Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy mondjam meg udvariasan,...

Hogy mondjam meg udvariasan, hogy nem szeretek tegeződni?

Figyelt kérdés

Munkám során egy nap 20-30 emberrel is kapcsoltba kerülök (10-20) perc beszélgetés erejéig. Többségük néha visszajár és úgy, más pedig már az első találkozás első 2 percében megkérdi tőlem, hogy tegeződhetnénk-e. (Jobbik eset, mivel olyan is van, aki kapásból tegez engem).


Rendben, fiatal vagyok, 24 éves nő, de én még a 18 évest is magázom.

Számomra ez így kellemesebb.


Sokan indokolják a kérésüket azzal, hogy "tegezve is meg lehet adni a kölcsönös tiszteletet egymás felé".

Ezzel egyet is értek, viszont én akkor sem szeretek tegeződni.

+csavar, hogy mondjuk 1 hét után visszajön az ember, köszönök illedelmesen, napszaknak megfelelően, majd válaszul annyit felel:" múltkor már megbeszéltük, hogy csak heló, meg szia! "


Én pedig gondolkodom, ki is volt mert azóta már 300 másik idegen emberrel is találkoztam. Nem tudok mindent megegyezni kit tegeztem kit nem.


Amikor legközelebb megkérdezi valaki, hogy "tegeződhetnénk?" vagy egyből kijelenti, hogy "tegeződjünk, jó?", akkor

hogy mondjam meg hogy én magázódni jobban szeretek, hogy az

ne tűnjön elutasítónak, inkább udvarias hárításnak?


2019. febr. 21. 15:37
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Csináltass pólót a megfelelő felirattal :-) Vagy nem tudom a melód micsoda,de nem mondhatnád azt, hogy tilos?
2019. febr. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem inkább szokd meg. Nem is értem ez miért zavar. Az emberek általában nem szeretnek rébuszokban beszélni és közvetlenebb az egész tegeződve. Nem vagytok barátok, oké de akkor sem kell olyan távolságtartónak lenni. Akárhogy fogalmaznád sztem embertől függően jobban vagy kevésbé de unszimpi lennél onnantól. De aztán lehet ez csak az én véleményem.
2019. febr. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Régen erre mondták, hogy "Nem őriztünk libát együtt"

Egyszerűen közöld, hogy nem tegeződsz. Csak a bunkók nem értik ezt meg.

2019. febr. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Rendben, fiatal vagyok, 24 éves nő, de én még a 18 évest is magázom." - Na, majd ha 34 évesen is legfeljebb 25 körüli diáknak néznek és letegeznek, akkor mit fogsz szólni. :-D Merthogy én meg már itt tartok. Szerencsére nem ügyfelezek, szóval nekem ilyen gondom nincs, hogy a munkám miatt jobban oda kellene figyelni.

Amúgy én úgy vagyok vele, hogy aki letegez, azt visszategezem, mindegy, mennyi idős.

Nemrég volt egy esetem, buszon tolakodott mögöttem nagy bevásárlótáskával (mint a Tesco nagy zöld táskája, de nem tudom, melyik üzleté, mindegy) valaki, én meg jelzésértékűen beálltam az ajtóba, hogy én is leszállok a következőnél (ami valóban így is volt), meg is jegyeztem, hogy nem kéne fellökni, erre bunkón nekem esett, tegeződve, én meg visszaszóltam, hogy tudtommal nem tegeződtünk le (számomra idegen volt), és csak hápogott, meg csodálkozott, hogy ja, én is leszálltam.

2019. febr. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező:

Szerintem csak egyszerűen mondja azt az Önhöz forduló embereknek: "ne haragudjon, én magázódni szeretek".

2019. febr. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Arra egyébként hivatkozhatsz, hogy ügyfelekkel nem tegeződsz (nem tudom, van-e ilyen irányú cégszabályzat), és ha megsértődik valaki, mert korábban már járt nálatok, nyugodtan mondhatod, hogy annyi ügyfél között nem emlékszel rá. (Bocs, hogy online nem magázlak, ez nem hivatali közeg.)

Egyébként én akkor szoktam gondban lenni, ha valaki váltogatja a tegeződést és a magázódást, még úgy is, hogy egyébként ismer (az egyik szomszéddal jártam így, akivel egy emeleten lakunk, mire egyszer, mikor meguntam, hogy nem tudom, hogy a fenébe köszönjek neki, felvetettem, hogy ha már szomszédok vagyunk és úgyis összefutunk, tegeződhetnénk), aztán ennél még érdekesebb és hasonló szituáció, ha odamegyek valahova ügyfélként, vevőként, vendégként, aztán az ott dolgozó váltogatja a tegeződést és a magázódást, de volt, akit ilyen helyzetben visszategeztem és kész, nekem mindegy, hogyan kommunikálunk, mert bármelyik jó, csak legyen egyértelmű.

2019. febr. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek adtam a zöldet 👍
2019. febr. 22. 07:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Egyébként a legtöbb ember már abból észreveszi, ha pl. tegezve szól és magázódva válaszolnak vissza.

"Szia" - "Jó napot kívánok önnek" - kicsit élesen...

2019. febr. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Illedelmes férfi először magáz. A hölgy ajánlhatja fel, hogy tegeződjenek.
2019. febr. 23. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!