Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A drogozás miért elítélendőbb...

A drogozás miért elítélendőbb sokak szemében, mint az alkohol?

Figyelt kérdés
Mennyivel rosszabb az az ember aki alkalomszerűen mondjuk kokaint használ, mint aki minden hétvégén leissza magát?

2019. febr. 18. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A drogozás nem része a kulturális hagyományainknak.
2019. febr. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Semmivel sem rosszabb, vagy jobb a helyzet. Mindenki maga dönti el, hogy mivel gyógyszerezi magát. Egyik dolog kulturálisan elfogadott, a másik nem.
2019. febr. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17%

A kemény drogok függőségi tünetei erősebbek, és nagyon az a kép él róluk, hogy egy drogosnak egyéb bűncselekmény kell, hogy a napi 30 ezer forintnyi adagját meg tudja teremteni magának.


Az alkholnál lehet úgy adagolni, hogy ne legyél függő, és mégis jól érezd magad tőle, és meg tudd fizetni és közben társadalmilag ne legyél bűnöző. Napi 3-6 ezer forintot még elő lehet teremteni magyar fizuból is, hogy taj részegre igyad magad.


Egy extasy hatása alatt álló késsel orvosokat fenyegető cigány mindennapos fehérvári kórházban. Az alkoholista csak otton veri agyon a gyerekét.

2019. febr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Általában azok ítélik el, akiknek fogalmuk sincs miről beszélnek. Persze hogy az idősebb korosztály, vagy a kocsmában az arcok meghallják hogy koko és húúú naaa az már a világ vége. De amúgy aki mondjuk tudja milyen jó érzés - az már nem ítéli el. Főleg pont ez is a baj vele hogy K... Jó. Olyan jó hogy nehéz irányítás alatt tartani. Pl a kóla esetében roh... nehéz úgy összehozni, hogy az ember ne keveredjen bele másba, és ne menjen a hétköznapi élet, és munka rovására. Szerintem egy rövid időre érezhető a világ legtisztább boldogsága, amit ezzel az emberi testel fel tudunk fogni. Csakhogy a tudatunk nem biztos hogy utàna képes elengedni ezt. Márpedig ha ragaszkodik hozzá - akkor szenvedést is teremt magának. Mivel ilyen nehéz ezt irányítani, ezért jogos hogy sokan tartanak tőle.. és talán nem véletlenül. Minden esetre én nem ítélek el senkit!
2019. febr. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
19%

Az aki kokainozik megszegi a törvényt.


Aki alkoholizál, az nem teszi (18 év fölött). Én szeretem betartani a szabályokat, ezért kevésbé ítélem el azt, aki szerintem rosszul éli az életét, mint aki az életvitelével arra bíztat másokat, hogy szegjük meg a saját egészségünk érdekében hozott szabályokat.

2019. febr. 19. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
azért, mert az elmúlt években azt nyomatékosították az emberekben, hogy a drog csak rossz lehet és aki drogozik, az csak rossz ember lehet, emiatt az emberek nagy része picit sem tud toleráns lenni, amikor drogról van szó. nehezen értik meg, hogy droghasználók között is lehet szó alkalmi használóról és súlyos függőről, ugyanúgy, mint alkoholnál. És persze az is az alkohol mellett áll ilyen téren, hogy az alkohol (magyarországon főleg) a kultúra része, lásd: pálinka. Van ahol ez fordítva van, például jamaikában általában a füvezést sokkal toleránsabb szemmel nézik, mint az alkohol fogyasztást.
2019. febr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

És hol nézi enyhébb szemmel az alkalmi kokaint, mint az alkoholt?


A drogozást specifikálni kéne. Milyen drogokra gondolsz.

2019. febr. 19. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%

Nekem a drogosok szóról a különböző anfetamin és kokain és heroin függő emberek jutnak eszembe.

Alkoholistának sem azt hívjuk, aki alkalmanként iszik egy pohárral.

2019. febr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
13%
Iiiiggeeen lőjük be a kólát, meg a hernyót. Az az igazi buli. A piások csak italozgassanak nyugiba. Nem is tudják miről maradnak le. Ítéljenek csak el! Én meg jót nevetek rajtuk :)
2019. febr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mert hülye a társadalom nagy része! És én tudnám bizonyítani mert láttam, hogy a hiedelmekkel ellentétben egy drogos kevésbé teszi tönkre a családokat mint egy piás, de azért nem próbáljátok ki a drogot mert nem annyira jó buli am ha már rászoksz, csak az elején buli aztán jön a hülye fehérleves.... Én magam is drogozok amugy sajnos ,de szerencsére megmaradtam a szintetikus szereknél( LSD-bélyegnyalás,estacsy)


14 évesen a depresszióm miatt kipróbáltam a füvet( első szívásra szerelem volt)

15 évesen már rendszeresen használtam különböző szintetikus drogokat, tudom, hogy fiatalon kezdtem és nem kellet volna elkezdeni soha a drogozást, de amugy sajnos nagyon jó érzést ad egy kis LSD, eki, kristály a rosszabb napjaimon.


17/L

2021. jún. 19. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!