Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi tehetne még boldogabbá ha...

Mi tehetne még boldogabbá ha mindenem megvan?

Figyelt kérdés
35 éves vagyok, 3 sajàt hitelmentes ingatlannal rendelkezem, a számlámon is egy kissebb lakás ára. Utazok, boldog házas vagyok, menő cuccaim vannak, de egyszerűen már nem tudom minek örülnék. Pár évvel ezelőtt elképzelhetetlennek tartottam, hogy drága órám legyen,most 3 is van, egy 4. vásárlása nem tenne boldoggá. Mire vágyjak ha mindenem megvan?
2019. febr. 28. 16:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Látod... azert nem vagy boldog, mert azt hiszed ezek tesznek azzá. Ha van jómód, ideje szellemi szinten fejlődni, mert megteheted... ;) hajrá
2019. febr. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Olyan dolog tehet boldoggá amit pénzért nem kapsz meg.
2019. febr. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Eddig nagyrészt csak az anyagi dolgokról beszéltél, de ami ennél sokkal fontosabb, mik a céljaid, mik a vágyaid? Mi a hobbid, amiben kiteljesedhetsz? Mi olyat alkotsz, ami hasznos is? Mit teszel másokért? Ha üresnek és céltalannak érzed magad, akkor szerintem keress egy helyet, ahol önkénteskedhetsz (pl. állatmenhelyen), érezni fogod a változást.
2019. febr. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én már azokat sem szoktam érteni akiknek egy karórája van. Kérdezem minek, aszondja jó a víz alatt is. És az jó? Persze. Ja, akkor oké. És karcálló, az is jó. Meg olyan pontos, hogy nem tud elállitódni meg ahhoz a központi izéhez igazodik... itt érem el akaratlanul is a blablabla állapotot, az nagyon rossz nekem, mert nem szándékos, csak lekapcsol az agyam egy része, tök magától, nem tehetek róla, szerintem nem illik, figyelnem kellene arra amit a másik mond akkor is ha nem erdekel, és próbálom de nem megy. Az árát is szokták mondani, mégis csak arra emlékszem belőle, hogy egy szám, aminek semmi értelme. Tehát hogy egy cucc aminek alapból semmilyen hasznát nem látom, be van kategorizálva áranként is, az alapján hogy mit bír ki, meg milyen extrákat tud. Ez nem gáz mert nullával szorozni az még oké. Azt nem értem mitől jobb az axtra nulla a semmitől, de elfogadom, hogy van akinek ez számít.

Nem is tudom. Vedd meg mások vágyait. Olyat is szoktak.

2019. febr. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2019. febr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hallgass Popper Péter előadást is...
2019. febr. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Mindig mondtam, a gazdagoknak a legrosszabb. Mindenük megvan, mindent unnak, nem tudnak örülni semminek.

Nekem meg egy lángos, egy csúszda is öröm a Balatonon.

2019. febr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Találd meg, hogy mi az, ami boldoggá tud tenni, és ne csak pénzért megvásárolható dolgokban gondolkodj.
2019. febr. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Félre ne értsetek, rettentően elégedett és boldog vagyok az életemmel, csak idáig hajtottam, tanultam, aggódtam, vágyakoztam,hogy mindenem meglegyen. És most ez hagyott egy űrt maga után,mert pont ez az, hogy régen vàgytam tárgyakra, most meg, hogy megvehetném már nem is kell. Hobbim van, sokat segítek a családomnak és néha jótékonykodok is, de ezzel korábban többször visszaéltek (mind alapitvanyok, mint privatemberek)
2019. febr. 28. 17:25
 10/12 anonim ***** válasza:

7-es ez nem így van. A boldogság nem pénz kérdése... csak akkor ha valaki ezt hiszi.

Hidd el vannak elég sok olyan gazdag ember, aki tudja mi az igazi érték. A gazdagság is relatív...

2019. febr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!