Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egyes emberek miért tartják...

Egyes emberek miért tartják furcsának, ha valaki nem egy társasági ember?

Figyelt kérdés

Munka mellett levelezőn kezdtem egy Msc képzést 1 éve. Sokszor van péntek este óra, ha sulis dologról van szó, vagy valaki segítséget kér beadandóval vagy tananyaggal kapcsolatban, szívesen segítek, beszélgetek róla, de nem barátkozni mentem oda, egy hosszú nap/hét után semmi kedvem bájcsevegni, tanulni mentem oda és nem barátokat szerezni. Ilyenkor egymás után több óra van megtartva, 1-2 szünettel. Szünetben sétálgatok a folyosón, elolvasom a híreket a telefonomon, stb. amire napközben nem volt időm, kicsit pihenek.

Van egy hiperaktív, nagyszájú csaj a csoportban, akinek ez szemet szúrhatott. Azt vettem észre, hogy sokszor engem néz, velem foglalkozik, az az érzésem, mintha zavarná, hogy én nem vagyok olyan szociális, talán azt gondolja, hogy nem merek, vagy én nem tudom. Tegnap óra közben hátranézett és elkezdi "jaaaj észre se vettem, hogy megjöttél, szziiiiaaa" - pedig szerintem még soha az életben nem beszéltünk, és nagy valószínűséggel nekem mondta, mert senki más nem ült mögöttem. Ma az egyik szünetben egy müzliszeletet rágcsáltam, ahogy sokan mások is bekaptak valamit, erre odajött hozzám, hogy jó étvágyat kívánjon. Na meg beült elém, mellette is volt hely, ehelyett mellém rakta a cuccait és ha kellett neki valami inkább hátrahajolgatott érte. Órán lemaradt, és ahelyett, hogy a mellette ülő "barinőitől" kérdezett volna, inkább hátrahajolt és tőlem kérdezgette mi a megoldás, hova kell írni. Nem dolgozik huszonix évesen, biztos nincs jobb dolga, mint velem foglalkozzon, de elég fárasztó.


De úgy általánosságban sem értem, hogy miért zavarja az embereket, ha valakinek az egyedüllét jelenti a kikapcsolódást? A munkahelyemen van egy 30-as lány /nem én/, aki mindig megvárja, hogy megebédeljünk és akkor megy egyedül ebédelni, egy különálló, sarokban lévő asztalhoz ül, hogyha valaki esetleg bemegy a konyhába, az se zavarja. A többiek ezt megfigyelték és a háta mögött már több hete emiatt nevetnek rajta, cikizik. Ő az egyik kollégának négyszemközt elismerte, hogy kicsit antiszociális és ebédközben jól esik neki egyedül, kikapcsolni, de azóta még nagyobb a visszhangja, hiszen a barom azonnal továbbadta nekünk az infot.

Miért ilyenek az emberek? Ha valaki egy picit más, nem egy átlagos tömegember, azt miért kell kinézni, szekálni, esetleg azt feltételezni, hogy valami gond van vele? Miért nem tudják ezek az emberek elfogadni azt, hogy nem mindenki egyforma?


2019. márc. 2. 18:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Pont azért mert ő “más”. És aki “más”, azt nagy àtlagban lenézik, cikizik. Én is éltem már át ilyet, borzasztó.
2019. márc. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azt gondolják, hogy azért vagy távolságtartó, mert fennhordod az orrod. Általában - ahogy írod - a tömeg ember nem ilyen, azért vált ki ellenérzéseket, negatív viszonyulást az átlagból.

Plusz úgymond társaságban vagy, illetlenségnek számít ha valaki ennyire kihúzó.


Ettől függetlenül teljesen megértem a te szemszögedet is, de azt gondolom, hogy bizonyos helyzetekben ki kell lépni a komfortzónánkból.

2019. márc. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Plusz úgymond társaságban vagy, illetlenségnek számít ha valaki ennyire kihúzó." Folytatnám pl. azt írod, h hátrafordult és rádköszönt, hogy eddig észre sem vett 2 lehetőség: 1 te már ott ültél és rá sem néztél (bár inkább a következöt valószínűbbnek tartom), 2 te érkeztél később és nem köszöntél.

Próbáld meg az ö szemszögéből nézni, te mit gondolnál, ha veled vki így viselkedne?

2019. márc. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Később érkeztem valóban, és mindig köszönök mikor bemegyek. Viszont már majdnem egy órája tartott az óra, amikor egyszer csak hátrafordult és ezt mondta. Igaz, hogy felé néztem, mivel 2 sorral előrébb, szinte velem egy sorban ült, de inkább csak átnéztem a feje fölött, mivel a tanárra figyeltem, de szemkontaktusba nem kerültem vele (úgy tudom nem vagyok kancsal :D )

Mások is vannak a csoportban, akik szünetben egyedül lemennek dohányozni, vagy csak nagyon ritkán tudnak bejönni órára és ők sem beszélgetnek a többiekkel, engem egyáltalán nem zavar. Az jobban zavar, mikor szünetben összegyűlnek 10-en egymás köré és röhögnek, nyávogva beszélnek arról, hogy milyen trendi ruhákat vettek és hol. Én nem viselkedek vele egyébként sehogy, amikor elmentem mellette mindig köszöntem, de ennyi, különösebben nem érzem úgy, hogy lenne közös témánk.

2019. márc. 2. 23:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!