Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az érzelmi intelligencia...

Az érzelmi intelligencia fogalma csak szerintem hülyeség?

Figyelt kérdés
Az, hogy mennyire van otthon valaki szociális helyzetekben, mennyire jól olvas testbeszédet, stb. az legtöbbször nagyjából semennyire sem alapul intelligencián, sokkal inkább önbizalmon. Töltöttem már ki érzelmi intelligenciáról szóló tesztet, vicc volt az egész.

#ember #tulajdonság #EQ #érzelmi iltelligencia #azért találták ki #hogy egy embercsoport jobban érezze magát
2019. márc. 1. 11:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%
Igen, valóban hülyeség.
2019. márc. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Ez lett a neve és? Neked meg lehet Mátyás, szerintem meg te vagy hülyeség.
2019. márc. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Az önbizalomnak nem sok köze van hozzá,hogy mennyire jól olvas valaki arckifejezéseket,vagy testbeszédet..Ami a szociális helyzeteket illeti,igen,persze.. De az érzelmi intelligencia nem is azt jelenti hogy jó a szociális készsége valakinek.

A képesség felismerni és megnevezni saját érzelmi állapotunkat; megérteni a kapcsolatot az érzelmeink, gondolataink és tetteink között.

Az érzelmeink kezelésének a képessége – képesnek lenni ellenőrzést gyakorolni felettük, illetve a nem kívánatos érzelmi állapotokat kívánatosabb érzelmi állapotok irányába tolni el.

Képesség arra, hogy tudatosan olyan érzelmi állapotba kerüljünk, amely produktivitáshoz és sikerességhez vezet. (Az önmotiválás képessége.)

Képesség mások érzéseinek olvasására, érzékenynek lenni azokra, illetve befolyásolni őket.

Képesség kielégítő kapcsolatok létrehozására és fenntartására.

De sokan ezt egyelnőnek tartják az IQ-val,szóval nem vagy egyedül. Nem azt mondom,hogy nincs igazad,csak előbb tisztázzuk a fogalmakat. Az ilyen teszteknek meg mint tudjuk,nem sok valóságalapjuk van.

Jordan Peterson-t hallottam erről beszélni,talán vele megtalálod a közös pontot :D

[link]

De mondjuk én vele sem értek teljesen egyet,mert olyasmit állít,hogy az EQ az IQ ból fakad ezért teljesen felesleges külön hivatkozni rá,ami szerintem nem feltétlenül igaz,mert vannak nagyon intelligens,szinte elborult művészek,zsenik,tudósok,akik az érzelmeikkel teljesen nullán vannak,nem értik magukat,másokat,nem tudnak ráhangolódni,csak a saját zsenialitásukat értik.

2019. márc. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%
És mi van azzal, akinek már akkora az önbizalma, hogy lemegy a skáláról, ennek következtében egy egoista állat, akit nem érdekel, kin tapos keresztül? Őt hová sorolnád érzelmi intelligencia szempontjából?
2019. márc. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"Az érzelmeink kezelésének a képessége – képesnek lenni ellenőrzést gyakorolni felettük, illetve a nem kívánatos érzelmi állapotokat kívánatosabb érzelmi állapotok irányába tolni el.


Képesség arra, hogy tudatosan olyan érzelmi állapotba kerüljünk, amely produktivitáshoz és sikerességhez vezet. (Az önmotiválás képessége.)


Képesség mások érzéseinek olvasására, érzékenynek lenni azokra, illetve befolyásolni őket.


Képesség kielégítő kapcsolatok létrehozására és fenntartására."


Szerintem ezeknek sincs sok köze az intelligenciához, sokkal inkább más dolgokon múlnak.

2019. márc. 1. 11:28
 6/17 anonim ***** válasza:
87%
Az érzelmi intelligencia (EQ) egyáltalán nem kapcsolódik az IQ-hoz, szóval teljesen értelmetlen a kérdés. Az EQ és a szociális skillek amúgy tanulhatók, fejleszthetők, az önbizalom csak egy elenyészően kicsi szelete a dolognak, az csak a kommunikációban segít, de nem ad empátiát, önismeretet, emberismeretet, érzelmek megértési és kezelési képességét. Magam is ismerek elég sok nagy önbizalmú érzelmi analfabétát.
2019. márc. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Oké, de szerintem ezt hülyeség olyan névvel illetni, amiben benne van az intelligencia szó. Milyen más nevei vannak ennek (ha vannak)?
2019. márc. 1. 11:32
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nincsen benne az intelligencia.

Ezért EQ (Emotional quotient) és nem IQ (intelligence quotient).

2019. márc. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Pont az a baj, hogy az önbizalomhoz nem jár semmi érzelmi belátás, vagy akárhogy is akarod nevezni. Rengeteg olyan embert ismerek, akinek az egoja az egekben, és teljesen bunkók, semmibe veszik a másikat.
2019. márc. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Tehát neked igazából a szóval van bajod.

Ezen úgysem tudsz változtatni de magadat feleslegesen hajtod szar hangulatba. Miért is? :))

2019. márc. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!