Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig róhatók fel nekem a...

Meddig róhatók fel nekem a hibáim?

Figyelt kérdés

Az egyik legfontosabb tulajdonsága az emberek személyiségének, hogy az fejlődőképes.

Sokszor előfordul, hogy egy állítással, amihez korábban erőteljesen ragaszkodtunk már nem tudunk vele azonosulni ezért lecseréljük azt valami másra.

Rengetegen viszont nem képesek erre, mert azzal bebizonyosodik tévedésük, kvázi "veszítenek" azokkal szemben akik ellen korábban érveltek vagy pedig többé nem hisznek az illető véleménye melletti elkötelezettségében, magyarán hiteltelenné/jelentéktelenné válik mondanivalójuk mások számára.


Mennyi időnek kell eltelnie, hogy az emberek ne azt gondolják, hogy csak a levegőbe beszélek és néha ezzel, néha azzal értek egyet?



2019. febr. 6. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez sok mindentől függ, nem lehet rá általános választ adni.

Ehhez tudni kéne milyen temperamentum vagy, és konkrétan miben változtattál véleményt.

Az is fontos, hogy mi vezetett a véleményed megváltoztatásához.


Pl.Én sokáig butaságnak tartottam az influenza oltást, mondván: Fiatal, és egészséges vagyok, megküzd vele a szervezetem, nincs szükségem mérgekre. Nagyon hevesen elleneztem.

Aztán egy unokatestvérem H1N1 fertőzéssel kórházba került, majd meghalt. (2009-ben sokan haltak meg a fertőzés szövődményeitől)

Akkor nagyon magamba szálltam, felvettem az oltást, és azóta minden évben, minden influenza szezonba rá emlékezem, amikor felveszem a kombinált védőoltást.

2019. febr. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Talán, ha leírtad volna ki és mivel bántotta meg a kicsi lelked lehetne értelmesen válaszolni. Így túl általános
2019. febr. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!