veled, az ellened. De ott sem a gyülekezettel van a baj, mert a zöme nem erre tanít, hanem a rosszul értelmezéssel.

Vagy még az internethez tudom hasonlítani. Azt is lehet okosan is használni, de tévutakra is eltud vinni. pl. amikor valaki reggel a napiszar.hu-n és a fészbúkon akar napihírhez hozzájutni és ossza ész nélkül az álhíreket, és azt hiszi milyen jól informált.

2019. febr. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jól, hihetetlenül profin le lett írva, mire vezet az önfejlesztő könyvek, pozitív gondolkodás félreértelmezése... Van egyfajta olyan félreértelmezése ennek, hogy "a negatív gondolatokkal, dolgokkal, érzésekkel semmilyen kapcsolatban nem akarnak maradni", azt mintegy el akarják felejteni, mintha valaki úgy végezne takarítást, hogy berugdalja a szemetet az ágy alá: "rend van, semmi nem látszik"...

Az ilyenekkel is megszakítanám a kapcsolatot, az biztos, mert az a kontroll, amit félreértelmezésekből felépített magában és amivel mindent és mindenkit irányítani akar (ahogy a saját gondolatait is), nagyon káros.

Csodálkozom, hogy pszichológusok nem szólaltak még meg önfejlesztéssel kapcsolatban (max csak nagyon burkoltan), meg azzal kapcsolatban, hogy mostanában mindenki laikus pszichológust játszva kielemez bárkit és személyiségzavart diagnosztizál.

2019. febr. 1. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!