Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintem ez nevetséges, nem...

Szerintem ez nevetséges, nem kéne normálisnak lenni, hogy Magyarországon az EU-n belül az egyik legtöbb az elhízott. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket amiben arról írtak, hogy milyen rossz, hogy 46-os méret felett ilyen 6XL meg hasonló méretekben nem találni divatos ruhákat, jajj minden csak a vékony tinikre van


46+ méret egyszerűen egészségtelen.. igen is sportolni kéne és kevesebbet enni, mert rengeteg szív/érrendszeri betegséghez vezet az elhízás..

A kövér emberek kb 1%a betegség miatt kövér, természetesen nem róluk beszélek.

Más meg normál testsúllyal 36-os mérettel érzi már rosszul magát mert kezd a kövér lenni az elfogadott


2019. febr. 24. 09:28
1 2 3 4 5
 41/47 anonim ***** válasza:
53%
De magyarázol, mert azt allítod, hogy kiforgatják a szavaidat, miközben te magad írtad, hogy a kövér emberek mindössze 1%-a nem tehet a túlsúlyáról, a többi 99% pedig mekibe járó, lusta disznó.
2019. febr. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/47 anonim ***** válasza:

Pedig szinte mindenki sportol, kondizik, közben meg "Szombaton disznót vágunk. Az első dógunk egy nagy pohár pálesz lesz, ami 60 fokos szilvórium lesz."

Na ilyen hozzáállással aztán van értelme...

2019. febr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon durva ez a thread. Magyarország Európa legelhízottabb nemzete. Sokkal szegényebb országokban is sokkal jobb a helyzet, de amíg a mentalitás olyan, mint itt is látszik, addig hiába minden. Az egészséges táplálkozás csak egészen szélsőséges esetekben pénzkérdés, almára meg gyökérzöldségekre egy átlag szegény magyar is tud költeni 200Ft-ot. A probléma a rettenet egészségtelen magyar konyha meg a töméntelen mennyiségű fehér kenyér.
2019. febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/47 anonim ***** válasza:
71%
#43: És szerinted aki napi 10 órában dolgozik, PLUSZ még az otthoni házimunkát is megcsinálja ÉS még a gyerekeit is ellátja, mégis hogyan tudna zöldségeken élni? Akár tetszik, akár nem, az átlag magyarok nem engedheti meg magának a fitlady életmódot, mert baromi megterhelőek a mindennapjaik, és ha nem akarnak random összeesni az utcán, akkor nem csak salátát meg barnakenyeret esznek.
2019. febr. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Tavaly voltam anorexiás, pont amiatt, mert egyes embereknek (mint pl családon 1-2 tagjának) berögződése, hogy akin van pár kiló plusz az egészségtelen és gusztustalan. 36 kilóra lefogytam ás utána rettegtem a normális testsúlyba hízni. Szerencsére már sikerült elérnem a 45 kg-t, azóta is tartom.


Nem vagyok ennek az életfilozófiának a pártolója, hogy aki vékony az értékes és aki túlsúlyos az lúzer és, hogy egy csődtömeget kell látni, ha egy túlsúlyosra ránézünk. Szerintem lehet valaki 42 kilósan egy rideg, agyatlan liba és 120 kilósan egy másik személy zseni, gondoskodó, csupaszív ember.


***


Hogy a kérdésre is válaszoljak. Arról van szó, hogy az emberek rohannak, fáradtak és kevesen tudnak egy rutint felállítani, hogy edzés meg rendes étkezés. Egy étkezés nem tartalmazza a szükséges tápanyagokat, mert nincs idejük és energiájuk ezt összeállítani és annak hiányában kívánják meg a luxus kalóriát, amiből nem profitál a szervezetük. Ráadásul ott vannak az irodai munkások (mint én is), akik bent vannak 8-12 órákat, és munka közben nem tudnak mozogni.


A dietetikust nem mindenki engedheti meg magának, pedig a kulcsa az egésznek, ha az ember megtanulná, hogyan is néz ki a helyes étkezés (és ezalatt nem mindenféle kiegészítőre, gyógyszerekre, porokra, teálkra gondolok, hanem, hogy hogyan kell úgy menüket összeállítani, hogy az TÁPLÁLÓ legyen és profitáljon belőle a szervezet).


A másik kulcsa pedig, ha az ember nincs túlterhelve (munka+gyerekek+esetleg iskola) és van ideje főzni normálisan, mozogni, stb.

2019. márc. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 anonim ***** válasza:
Hiába veszel almát meg zöldséget ha változatosan kell étkezni. 52-es a méretem és jelenleg fogyokurazok+sport, nem lehet minden nap zoldseget enni mert rosszul van az ember tole, 1nap kenytelen voltam reggelire ebedre es vacsira,is parolt zoldseget enni es rosszul esett pedig szeretem. Lehet enni "mindent" csak mertekkel es "tobbszor keveset".
2019. márc. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/47 anonim ***** válasza:

@44 Ne mentegessük az igénytelenséget. Napi 10-12 órát dolgozom elég gyakran, mellette férfi létemre nem derogál mosni, főzni, takarítani. Akkor híztam meg, amikor igénytelen módon elengedtem magam és kocogni sem mentem ki mondjuk egy szombat délután, hanem rendeltem egy burgert meg döglöttem. A barnakenyerezés főleg hülyeség, tápanyagtartalomban semmi különbség nincs, csak lassabban lebomló szénhidrát.


Az 53 éves édesanyám kiválóan el tudott menni heti kétszer egy órát futni, sétálni 2 gyerek meg munka mellett is és az anyagiak sem jelenthetnek kifogást, mert koldusszegények voltunk a 2000-es évek elején.

2019. márc. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!