Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez melyik szakma lehet?

Ez melyik szakma lehet?

Figyelt kérdés
A nagymamám régen varrt nekem ilyen ruhákat, sapkát, nadrágot, még ilyen kiegészítőket. Ezt melyik szakmának hívják? Nagyon szeretném ha valaki más csinálna nekem ilyeneket. De milyen formában keressem? PC varrónő (az egyetlen ami eszembe jutna) de azt is hogy, és hol keressem hogy rátaláljak a nekem legmegfelelőbb emberre, csoportra? Úgy lenne a legjobb, ha velem egyidős emberrel hozna össze a sors, ami 16 és 35 év körülire tenném. És jófej :) na meg persze a városban Legyen, és ha pénzért dolgozik, akkor olcsón, megbízható munkákban Legyen jártas. A válaszokat előre is köszönöm.

2019. febr. 26. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Olcsón? Miért nem inkább ingyen?


Ezt minden rossz szándék nélkül írom, de nem akarsz egy kicsit túl sokat? Ma már nem népszerű szakma a varrónő, szóval ebben a korosztályban azért elég nehezen fogsz találni bármilyen varrónőt, aztán ott van a tapasztalat, az is az évek számával arányos. A "ha pénzért dolgozik"-ra meg csak annyit tudok mondani, hogy mi másért dolgozna, hogyha ez a szakmája?

2019. febr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Leginkább szabó, de egy egyszerűbb ruhát talán egy varrónő is össze tud rakni.
2019. febr. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Figyi jó varrónőt szabó urat

Meg kell fizetni és olyat varázsol rád hogy fütyülni fogsz

Azért gondolj bele nagyi az unokának ingyen varr de a Teri néni unokájnak már összegért hisz anyagköltség a méretekből errdően no meg elektromos gépek fogyasztása tű cérna stb

Ezek nincsenek ingyen csak ha nagyon közeli rokon vagy vagy kufircolo partner :D

2019. febr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nőiruha készítő
2019. febr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szabó, varrónő - ezek a szakmák, melyet keresel. Szabóműhely, varroda.

A városban keresd - te tudod, melyik városban. Az ár: azért tudnak a "kici kínai dolgok annyira olcók" lenni, mert egy tömeggyártás futószalagon lejött művei. És még úgy is olcsók, hogy szállítani kell egy messzi városból, mondjuk Sanghajból.

A kézimunka háttérbe szorítódott a gépesítés/automatizálás miatt. Ezért nagyon kevés kézimunkára épülő műhely és mesterember van. Az ára viszont megnőtt, mert különben az a kevés kézműves is éhen halna, meg az emberekben növekvő igény van az egyedi, kézzel készített dolgokra.

2019. febr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!