Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért jön be kevés embernek a...

Miért jön be kevés embernek a göndör haj?

Figyelt kérdés

Rendkívül tudományos források (gyk kérdések és beauty cikkek) alapján úgy tűnik, fiúk és lányok is előnyben részesítik az enyhén hullámos és az egyenes hajat. Ez miért lehet? Mert a göndör ritka, tehát nem megszokott (és a megszokott dolgok nagyobb biztonságérzetet keltenek az emberben)? Vagy mert a göndör sokszor száraz, és ezért ápolatlannak hat?

Ti mit gondoltok? Hogy vagytok vele, nektek mi tetszik?



2019. febr. 1. 22:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon szep a göndör, és ha lenne közelebbi ismerősömnek nagyon göndör haja, biztosan megtapiznám :D

Nekem már csipőig érő szögegyenes hajam van, akkor is ilyen ha hetekig nem fesulkodom... be sem lehet göndöríteni, fodrász is próbálta :D

Nekem alapvetően a természetes hajak tetszenek színre és fazonra is. Az ilyen olyan formára nyílt hajam hát oké.. kinek mi tetszik

N

2019. febr. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem összeségében az tetszik, ha valaki úgy ahogy van jól néz ki a maga módján. Nincs konkrét kinézet, amit akárki követve jól néz ki. Ugyan is mindenki más: személyiség, testalkat, arc és jellem hordozója. Az az igazán szép aki magából a legtöbbet és legjobbat tudja kihozni, úgy ahogy van :)
2019. febr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem fujjogom le, ha meglátok valakit göndör hajjal :D De van, akik tetszik és van, akin nem :D Van egy barátnőm, neki nagyon jól áll, láttam viszont egy fiút, aki nem tetszett(bár az arca sem :D). Szóval semmi komoly reakciót nem vált ki belőlem. Magamon egyszer kipróbálnám, bár azt hallottam, nagyon figyelni kell az ápolására, macerás főleg ha hosszú a haj. Nekem egyenes/enyhén hullámos(végeknél egyre jobban loknisodik ha hosszú), régebben utáltam, szögegyeneset akartam (akkor az volt a menő). Mostanra elfogadtam sok év hajvasalás után :D Már nincs hajvasalóm és inkább vigyázok rá ahelyett, hogy gyűlölném :D
2019. febr. 6. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Pombe ***** válasza:
100%

#8: "A göndör haj olyan igénytelen,ápolatlan,parasztos... Éljen az egyenes ha!"


Érdekes. Sok szántó-vető látható az eke mögött nagy, loboncos göndör hajjal? :)


Úgy látszik a régiekben nem ilyen paraszt-kép rögzült, mert éppen hogy ők a dús, göndör frizurát tartották az úrias, úrhölgyes megjelenés ismertetőjegyének. [link]


***


@Kérdező


[link]


Háááát, én még embert nem láttam, aki ilyen hajkoronát ne látott volna szépnek, és kívánatosnak... Pedig ez is eléggé rendezetlennek tűnik (bár lehet, hogy mesterkélten)


Én soha olyat nem tapasztaltam, hogy az ilyesmi göndör hajúakra ne irigykedtek volna... még az is, aki állította, hogy nem a zsánere, mert ha egy ilyen nő hirtelen megjelent előtte, akkor még a lélegzete is elállt... :D


A dús, fényes göndör haj üzenete a csintalanság, huncutság, a kicsattanó egészség és életerő. Meglepő módon inkább a göndör hajúak érzik sokszor kényelmetlenül magukat, és néhányuk igyekszik kisimítani a tincseit (többnyire a környezetük nagy bánatára), feltehetőleg azért, mert be akarnak simulni az átlagba.

2019. ápr. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem bejön fiún, főleg ha hosszú.

Lányoknál is szép,viszont az egyáltalán nem érdekel.

2019. júl. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!