Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek az egyes személyiség /...

Ezek az egyes személyiség / MBTI-típusok miért eltérő mértékben érdeklik az embereket?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon legalábbis, tehát ha beírom a keresőbe, hogy "INTJ", arra kiad 4 oldalnyi kérdést, de mondjuk az "ISFJ" vagy "ISFP" típusokra összesen 6-6 db kérdést mutat. Mi lehet az oka ennek?


(Tudom, hogy nemrég feltettem "ugyanezt" a kérdést, csak fogalmozavarban szenvedtem és MBTI helyett enneagramnak neveztem azt a tesztet. És sajnos itt se törölni, se szerkeszteni nem lehet a kérdéseket.)



2019. febr. 7. 15:14
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
15%
Szigorlatoztam pszichológiából s bizony, egy valamire való személyiségteszt sokkalta alaposabb és nem bármilyen laikus számára elérhető.
2019. febr. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat :) Természetesen tudom én is, hogy ez nem annyira komoly teszt, mint azok, amiknek a felvételéhez, kiértékeléséhez eleve pszichós diploma kell és külön tanfolyam... de azt se gondolom, hogy az egész egy fos. Szerintem van átmenet azért. Inkább talán az van, hogy akik ismerik a tesztet, olyan sztereotípiákat gyártanak egyes típusokról, amik nem igazak valójában.
2019. febr. 7. 16:55
 13/41 anonim ***** válasza:
72%
Az egyik kedvenc ilyen szterotípiám, hogy az INFJ-ket úgy tartják számon, mint bőgőmasinákat, akik folyton azt hangoztatják, hogy "Engem senki sem ért meg, brühühü.", miközben ez annyira IxFP dolog, hogy már fáj. Igen, az INFJ-k gyakran meg nem értettnek érzik magukat, de utálnak erről panaszkodni.
2019. febr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Én 3-szor is kitöltöttem a tesztet, biztos ami biztos alapon és minden alkalommal INTJ jött ki.

Viszont én is felfigyeltem már erre, hogy elvileg ez az egyik legritkább személyiségtípus, mégis pl. ha ezen az oldalon feltesznek erről egy kérdést, szinte mindenkiről kiderül, hogy ő is az..Rám 100%-ban illik a leírása, de amúgy lehet, csak véletlen egybeesés és amúgy direkt úgy van megcsinálva a teszt, hogy szinte mindenkinek az jöjjön ki és az emberek egy kicsit különlegesebbnek érezzék magukat :D

2019. febr. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
11%
jajj, ne mondj ilyet, mert ugyanúgy le leszel pontozva, mint én, aki ezt már korábban felismerte...
2019. febr. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
100%
Mert ez az egyik ritkább személyiségtípus, és olyan különlegesnek hiszik magukat ezáltal, hogy muszáj megkérdezniük, hátha találnak hasonlókat plusz hátha együtt tudják b.tatni a többieket, főleg az E-vel kezdődőeket, meg úgy egyáltalán bárkit, mert felsőbbrendűnek képzelik magukat, mert "az okos ember az TJ". Mondom ezt úgy, hogy INTJ/INFJ szokott nekem kijönni.
2019. febr. 7. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
0%

Pedig a XXTJ-k valójában a rákos sejt az MBTI-típusok között:


[link]

2019. febr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
52%
15. Én voltam az egyik, aki lepontozott ://
2019. febr. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
0%
Így akarjon jót az ember a másiknak hogy közben az pontozza le akinek segíteni akart na szép :-)
2019. febr. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
12%

Egész jó válaszok vannak, hova fajulhat a kategorizálás, címkézés... "rákos sejteknek" neveznek bizonyos típust...

Hova fajulhat még az önjelölt, magukat pszichológusoknak kinevező laikusok teszttel kapcsolatos megállapításai, nem tudom...

2019. febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!