Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te hogyan kezelnéd a szégyent?

Te hogyan kezelnéd a szégyent?

Figyelt kérdés
Én alkohollal enyhítem az érzést,olyankor elmúlik,szerintem már alkoholista vagyok. Már kiskorom óta bennem van,de nem mutatom a külvilág felé.
2019. febr. 27. 07:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit szégyelsz egyáltalán? Valódi ok, vagy mondvacsinált? Az alkohol nem oldja meg a problémát, csak elfedi.
2019. febr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Én úgy, hogy próbálom kerülni.
2019. febr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Az alkohol csak elfedi a dolgot előtted, de nem a világ előtt. És csak időlegesen. Ráadásul ez egy drága és lassú módja az öngyilkosságnak. Járj helyette terápiára!
2019. febr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi az.


Én sose nyúltam semmilyen káros dologhoz (cigi, drog, ilyesmi) inni is maximum havonta-kéthavonta, de nem részegedésig.


A szégyent igyekszem elkerülni, igen. Tenni ellene.


Ha már megtörtént, akkor csak annyit tudok tenni, hogy emelt fővel vállalom.


Egy random emlékem:


Eléggé megáldott "odafent" az anyatermészet. Szalagavatóra kiválasztottam a fehér ruhámat, ami pont rámillett. Azt az apró tényt elfelejtettem, hogy a szalonban csak álltam, néha forogtam, de a szalagavatón már intenzívebben mozogtam, pörögtem, fel is emeltek.

Kérhettem volna pántot a ruhámra a vállamhoz, de - utólag bánom - visszautasítottam.


Főpróbán még melltartó sem volt rólam, és csúszott le rólam a ruha.

Nem tetethettem rá utólag pántot.


A szalagavatón végül úgy döntöttem - ha szégyenkeznem kell, hát tegyem méltóságteljesen.


Felvettem egy testszínű melltartót (mert ezért mégis) majd végig emelt fővel táncoltam, nem néztem le.


Nem is égtem be.

2019. febr. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt szégyellem,hogy nem születtem tökéletes embernek. Bár sokan egoistának,beképzeltnek tartanak,talán lehet az vagyok,de így próbálom elrejteni.
2019. febr. 27. 08:47
 6/13 anonim ***** válasza:
70%

A szégyen talán a lehető leghaszontalanabb és legértelmetlenebb emberi érzés mind közül.

Így ha rámtör ez az érzés, amilyen hamar csak lehet elengedem, hagyom tovaszállni. Ha valami hülye helyzetet idézek elő, akkor szégyen helyett inkább szembenézek vele, elismerem, hogy tájékozatlanság, rutintalanság vagy pillanatnyi "rövidzárlat" okán hoztam egy olyan döntést, aminek akkor nem láttam a rossz következményeit, ezt igyekszem helyrehozni, de eközben mielőbb továbblépni. Nem szabad beleragadni ilyesmibe. A tökéletlenség meg éppen, hogy nem szégyen. Emberből vagyunk, kinek tartoznánk tökéletességgel?

2019. febr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tökéletes ember nem létezik.


Pontosabban épp a hibák tesznek minket emberré.


Inkább gondolj úgy a hibáidra, mint apró jelzőkre, hogy hogyan válhass jobbá. Nem rossz dolgok, nagyon is jók és hasznosak.


Én úgy tartom, hogy az élet célja - többek között - a tanulás, önmagunk fejlesztése és tökéletesítése.


Az alkoholizmussal, önkárosítással csak messzebb kerülsz ettől.

2019. febr. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 Nem vagy tökéletes, jajj istenem, first world problem-,- remélem kinövöd...
2019. febr. 27. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ideiglenes megnyugvás illúzióját adja az alkohol eleinte, később már azt sem és egyre több és több kell belőle... :-(

Pszichológussal beszéld ezt meg szerintem.

A szégyen olyan dolog, amit önmagaddal teszel, mivel senkinek nem fontos annyira a másik ember, hogy folyamatosan az ő hibájával foglalkozzon, mindenki hibázik, szégyenkezni felesleges...

Ha hibázol is, nem lesz ez a beszédtéma, csak ideiglenesen, más is hibázik.

2019. febr. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Már megszoktam. Sokáig egészen tegnapig, az egész világot megvetettem és úgy viselkedtem ahogy nem kellett volna. Minden problémámnak az volt az eredeti oka, hogy nem fogadtam el a világot, az embereket, semmit. Mást akartam... Hát most sikerült végre elfogadni, hogy minden úgy van jól ahogy van, most tiszta fejjel talán sikerülhet normális életet élni. Bocsánat mindenkitől akit megsértettem, vagy nem úgy kezeltem ahogy kellene. Tényleg.
2019. febr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!