Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kellemetlenül érzem magamat,...

Kellemetlenül érzem magamat, amiért a családom miatt többnek hisznek mint ami vagyok?

Figyelt kérdés

Családomban mindenki jogász! Nagyszüleim mindkét ágon, szüleim, két testvérem, Apám-Anyám testvére is. Valahogy ez ilyen elvárás nálunk, meg már annyira kiépült az ügyfélkör, a reputáció, hogy teljesen kézenfekvő szakma a családunkban.

Én ehhez képest az utamat kerestem sokáig, két egyetemet is otthagytam. Most ügyfélszolgálatos vagyok egy multicégnél. Ehhez képest a családom miatt mindenki azt hiszi, hogy én is Dr. vagyok, alapból így állnak hozzám, úgy beszélnek velem mint a bátyáimmal például, pedig meg sem érdemlem! Nem tettem le semmit az asztalra, hogy tiszteletet kapjak bárkitől, szegény szüleim is csak szégyenkeznek miattam egész életükben.

Nagyon kellemetlen nekem ez, mindig csak magyarázkodni másoknak! Amikor a régi szomszéd ügyvédúrnak hív, akkor megmondani, hogy én nem vagyok az, diplomám sincsen, csak érettségi! Legszívesebben elbújnék a föld alá ilyenkor. Fiatalabban úgy csináltam mintha én is tényleg az lennék, hazudoztam, de ezt már abbahagytam szerencsére.


Hogy lépjek túl ezen? Hogyan kéne kezelnem? Már legszívesebben elköltöznék az országból inkább, mert mindenki ismeri itt a családomat. Volt egy idő amikor hazudtam a vezetéknevemet másoknak ... Meg most is néha ha megkérdezik név/arc alapján, hogy te nem az xy fia vagy? Akkor azt mondom hogy nem :(


2019. febr. 28. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
1xü csináld végig a sulit.
2019. febr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nincs meg az agyam hozzá + 26 évesen kezdjek el egy jogi egyetemet? Mikorra végeznék? Addig majd 30 évesen a Mekiben diákmunkáznék vagy miből élnék?
2019. febr. 28. 11:00
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ne nyomasszon a családi háttér. Te nem vagy azonos mással, te Te vagy. Két egyetemet ott hagytál, mert nem a lényed mélyéből hoztad elő, mit akarsz tanulni, hanem a környezet/család hatására. De igaziból az számít, te mi szeretnél lenni, miben találod meg az életed értelmét. Hogy minek néznek az a felszín. És mindegy. Ki vagy Te? "a mindenséggel mérd magad " - üzeni neked József Attila.

Weöres Sándor: A teljesség felé - ebből egy részlet, olvasd el az egészet!

„Ha elvonatkoztatod magadat mindattól, amit lényednek ismersz: tulajdonképpen lényed ott kezdődik:Testedet, értelmedet, személyedet ne cseréld össze lényeddel, önmagaddal. Csak segédeszközöd; csak batyu, mely szükségleteid őrzője is, görnyesztő teher is.Tested nem te vagy, hiszen csak anyag, mely folyton cserélődik: negyvenéves korodban húszéveskori testedből egyetlen parány sincsen. De érzelemvilágod és értelmed sem te vagy, hiszen még nem volt, mikor te már a bölcsőből nézegettél.


Ki vagy? a határtalan, mely fogantatásodkor a határok közt megjelent.”

2019. febr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Flagstaff ***** válasza:
100%
Hasonló cipőben járok én is, úgyhogy megértelek, de idősebb vagyok nálad. Fiatalabb koromban nekem is rendszeresen rákérdeztek, hogy XY rokona vagyok-e, hasonlóan kellemetlenül érintett engem is. Jó hír: minden csoda három napig tart, egy idő után elmúlik az újdonságod varázsa, mert már mindenki tudni fogja, hogy igen, te vagy az XY fia/lánya, és nem, te nem vagy orvos/ügyvéd/űrhajópilóta/államtitkár! Rossz hír: ha tényleg nem lépsz a család nyomdokaira, akkor mást nem nagyon tehetsz, csak ennyit, hogy vársz. De legalább nem kínlódsz egy rád erőltetett életben, hanem esélyt adsz magadnak a boldogságra! Hajrá!
2019. febr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Végezd el a sulit,tálcán van kínálva neked minden lehetőség,végzel és meg is van a zsíros állás,a kisujjadat se kell mozdítani.

Látom azért megvisel,hogy mindenki sikeres nálatok csak te nem,miért ne fejezted be a jogit?

Segítséged is lett volna minden adott.

2019. febr. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

„Nincs meg az agyam hozzá + 26 évesen kezdjek el egy jogi egyetemet?” Ennek nem mond ellent az „1xü csináld végig a sulit.” Nem a jogit, hanem ami mellett elkötelezed magadat. Előbb azt derítsd ki, mi érdekel, amit kissé szívesen, urambocsá örömmel szeretnél csinálni. Az segíti a tanulás melletti elköteleződést is. Az, hogy 2-szer is elkezdtél egyetemi képzést, azt valószínűsíti, hogy nem reménytelen a dolog, csak csapongsz.

Ráadásul, ha elvégeznéd a jogot, de nem felelnél meg szódával sem a család reputációjának, akkor egyrész te is rosszul éreznéd magad, kevés ügyfeled, kevés sikered lenne, ráadásul a családi hírt is jobban rontja egy félkegyelmű zugügyvéd, mint egy hiányszakmában (pl. villanyszerelés) remeklő szakember.

Az, hogy a család esetleg(!) ellentétesen gondolkodik erről, meg végképp le kell sz…., mert:

1. Nem nekik kell egy nemszeretett pályán lenni.

2. A szüleid nem lesznek ott örökké, hogy esetleg a jogi pályán támogassanak.

3. A testvéreidnek is értékesebb egy pl. menő villanyszerelő, aki a haverok kéglijeit rendbe rakja, mint egy zugügyvéd, aki miatt szemből vagy a hátuk mögött mosolyognak rajtuk/rajta.

2019. febr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!