Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A félőrült keresztény szektáko...

A félőrült keresztény szektákon kívül léteznek még olyan nők, akik - - -?

Figyelt kérdés

Nem akartam hosszúra nyújtani a címben a kérdést, főleg hogy kifejtést igényel. Így végződne:


"...akik hagyományosak, intellektuális beállítottságúak, és van érzékük a szépség iránt?"


Hagyományos/Tradícionális alatt elsősorban a hagyományos női szerepek értését és értékelését értem, másrészt, röviden, egy deduktív világfelfogást ("a világ felülről bontakozik ki lefelé"), és egy spirituális, de nem (feltétlen) vallásos érintettséget, vagy erre a készséget.


Intellektuális beállítottság alatt elsősorban >nem< a különféle iskolák, egyetemek, meg egyéb időpocsékolásokat értem, sem a különféle természettudományokat, hanem elsősorban a filozófiát, irodalmat, művészeteket (tulajdonképpen azokat a területeket, amikben a múlt nemesi származású lányai műveltek voltak).


A szépség iránti érzék magyarázata szavakkal meglehetősen nehéz, különösen, hogy olyan dologról van szó, ami igénybe vesz egyfajta intuíciót, és vagy megvan valakiben, vagy sosem lesz meg ebben az életében. A szépség tisztaság, uraltság és a nő esetében a (megfelelő férfi általi) uraltságra való vágyakozás, az Élet szépsége, az átélés szépsége, a formák szépsége mint rend, és a konkrét fizikai formák szépsége ("ízlés", "megjelenés"), emellett pedig egy életigenlő magatartás az élet legintenzívebb fokán (és az élet intenzifikációja) és mindenek feletti hitre való hajlandóság és készség a (megfelelő) férfiban. A szépséget ezeknél jóval tágabban értem, de konkrét példák nélkül, szavakkal, ráadásul röviden ennyi lenne. Talán érezhető ebből, hogy mire gondolok. Ha mégsem, ennél rövidebben és pontosabban csak Yukio Mishima foglalta össze:


"Az igazi szépség támad, legyőz, kirabol, és végül elpusztít."


Ezek a tulajdonságok töredékesen fellelhetők még néhány keresztény gyülekezetben (viszont ezek töredékes megléte mellé "jön" még jó néhány "más" dolog is), de máshol nem találkoztam vele még részlegesen sem -- habár, hozzá kell tennem, őszintén fogalmam sincs, hogy merre kereshetném. Könyvtárban semmiképp sem, online nemigen akad rá lehetőség, ráadásul feltételezem, hogy mint én, úgy ő is otthon ül a szobájába penészedve.


23/F



2019. febr. 23. 15:50
1 2 3 4
 11/40 Lux morulus ***** válasza:
100%

Kérdező.


Kíváncsian vártam, hová is vezet majd ez a kérdés.


Többek között ezért is:


"Hagyományos/Tradícionális alatt elsősorban a hagyományos női szerepek értését és értékelését értem, másrészt, röviden, egy deduktív világfelfogást ("a világ felülről bontakozik ki lefelé"), és egy spirituális, de nem (feltétlen) vallásos érintettséget, vagy erre a készséget."


Már ez érdekes volt, de nagyon határozatlan.


"Hagyományos/Tradícionális alatt elsősorban a hagyományos női szerepek értését és értékelését értem,..."


Itt nincs megadva, hogy te mit gondolsz hagyományos női szerepnek. A "női szerep" megnevezés, korunk értelmezésében vett megítélésére most nem térnék ki, ám arra mindenképp rámutatnék, hogy a női szerep, lecsupaszított szemantikai jelentésén túl, kultúránként változik, még akkor is, ha mankóként a tradicionális jelzőt melléteszem. Vagy inkább, akkor még jobban.



Ez a rész pedig, egyenesen értelmezhetetlen.


"Intellektuális beállítottság alatt elsősorban >nem< a különféle iskolák, egyetemek, meg egyéb időpocsékolásokat értem, sem a különféle természettudományokat, hanem elsősorban a filozófiát, irodalmat, művészeteket (tulajdonképpen azokat a területeket, amikben a múlt nemesi származású lányai műveltek voltak)."


Hogy lehet az intellektualitás köréből kivonni,-időpocsékolásnak nevezni,- az iskolákat (miért van külön az egyetem?), természettudományokat?

A tudás megszerzése, egyetemes és szabad.(Annak kéne lennie.) Ha a tudásból kevesebbet adok/tartok jónnak ha megszerez valaki-jelen esetben a nők- azt én igen is destruktívnak tartom.

( Az, hogy mi a véleményem az iskolák oktatási anyagáról, az most mellékes)


Mindazon által támogatom a saját kultúrköröm, társadalmam által elismert, klasszikus női vonások értékelését, elismerését. Ám ez nem jelenti azt, hogy aki széleskörűen, informált,- akár tanult- az ne tudna ennek a "női szerepnek", vonnásoknak megfelelni.


Ez viszont megmagyaráz pár dolgot.


" másrészt, röviden, egy deduktív világfelfogást ("a világ felülről bontakozik ki lefelé"), és egy spirituális, de nem (feltétlen) vallásos érintettséget, vagy erre a készséget."


Itt konkrétan bejött kérdésedbe a saját meglátásod, elvárásod, a deduktív világfelfogás.

Ám mi van azokkal akik nem vallják, az általad előre elkészített hitvallást, mely szerint "a világ felülről bontakozik kifelé"?


A dedukció révén általános érvényű törvényekből, szabályokból jutunk konkrét, egyedi esetekben érvényes állításokhoz. Nem látom be a fentebb általam írtak alapján, hogy miért kéne nekem, avagy bárki másnak, a te előre lefektetett szabályaid között vizsgálódni,-vagy általános érvényű törvényként gondolni az általad megfogalmazottakra- úgy hogy a szabály van csak "a világ felülről bontakozik ki lefelé", de a szabály alkalmazásának alanya/tárgya pontatlan? "Hagyományos/Tradícionális alatt elsősorban a hagyományos női szerepek..."


A dedukció során tehát logikai műveleteket felhasználva jutunk el az általános érvényű meglévő tudásból konkrét, meghatározott helyzetekben érvényes új tudás birtokába, vagyis az általánosból az egyedibe.

A spiritualizmus jelenleg logikailag nem vizsgált, bár létező dolog.


Nincs általános tudás,nincs konkrét meghatározott helyzet, csak a te világképed.


Nem akarom ezt túlragozni, mert nem is ez a lényeg.



A lényeg annyi, hogy a nagy kíváncsiságom az első hozzászólásodig tartott, amikor is olyan érzésem támadt, hogy te ide nem beszélgetni, hanem karatézni jöttél. Szájkaratézni. Ez feltűnt másoknak is, ha jól vettem észre.

Értem én, hogy rögtön egy beszólást kaptál, de ez ilyen, és megkockáztatom, -a többi hozzászólásod okán- hogy ez talán jogos is volt.

Például, miért is kellet túlreagálva leoltani az 5. hozzászólót?


Egy kicsit engem Hérakleitoszra emlékeztetsz. ( Most abba nem megyek bele, hogy az ő szellemi értékeit nélkülözöd, avagy birtoklod-e; mert nem ismerlek, így éppen úgy lehetsz egy emberi pöffeteg gomba is, mint a szellemi intellektusa alatt görnyedező kiváló elme is.)


Az emberekhez való itteni lenéző viszonyod -ugyan is,- ezt sugallja nekem. A neves filozófus megvetette az embereket, és nehezére esett szóba állnia bárkivel. Csak Biaszt tisztelte. ( talán elhíresült a jövőnek szánt mondata miatt :))


Belőled is az ő gondolatvilága süt ki.


"Silány ember sok van, de kevés aki ér valamit"

"Az emberek híján vannak az értelemnek még mielőtt odafigyelnének rád, meg azután is, hogy meghallgattak; míg ébren vannak, nem fogják fel, mit tesznek, mint ahogy azt is elfelejtik, amit alvás közben műveltek."

" A legtöbbje csak a jóllakással törődik, mint a csordaállat"


A fenti szavak - mint látjuk- évezredekkel ezelőtt is kimondattak, és ha volt akkor igazuk, akkor ma is igazság tartalommal bírnak. Csak mi hisszük, hogy a világ alapjaiban megváltozott, de az emberi jellem, és gondolatiság kerekei, csak nagyon lassan csikorognak előre.


Ha kíváncsi vagy akkor vegyél mély levegőt, ha karatézni akarsz, akkor csináld azt, de lehet, hogy az utóbbiban egyedül maradsz.

2019. febr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
91%

Az a borzalom, hogy én ilyen lány voltam, mint akit keresel. Aztán szépen megházasodtam, éveken át a pasi álmait szolgáltam, mindenben segítettem neki, míg én nem tanultam, és karriert sem építettem, csak gyerekeztem.

Vidékre vitt a gyerekekkel, én mint katolikus feleség zokszó nélkül követtem - majd megunta az egészet, és elment egy szeretővel. Ott maradtam az irgalmatlan szarban.

Tudod, a klasszikus női princípium nem működik a klasszikus férfi princípium nélkül - és ma már az is egy letűnt kor.

Ma már én is karrierista nő vagyok, és szoknya helyett nadrágot hordok. Lett egy gyönyörű életem.


Szerintem keress egyenlő társat, és légy méltó hozzá.

2019. febr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:

@Lux morulus


Köszönöm, hogy vetted a fáradtságot egy részletes válaszra, és legalább megpróbáltad megérteni, amit írtam. Részletenként reagálnék.


>>"Már ez érdekes volt, de nagyon határozatlan."


Röviden sajnos nem térhetek ki konkrétumokra, így csak nagyon általánosan fogalmazhatok. Úgy gondoltam ez megfelelő, mert reméltem, hogy talán távoli emlékezet szintjén ez még él az emberekben. Mivel nemigen tartom a kapcsolatot senkivel, különösen nem magyarokkal, ezért könnyen lehet, hogy tévedek. A görögök és olaszok körében ez még egyértelmű.


>>"Itt nincs megadva, hogy te mit gondolsz hagyományos női szerepnek. (...) kultúránként változik, még akkor is, ha mankóként a tradicionális jelzőt melléteszem. Vagy inkább, akkor még jobban."


Nem gondolok a női szerepekről semmi újat; nem vagyok újító. Kultúránként ez a szerep azok számára tűnhet változónak, akikben nem él semmiféle kép vagy intuíció "A Nőről", hanem a relativizmusok mocsarába süllyedtek. Talán a legegyszerűbb az lenne, ha azt mondanám, hogy utazzunk vissza az időben mondjuk 700-1000 évet, és nézzünk szét az egész világon a női szerepeket illetően, majd ami mindenhol közös, azt nevezzük "Tradícionális női szerepeknek" (amik, ahogy mondtam, "A női szerepek", mivel más nincs).


Ami mindenhol közös, az van a legközelebb "A Nőhöz". A többi variáció az már csak kultúra -- ami nem elhanyagolandó és lebecsülendő, de nem is a legfontosabb.


>>"Hogy lehet az intellektualitás köréből kivonni,-időpocsékolásnak nevezni,- az iskolákat (miért van külön az egyetem?), természettudományokat?"


Hogy lehet az intellektualitás köréből kivonni azt, ami az emberrel foglalkozik? Hogy lehet kivonni éppen a legemberibb, és ezzel egyidőben a leg-nem-emberibb tudást "A Tudományból"?


A különféle természettudományok ma "A Tudománynak" nevezik magukat, kizárólagos jogot formálva arra, hogy a valóság egészét leírják és feltárják, és nincsenek tisztában a saját alapvető határaikkal. Úgy gondolják, a tudományos módszerrel a valóság egésze feltárható, mivel tagadják bárminek a létezését, amit a tudományos módszerrel (érzékszervek) igazolni lehet. Ezt nevezzük szcientizmusnak.


Az ókorban is volt tudomány -- sőt, sok tudományág fejlettebb volt, mint ma --, de mindenki tisztában volt azzal, hogy mi tartozik a tudomány hatáskörébe, és mik az anyagi tudomány határai.


>"A tudás megszerzése, egyetemes és szabad.(Annak kéne lennie.) Ha a tudásból kevesebbet adok/tartok jónnak ha megszerez valaki-jelen esetben a nők- azt én igen is destruktívnak tartom. ( Az, hogy mi a véleményem az iskolák oktatási anyagáról, az most mellékes)"


Ma már nem a tanult és olvasott ember számít műveltnek, hanem az, aki kellően ellenálló a sulykolt hazugságokkal szemben. Az iskolák pedig ezen hazugság-gépezet gócpontjai.


>>"Mindazon által támogatom a saját kultúrköröm, társadalmam által elismert, klasszikus női vonások értékelését, elismerését. Ám ez nem jelenti azt, hogy aki széleskörűen, informált,- akár tanult- az ne tudna ennek a "női szerepnek", vonnásoknak megfelelni."


Ilyenre nem is utaltam. A fentiek fényében, ahogy írtam, az egyetem maximum semleges, ha az illető elég ellenálló. Egyébként inkább negatív, és a tényleges tudás megszerzésének fényében, az internet korában, totálisan szükségtelen.


>>"Itt konkrétan bejött kérdésedbe a saját meglátásod, elvárásod, a deduktív világfelfogás. Ám mi van azokkal akik nem vallják, az általad előre elkészített hitvallást, mely szerint "a világ felülről bontakozik kifelé"?"


Ez sem az én meglátásom, hanem az alapvető létszemléletbeli igazságok egyike. Az induktív világfelfogás totálisan abszurd, hiszen azt feltételezi, hogy a "kevesebből" lesz a "több", az "alsóból" a "felső", az "alacsonyrendűből" a "magasrendű", stb.


Ezen gondolatmenet végső következtetését láthatjuk például a marxizmusban, kommunizmusban, Francia forradalomban, meg a jelenlegi általánosan, mindenki által "normalitásként" elfogadott liberalista világnézetben (ez olyan szinten elfogadott, hogy már "izmusként" sem érzékelhető az embereknek, hiszen nincsenek tisztában vele, hogy az alapvető nézeteik és premisszáik honnan származnak, meg ki által alakítottak; ebbe nőnek bele, ez a "normális").


Ezzel szemben a deduktív világnézetnek a végkövetkeztetése a királyság, a hierarchia, a rend, a nemesség, a nő és a férfi, a transzcendencia, a spiritualizmus, végső (szupra-perszonális) önmagam >tényleges< felismerése és felszabadítása. Tehát a Tradícionális világ.


>>"A spiritualizmus jelenleg logikailag nem vizsgált, bár létező dolog."


Természetesen a spiritualizmus logikailag >is< vizsgált, és logika-feletti diszciplinákat tekintve >is< vizsgált, csak éppenséggel nem a modern "Tudomány" által. Jelenleg is élnek olyan emberek -- még Magyarországon is --, akik ezzel foglalkoznak, konkrét utaktól elvonatkoztatva, tisztán szellemi szinten. A közelmúltból ilyen volt például Hamvas Béla (lásd Scientia Sacra), vagy a jelenleg is élők közül Baranyi Tibor Imre, vagy László András.


>>"A lényeg annyi, hogy a nagy kíváncsiságom az első hozzászólásodig tartott, amikor is olyan érzésem támadt, hogy te ide nem beszélgetni, hanem karatézni jöttél. Szájkaratézni. Ez feltűnt másoknak is, ha jól vettem észre."


A hasonló és súlyosabb megnyilvánulások már szinte csuklóból jönnek, mindenféle különösebb mély érzelem felkorbácsolása nélkül, hiszen hozzászoktam már, hogy a nézeteim úgyszólván "nem populárisak", és "nem felvállalhatóak" a mai világban. A cél elsősorban az értelmüket vesztett félkegyelműek mielőbbi elbátortalanítása volt a kommenteléstől.


Másodsorban, messze nem gondolom, hogy a múlt századok ékesszóló burzsoá modorossága -- amit általában a "jólneveltség" és "jó szociális készség" alatt értenek -- bármilyen szinten érték lenne önmagában.


>>"Az emberekhez való itteni lenéző viszonyod -ugyan is,- ezt sugallja nekem."


A paraszt, aki teljes egészében és lényében megfelel a feladatnak, >magasabb rendű,< mint az alkalmatlan király. Az alkalmatlan, okoskodó, lázadozó, értetlen, beképzelt, tudatlan paraszt viszont...


>>"A fenti szavak - mint látjuk- évezredekkel ezelőtt is kimondattak, és ha volt akkor igazuk, akkor ma is igazság tartalommal bírnak."


Az idő kerekének jóval nagyobb kerülete van, mint néhány ezer év. Ha Heracleitusról hallottál, akkor nyilván hallottál az Aranykorról, az Ezüstkorról, a Bronz- és a Vaskorról is. Például a Hinduk (de egyébként szinte mindenki más is) azt is elmagyarázzák, hogy mindez mint jelent, például az emberi, személyes szinten. Egy rövid bevezető: https://www.youtube.com/watch?v=dJbBzgLnwmY


De ha már Heraclitus, akkor itt egy sokkal fontosabb idézet tőle:


"Of those whose discourses I have heard there is not a single one who attains to the realization that Wisdom stands apart from all else. [...] Wisdom is One and Unique; it is unwilling and yet willing to be called by the name of ZEUS. [...] We should let ourselves be guided by what is common to all. Yet, although the Logos is common to all, most men live as if each of them had a private intelligence of his own. [...] They pray to images, much as if they were to talk to houses, for they do not know what Gods and Heroes are."


A magyarázatát pedig az Upanisadok meg is adják:


Bṛhadāraṇyaka Upanishads (बृहदारण्यक उपनिषद्), I, iv, 10.:


"One who worships a different God than his own spiritual self [ātma], and says: "He is different from me, I am different from him", is not wise. Such a man is like an animal to the Gods."


>>"csak nagyon lassan csikorognak előre"


A "fejlődés" babonája szintén a modern ember egyik rögeszméje, aki a "fejlődést" a dolgok fragmentálódásában véli felfedezni. Vajon mi kell ahhoz, hogy a világban szétnézve nem csak, hogy ne lássuk a sötétséget, de ezt még valami "fejlődésként" is éljük meg?


>>"Ha kíváncsi vagy akkor vegyél mély levegőt, ha karatézni akarsz, akkor csináld azt, de lehet, hogy az utóbbiban egyedül maradsz."


Értelmes emberekkel szívesen beszélek, különösen azokkal, akik képesek belátni a hibáikat, amennyiben azok tényleg hibák.

2019. febr. 25. 17:38
 14/40 anonim ***** válasza:
91%

Kedves Kérdező!

Nem érzed úgy néha, hogy egy kicsit túl sok a szabadidőd? Csak úgy elvileg érdeklődök...

2019. febr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 Lux morulus ***** válasza:
23%

Kérdező.


Elnézést hogy csak most válaszolok,- most is csak úgy ahogy- de most vettem észre, hogy reagáltál.


Tudod így kifejtve már világosodott a kép, és azt kell mondjam, hogy alapjaiban (valószínűleg) pontosan értem, mi is a bajod ezzel a világgal.


Az idézetekben foglalt eszmeiséggel pedig egyet értek, ám ezek függvényében viszont azt nem értem pontosan, hogy miért emelted ki ebből a kérdéskörből, a nőket. Hacsak...nem valami társkeresési oka van, és megcsömörlöttél a liberális eszmék mérgezett gyümölcsén nevelkedett nők, világkép-paródiának nevezhető hozzáállásától,felfogásától. Ám még ilyen szintű agymosás után is, gyakran ez csak szerep részükről, egyfajta megfelelési kényszer. Most nem kívánok tolakodni, elemezgetni, -vájkálni meg pláne nem- csak valahogy ezt gondolom.


Szóval az iskolával, a tudománnyal kapcsolatos meglátásaiddal egyet értek.


Ezekről meg beszélhetnénk, de sajnos mostanában nincs sok-sőt semmi- időm, hosszabb véleménycserére.


A következő idézetek az egész bekezdésekre- az azokban foglaltakra- utalnak.


"Nem gondolok a női szerepekről semmi újat;"


"Ami mindenhol közös, az van a legközelebb "A Nőhöz"..."


"Az ókorban is volt tudomány..."


"Ez sem az én meglátásom,..."


"Ezzel szemben a deduktív világnézetnek a végkövetkeztetése ..."


"Természetesen a spiritualizmus logikailag >is< vizsgált, ..."


A Kali Yuga is egy érdekes kérdéskör, ám -ennek már csak az érintése is -önmagában meghaladja az itteni lehetőségeket.


" A "fejlődés" babonája szintén a modern ember egyik rögeszméje,..."


Ez is érdekes, és kíváncsi is lettem megint.


"Értelmes emberekkel szívesen beszélek,..."


Én is. Még akkor is, ha máshogy lát dolgokat. Még tanulás is lehet belőle, és ha ez a tanulás kölcsönös, akkor az a legjobb.


Szép napot

2019. márc. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

@Lux morulus


>> "Az idézetekben foglalt eszmeiséggel pedig egyet értek, ám ezek függvényében viszont azt nem értem pontosan, hogy miért emelted ki ebből a kérdéskörből, a nőket."


Azért, mert a legkisebb mértékben magammal "komptabilis" nőket csak a legőrültebb keresztény szektákban látok, mivel az oda való tartozással általában együtt jár egy, sajnos olyan körülmények között csak "régiesnek" (babonásnak), és nem hagyományosnak nevezhető világnézet. Viszont a kereszténység számomra elfogadhatatlan (különösen a modern szekták: még a katolicizmus és az orthodoxia legalább részben értékelhető a hatalmas európai ráhatások miatt, de végső soron ezek is elutasítandók), és radikálisan ellene vagyok mindennek, ami a kereszténységben keresztény, és nem európai. Magyarán, a kereszténység számomra annyira értékes, amennyire az európai -- azt pedig mind tudjuk, remélem, hogy a kereszténység nem európai (eredetű, nézetű), hanem Európát egy -- enyhén szólva -- erőszakosan a sárba rántó, idegen, szinte már majdhogynem politikai eszme (hiszen sokszor annyira materialista). Belemehetnék ebbe igen bőven, de úgy gondolom itt nem érdemes.


>> "Hacsak...nem valami társkeresési oka van, és megcsömörlöttél a liberális eszmék mérgezett gyümölcsén nevelkedett nők, világkép-paródiának nevezhető hozzáállásától,felfogásától. Ám még ilyen szintű agymosás után is, gyakran ez csak szerep részükről, egyfajta megfelelési kényszer. Most nem kívánok tolakodni, elemezgetni, -vájkálni meg pláne nem- csak valahogy ezt gondolom."


A fentiekből kiindulva >természetesen< társkeresési oka van, a kérdésem pedig az, hogy mások esetleg találtak-e erre valamiféle megoldást. Az egyetlen biztos megoldás, amit látok, az az, hogy meg sem próbálok ezzel foglalkozni, hanem minden gondolatomat a tanulmányaim irányába vezénylem, és elfogadom, hogy jó eséllyel, ilyen értelemben, egyedül maradok a hátralévő életemben, mivel a felületes kapcsolatok nem érdekelnek.

2019. márc. 8. 21:11
 17/40 anonim ***** válasza:
98%

" a (megfelelő férfi általi) uraltságra való vágyakozás"

értelmes nők körében ilyet egész biztosan nem találsz :D

nem csoda, ha szektákban keresgélsz.

amiket írogatsz, elég életidegen dolgok. de mivel 23 éves vagy, majd kinövöd, reméljük.

2019. márc. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
100%
Csak azt nem értem, miért hiszed azt, hogy majd értelmesebbnek fogsz tűnni attól, hogy frázisokat puffogtatsz és nyakatekert mondatokat dobálsz egymásra. Kiráz a hideg a hozzád hasonló idióta sznoboktól. Inkább tanulj meg értelmesen fogalmazni.
2019. márc. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 A kérdező kommentje:

#18


Ha nem érted amit írok, akkor egyértelműen nem hozzád szól, különösen ha ez téged ennyire megrémiszt, elbizonytalanít és látszólag felélénkíti a kisebbségi komplexusodat.

Ha valamit nem értesz, akkor elmagyarázhatom, ha(!) őszintén kérdezel, viszont nem fogom összehúzni magam, hogy a sok selejt ne érezze magát rosszul az árnyékomban. Az olyanok számára már a náluk bármiben jobbnak tűnő >puszta létezése< is egy sértés, ami igen sokat elárul a beszélőről.

2019. márc. 9. 12:59
 20/40 anonim ***** válasza:
100%

Hol írtam, hogy nem értem, amit írsz? Mi az, nem csak a fogalmazással vannak gondjaid, hanem a szövegértéssel is?

Én azt írtam, hogy undorodom a sznoboktól, és ezzel láthatóan nem vagyok egyedül.

Csak azt tudnám, mire fel van ekkora felsőbbrendűségi komplexusod, és minek nevezel selejtnek másokat, mindössze azért, mert nem értenek egyet a kis sznob elképzeléseiddel, és mert zavarja őket a rém erőltetett, fennkölt stílusod.

Mit értél el eddig az életben, ami miatt ennyire el vagy telve magadtól?


Mondjuk valahol sajnállak. Egy nárcisztikus személyiségzavaros ember csak azért gondolja magát értékesebbnek a többieknél, mert lenyomja az önmegvetését a tudatalattijába. Ha viszont egyszer kiszabadulnak onnan a valódi érzéseid, iszonyúan pofára fogsz esni és össze fogsz omlani.

2019. márc. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!