Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aszociális vagyok, vagy...

Aszociális vagyok, vagy valami más?

Figyelt kérdés

Nagyon röviden megfogalmazom, hogy mi is a helyzet.

Barátaim, mint olyanok évek óta nincs, egyedül interneten barátkoztam, ám abból, mivel legtöbbet meguntam, nagyon kis létszám maradt, ám még azokkal is csak akkor váltok pár szót, ha itthon vagyok és nem munkahelyen. Szóval nagyrészt magányos vagyok, hétvégén is eljárok dolgozni, nem járok sehova hosszú ideje. Itthon csak játszani, vagy művészkedni szoktam. Nem szeretem az emberek társaságát, ugyanakkor magányosnak is érzem magam. Hosszútávon, ha valaki picit közelebb kerül hozzám, mint a 3 lépés, könnyebben megsértődök rá, illetve úgy érzem, rá se szánnék annyi időt, illetve nincs hozzá kedvem. Belegondolok, és az élet olyan részletesnek tűnik elsőre, de jobban megvizsgálva minden olyan kiszámítható, ezáltal semmilyen beszélgetést nem tudok élvezni lassan mással. Helyeket megnézni minek, ha van internet. Valahogy egyre inkább kiüresedek, unom az embereket, ám most mégis tőletek kérdezem meg, hogy van e valaki, ki hasonló cipőben utazik. Hosszú ideje nem járok sehova, senkivel nem találkozok, így, mikor ilyen van szóf*sással írok.


2019. febr. 13. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy az vagy?
2019. febr. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ez végül is csak egy olyan megnevezés, mint az introvertált. És igazak rám, bár ez nem jelentős. Inkább csak érdekelt valami hozzáfűznivaló
2019. febr. 13. 23:45
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet inkább csak az érdekel, hogy ez így fog e maradni, mert akarattal nem akarok rajta változtatni, ugyanis ha magamra erőszakolom, hogy márpedig jó lesz emberek közt lenni, attól még nem. Ámde mi van, ha hosszútávon ez mégsem jó?
2019. febr. 13. 23:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Ismerős. Próbálj találni olyan embereket, akiknek élvezed a társaságát és olyanokkal kimozdulni. Igazad van, hogy erőltetni nem jó, tehát kényszerből ne, mert akkor csak rosszabb lesz a helyzet.
2019. febr. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Inkább csak az ilyen ember találásával van a probléma, mert a hozzánk hasonlók hasonlóképp elzárkóznak, és akkor még ott van, hogy legyen valami közös is, mert azzal elkapható a dolog
2019. febr. 14. 00:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Igaz, nehéz találni hasonlót, de ha sikerül, talán elkezdhettek erről beszélni és együtt próbálni kikapcsolódni
2019. febr. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
A pszichológiában mindenkit beskatulyáz, és szívesen hiteti el veled, hogy nem vagy normális. Régen szekta volt, mint most a szcientológia. A youtube csatornán van egy sorozat "pszichológia gyár". A pánikbetegséget is ők találták ki. Egyszerűen nem tudsz érvelni ellenük érdemben, mert mindenre van diagnózisuk.
2019. febr. 14. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Vree ***** válasza:

A művészkedés az mit jelent? Gyöngyfűzés? Jégszobrászat? Bonsai? :D


Tegnap folytattam valakivel egy beszélgetést a hidroponikus növénytermesztésről. Ez egy remek dolog, az ember kialakít egy kb 1 négyzetméteres helyen a lakásban valami ilyesmit [link]

Kis időráfordítással, megfelelő táptalajok kipróbálásával növeszthetsz magadnak mindenféle terményeket, a hozzàd passzoló termésgyakoriságot, árat, ráfordítást megtalálod az internetes szaklapokban. Remek hobbi.

Az előbbi illetővel (ez egy gazda az USÁból, véletlenül ismerkedtünk meg a neten -amúgy néha hótt troll a fazon, ami mutatja, hogy még a legbunkóbb emberrel is érdemes haverkodni xD) azon is gndolkodtam, hogy talán túlbecsültem a más országban munkavállalás vagy egyáltalán karrieropciók nehézségét. Tulajdonképp rengeteg midennel lehet keresni is, amit az ember passzióból csinál. Remek életmód egy viszonylag könnyű, keresett állás mellett egy kevésbé fizetős hobbi, aztán ki tudja, lehet hogy beindul és önfenntartó lehetsz belőle :D Nem kell annyit parázni, hogy befuccsolsz, amíg értelmesen tervezel.

Szerintem sokan az anyagi biztonságot hajszolva beragadnak egy rutinba, akkor is, ha igazából már olyan karrierbe kezdhetnének, amit akarnak. Pasas megmutatta a neten, hogy náluk hogy megy Texasban egy megyeünnep (county fair), hát sokkal izgibb, mint a mieink. :D Jönnek a gazdák versenyeztetni, bemutatni a publikumnak a termékeiket, gyerekeknek állatsimogató, nagyon népszerű mindenütt :D Gongolkodtam, hogy nálunk a politikai szervezés, hagyomány ptúlhangsúlyozás,vagy idős/szegény vidék miatt más a hangulat? Mit lehetne itthon javítani, vajon egy ambíciózus rendezvényszervező tudna hasonlót?


Kérd., a helyzet ismerős, de ez kishitűség, magaddal teszed a gonoszat :D Azért ömlengtem a fentieket, hogy mutassam, az összes lehetőség, hobbi, utazás, állás, pénz, vágy ott van, csak ki kell nyújtani a kezed érte. Kiszámítható? Szerintem ellenkezőleg, azért nem mersz belefogni, mert nem kiszámítható, isnmeretlen. Az is lehet, hogy a társadalmi elvárások miatt ragadtál be, azt hiszed, tudod, hogyan kell “jó gyereknek”lenni és félsz a büntitől, ha egy kicsit is önállóan döntesz. A társadalom, a leendő barát, szexpartner nem azt várja tőled, hogy egy begyepesedett unalmas alak legyél :D Tanulj meg nyugodtan új dolgokat, a világ hatalmas, egy élet nem elég, hogy minden újat láss, dr másrészt meglepő, mi minden tud lezajlani, mennyire tle lehetsz megvalósított tervekkel, szakismeretekkel, ha nem azzal töltöd csak, hogy otthon ülsz és bejársz egy munkahelyre, amit már unalomig ismersz. Amúgy a munkahely sem ellenség feltétlen, fogadok ott is tanulhatnál új dolgokat, ha igazán nekifeküdnél, feltehetőleg valamit szeretsz is benne, ha még nem váltottál.

Az internet egy lehetőség, nem egy csapda. XD percek alatt megszrezheted rajta az eszközöket, hogy bármit megtehess. Letölthetsz tréninganyagokat, indíthatsz saját videóblogot, ismerkedhetsz (csak ne felejtsd el, fizikailag megközelíthető ismerősök is legyenek benne :D - de pl. én most beszéltem meg egy román haverommal, hogy nyáron átugrunk Ukrajnába megnézni Csernobilt - a távolság sem mindig akadály :D ), igényelhetsz vízumot (de itt az egész EU neked, vízum se kell), kereshetsz állást, jaj de mennyi állást. Használd a köv pár hónapot, hogy megtakaríts egy kicsit, közben nézz szét, milyen jó fizus munka van, és nyugodtan nézhetsz külfoldit is.


Szerintem tudod mi sok magyar baja? Bűntudatosak, ha sikeresek vagy jól élnek, élvezik az életet. De bázz a kolduson nem segít, ha te is beállsz koldusnak, ne úgy mutasd ki a szolidaritásodat a szerencsétlenekkel, hogy te is beállsz köztehernek :D találd ki hogy mit szeretsz, és te is boldogabb leszel, a társadalom is örül, hogy hasznára vagy, és még talán felesleged is keletkezik, amit a szegényeknek adhatsz :D


Ha nem kedvelsz másokat: én se kedvelek mindenkit. Elmentem néha bulikra, ahol az ajtóból visszafordultam, azt láttam, hogy mindenki ellenszenves. De ez az élet, :D nem tudsz haladni, ha feladod, ahelyett hogy azt éreznéd: ennyivel közelebb vagyok. A társas készségeket is meg lehet tanulni, a neked tetsző embereket is meg lehet találni (a legtöbb ember nagyon cool tud lenni amúgy, ha egy kis dícséretet, elfogadást szánsz rájuk), és mindig van lehetőség egy kis pihenőidőre, ne parázz azon, hogy a másikkal kell lenned 24/7ben, a másiknak is lehet “me time” igénye....


Sok sikert :D

2019. febr. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!