Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lendüljek túl ezen?

Hogyan lendüljek túl ezen?

Figyelt kérdés

Szóval szeretem a zenét. Szeretnék megtanulni gitározni. Már sok sok éve van egy gitárom, de soha nem igazán tanultam meg gitározni, mert mindig szégyenlős voltam, tudtam, hogy vékonyak a falak otthon, mindenki hallja milyen béna vagyok, és eleinte még úgy voltam vele, hogy hát mindenki bénán kezdi és élveztem is, de egy idő után a bátyám elkezdett beszólogatni, hogy förtelmes és csináljam már halkabban (akkusztikus gitár, próbáld meg lehalkitani aztán szólj ha sikerült), és emiatt egy idő után teljesen abbahagytam. Viszont most már nem otthon élek, a barátommal élek és szeretnék végre ténylegesen megtanulni gitározni, de még mindig bennem van ez az idegesség a múlt miatt.

Valakinek valami tapasztalata/tanácsa?

Előre is köszönöm!



2019. febr. 12. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Xbox guitarhero

Igaz hogy nem húros hanem nyomógombos játékszer,de azért jó játék. És nem is olyan egyszerű.

2019. febr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:

Én tudok akusztikus gitáron olyan halkan gyakorolni, hogy nemhogy a szomszéd szobában nem hallja senki, de még az sem, aki az ajtónál elkezdene hallgatózni. Simán lehet így is :)


Mindenesetre szarj le mindent, csapj bele a zenélésbe, hadd szóljon.

[link] - ez tökéletes elindulni, sőt, egy erős haladó szintre fejlődni.

2019. febr. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát ha egyenként pengeted a húrokat akkor talán lehet halkan, de próbáljál meg egy ütemes erős dalt ami csak akkordokból áll eljátszani csöndben.

Na mindegy azért köszi a választ.

2019. febr. 14. 00:38
 4/7 Mojjo ***** válasza:
100%

@3: Ha akkordozni akarsz halkan, akkor a hüvelykujjad belső felével pengess. Ugyan nem tudod akkor a kezdőként fontosnak tűnő le-fel sikaritmust tartani (pl le-le-le-fel-le-fel), de nem is feltétlen kell, így legalább elszakadhatsz ezektől és talán még jobban is fejlődik a hallásod, ritmusérzéked. Akkordváltások gyakorlásához több, mint oké. De a négyujjas bontás is teljesen oké akkordváltások és akkordmenetek gyakorlásához, és lehet olyan pianisszimo játszani, ahogy csak akarod.


A lényeg az, hogy a zenével foglalkozz. Ne a külvilággal. Ha érzed, hogy kell neked a zene, akarod csinálni, akkor rá fogsz találni. Ne hagyd, hogy eltérítsenek erről az útról.

2019. febr. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedvességedet!

És igazad van, túl sokat foglalkozok a külvilággal. Megpróbálom mindig kizárni de nehéz :(

2019. febr. 14. 02:29
 6/7 Mojjo ***** válasza:
@5: Esetleg keress egy tanárt. Egy jó tanárt. Aki megerősíthet benne, hogy nem, nem vagy béna (tuti nem vagy az), illetve segíthet gyorsabban fejlődni. Ha egy hozzaértő is meg tudja erősíteni, hogy igen, egyre jobb vagy, szerintem te is egyre bátrabb leszel és jobban fogsz hinni magadban :)
2019. febr. 14. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért zenélj mert szereted, ne amit mások mondanak. Előbb utóbb eljutsz egy olyan szintre hogy azt fogják kérdezni hogy ezt meg hogy csinálod és mióta gitározol.)
2019. febr. 16. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!