Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezek az egyes személyiség /...

Ezek az egyes személyiség / MBTI-típusok miért eltérő mértékben érdeklik az embereket?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon legalábbis, tehát ha beírom a keresőbe, hogy "INTJ", arra kiad 4 oldalnyi kérdést, de mondjuk az "ISFJ" vagy "ISFP" típusokra összesen 6-6 db kérdést mutat. Mi lehet az oka ennek?


(Tudom, hogy nemrég feltettem "ugyanezt" a kérdést, csak fogalmozavarban szenvedtem és MBTI helyett enneagramnak neveztem azt a tesztet. És sajnos itt se törölni, se szerkeszteni nem lehet a kérdéseket.)



2019. febr. 7. 15:14
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
42%

71%-os válaszára reagáltam, a diagnosztizálást nagy valószínűséggel ő követte el 3. válaszában:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..

Tele van az oldal azzal, hogy bizonyos típusokat károsnak neveznek ki, más típusokkal meg eleve elutasítják a kapcsolatfelvételt is, ez is egyfajta előítéletképzővé vált.

2019. febr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

De megint ugyanott tartunk:

Azért miért az elmélet a rossz, mert az emberek buták, és nem tudják megfelelően kezelni? Ez nekem eléggé meredek és logikátlan. Rossz dolgok ezek szerint az egyetemek is, mert van mondjuk 1000 egyetemet végzett ember, aki lenézi azokat, akik nem végezték el?


"Egyesek Einsteint vádolták az atombomba létrehozása miatt, minthogy ő fedezte fel a tömeg és az energia közötti kapcsolatot. Olyan ez, mintha Newtont okolnánk a repülőgépek lezuhanása miatt, hiszen ő fedezte fel a gravitáció törvényét."

2019. febr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
71% írta azt a diagnosztizálást abban a kérdésben amit belinkeltem, aki törzsgárdás tagja MBTI-vel foglalkozóknak...
2019. febr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

# 33:

Ezt értem, viszont olyanokon problémázol, amiket én a hosszú magyarázatban, illetve azóta folyamatosan cáfoltam, a cáfolásom mégse kerül cáfolásra, csak ugyanazokat a keresztülhúzott érveket nyomod rá másokra.

2019. febr. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
Számomra az is abszurd, hogy - típus ismerete alapján - régen meghalt embereket, diktátorokat, vagy bárkiket "be lehet sorolni" bármely típusba anélkül, hogy az illető kitöltötte volna és ezek alapján véleményt mondani róluk...
2019. febr. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
#35: Be lehet pedig. Van egy pszichológus ismerősöm, aki író is. Pusztán a könyvei alapján megmondtam, hogy mi az MBTI típusa. Vannak írott szövegekben, nyilatkozatokban olyan minták, amikből sokszor pontosabban lehet következtetni, mint amikor valaki kitölti a tesztet. Mert ez a teszt a gondolkozási mechanizmusra épül, a mechanizmust pedig ki lehet szűrni élő beszédből, naplóból, bármilyen könyvből, hogyha az ember tudja, hogy mire figyeljen oda.
2019. febr. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
54%

Angolul már megtaláltam e "teszt" cáfolatát.

Én milyen típusba vagyok besorolva? :-)

2019. febr. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
55%

Mivel egyelőre csak ugyanannak a szakszövegnek az ismételgetését láttam, ezért ebből nem lehet következtetni. Ha a hosszú hozzászólásom esetleg elemenként lett volna cáfolva, kialakult volna egy vita, akkor tudnám.


Így csak köveket lehet dobálni becsukott szemmel, remélve, hogy célba találunk, megalapozott állítást tenni nem. De mivel saját érvek helyett általában azzal jössz, hogy tanultad ezt, ezért tudod, hogy nem jó, más forrásra hivatkozol, azaz már kész anyagra, amit valaki korábban elkészített, akkor sanszos, hogy van Si funkciód.

2019. febr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
70%

35. Miért ne lehetne? Sőt, általában épp, hogy mások tudják hitelesen megítélni egy személy belső tulajdonságait, mert magával az ember sokszor elfogult, vagy összekeveri a valódi személyiségét azzal, amilyen csak szeretne lenni..

Látszik, hogy te még minimális szinten se vagy tisztában az emberi psziché működésével, szóval mostmár nyugodtan csendben maradhatsz :)

2019. febr. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
17%

Most olvastam valaki írását, aki kitöltötte különféle időpontokban a tesztet és mindig mást mutatott neki, először interoveltáltat aztán meg az ellenkezőjét és a többi funkció is változott, pl. mikor az illetőt baleset érte akkor is, meg csak úgy spontán is.

Pszichológus meg leírta, hogy tudománytalan, ez inkább filozófia, mint a horoszkóp nagyjából.

2019. febr. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!