Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te hogyan kezelnéd a szégyent?

Te hogyan kezelnéd a szégyent?

Figyelt kérdés
Én alkohollal enyhítem az érzést,olyankor elmúlik,szerintem már alkoholista vagyok. Már kiskorom óta bennem van,de nem mutatom a külvilág felé.
2019. febr. 27. 07:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Van egy alapbetegségem, ami miatt nem közeledek az emberek felé.
2019. febr. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonymousreview60 ***** válasza:
Menj terápiára!
2019. febr. 28. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Senki sem tökéletes,ez így nem indok. Milyen szégyenről beszélsz egyáltalán? Mert biztos hogy nem a szégyen a gyökere annak ha emiatt alkoholista lettél. Mit szégyellsz?

Amúgy ami a szégyent illeti,alapjában kell megszüntetni,nem kezelni,ha már szégyen áll fenn. Nem tudom mégis mi okból lehetne,de önbizalommal,önértékeléssel minden kiküszöbölhető. Rengeteg helyzet van ami valakinek égés,és szégyelli magát,más meg csak röhög rajta,jól hozza ki magát a helyzetből. Döntés kérdése. És az is döntés kérdése,hogy belemerülünk-e az önsajnálatba,vagy taplra állunk. Apám például pont egy ilyen végtelenül önsajnáltató alkoholista 20-30 éve. Legalább az ő hibáiból lehet tanulni.

2019. febr. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!