Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek az egyes személyiség /...

Ezek az egyes személyiség / MBTI-típusok miért eltérő mértékben érdeklik az embereket?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon legalábbis, tehát ha beírom a keresőbe, hogy "INTJ", arra kiad 4 oldalnyi kérdést, de mondjuk az "ISFJ" vagy "ISFP" típusokra összesen 6-6 db kérdést mutat. Mi lehet az oka ennek?


(Tudom, hogy nemrég feltettem "ugyanezt" a kérdést, csak fogalmozavarban szenvedtem és MBTI helyett enneagramnak neveztem azt a tesztet. És sajnos itt se törölni, se szerkeszteni nem lehet a kérdéseket.)



2019. febr. 7. 15:14
1 2 3 4 5
 41/41 anonim ***** válasza:
100%

#40: Kitöltöttem már vagy ezerszer, mindig INTJ jön ki. Mindig megközelítőleg 100-as százalékokkal. Nagyon magabiztos és határozott vagyok, az önképem sziklaszilárd.


A sokféle válasz azoknál jön ki, akiknél ezek nem adottak. Mert vagy a pillanatnyi hangulata alapján válaszol, nem pedig a nagy egészt, az általánosságot veszi alapul (ez azoknál szokott gond lenni, akiknek Ti-je van; INTP, ENTP, INFJ, ENFJ, ISTP, ESTP, ISFJ, ESFJ) .

Vagy, nem azt válaszolja, amilyen valójában, hanem amilyen lenni akar, amit ő feltételez magáról. Ültem már tesztet kitöltő ISFJ mellett, amikor elért ahhoz a ponthoz, hogy "Engedi Ön, hogy mások befolyásolják a véleményét?", akkor automatice ment az igenre. Aztán elkezdtem elnézően mosolyogni, fixíroztam egy darabig, majd visszafogottan megkérdeztem; "Biztos vagy te ebben...?". Mire megkérdezte, hogy akkor szerintem mennyire hagyja, utána rögtön elkezdte vinni a kis csuszkát a nem felé. Közöltem vele, hogy pont erről beszéltem, az elbizonytalanítást firtató kérdéssel kapcsolatban hagyta magát elbizonytalanítani, pedig mielőtt közbeszóltam biztos volt benne, őt nem befolyásol mások véleménye.

Vagy nem megfelelően értelmezi a kérdéseket. Ezt pl. ESFJ-nél láttam, teljesen mást olvasott ki egy kérdésből, mint ami oda volt írva, aztán ott malmozott felette, hogy hogyan kell nézni, melyik értelmezési verzióra kell válaszolni - mikor csak egyféleképpen lehetett értelmezni.

Ugyanez az ESFJ szépen bediagnosztizálta magát INTP-nek, előtte nem beszéltem INTP-nek, úgyhogy elkezdtem vitázni, átvittem a dolgot csipkelődésbe, vártam, hogy a kis szúrások visszajönnek, elvégre ő is NT, mint én. Aztán azt vettem észre, hogy támadásnak veszi, amit mondok, megsértődik stb. Az érvei, a válaszai alapján egyértelműen látszott, hogy ESFJ. Utána levezettem neki, hogy szerintem miért nem lehet INTP, miért ESFJ inkább, meghallgatta az érveket, mutattam neki rendes leírásokat az ESFJ-kről, utána meg mondta, hogy igazam van, ennél a leírásnál tényleg félelmetesen intenzíven magára ismert. Míg a többi típus esetében mindig talált valamit, amit a magáénak érzett... aztán sok dolgot, amit nem.

Ez meg a másik váltási faktor; a kitöltő kiválogat olyan jellemzőket, amik szimpatikusak neki, attól függetlenül, hogy róla elmondhatóak-e vagy se, aztán görcsösen beledobozolja magát egy olyan típusba, ami nem illik az ő gondolkozási mechanizmusához, de pl. imponálónak találja.


Szóval száz szónak is egy a vége, az ilyen eseteknél a kitöltővel szokott lenni a probléma.

2019. febr. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!