Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért terjedt el az, hogy az...

Miért terjedt el az, hogy az emberek összetévesztik az ébred és a kel igéket?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt, hogy a babám éjjelente többször felkel.? Ez hülyeség, csak ébred. A kelés az, amikor valaki kimászik az ágyból és fent van. Ha csak fekvés közben magadhoz térsz, az ébredés, nem kelés. Nagyon bosszant ez a slendriánság.

2019. márc. 3. 01:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hmmmmmm. De érdekes. Ez magyarban még nem tűnt fel, csak angolul. Wake up vs get up.


De a másik ilyen az a bezár/becsuk. Nálam a kettő ugyanaz.

2019. márc. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Pedig nem ugyanaz ez sem. Ha valamit bezársz, akkor kulcsot használt vagy nyithatatlanná teszed valamiképp, retesz, léánc, lakat, stb. Ha csak becsukod, akkor nyitható marad.
2019. márc. 3. 01:34
 3/17 anonim ***** válasza:
73%
Mert van jobb dolguk is az embereknek mint hobbinyelvészt játszani, így nem törődtek vele és beivódott a köznyelvbe. Amúgy nem értem azokat akiket minden apróság bosszant.
2019. márc. 3. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
38%
Nálam nem így van, tudom, van, akit zavar, én csak a logika mentén megyek. Magamnak nem kell magyaráznom, hogy a fürdőajtó nem kulcsra van zárva, a bejárati ajtó viszont igen, ha csak becsuktam is.
2019. márc. 3. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%

Igazad van kerdezo. A "felkel" es a "felebred" kozott oriasi a kulonbseg.

Nekem is mindig magyaraznom kell, hogy az, hogy a konyhaban latnak nyitott szemmel a kavem folott konyokolve, az egyaltalan nem azt jelenti, hogy fel is ebredtem.

2019. márc. 3. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%
Mert a hétköznapi ember igénytelen az ilyen apróságokban. Elég szépen látszik a válaszokból. Köszi, kérdező, hogy felhívtad erre a figyelmem, ez eddig nekem se jutott eszembe, de innentől majd helyesen fogom használni. Engem érdekel, hogy ha már beszélek egy nyelvet, azt helyesen is tegyem.
2019. márc. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk egy babánál pont ugyanazt jelenti, mivel csak feküdni tud. Vagy alszik vagy nem.
2019. márc. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
53%

Az egyetlen hasznos választ pontoztátok le :D


Az átlagembernek nem dolga helyes jelentéstartalmukban alkalmazni a szavakat, főleg nem beszédben. A betűvetőknek igen, de ők se teszik.

2019. márc. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nem tanacsos a nyelvjárásának természetes útját nem megérteni. A nyelv képlékeny dolog és még csak nem is teljes. Ez mutatja azt is, hogy a leglényegesebb dolgokat szinte meg sem lehet magyarázni szavakkal, erre számtalan példa van tudomány, szellem tudomány stb területeken. Körbeírni lehet, jelenségeket.

Ehhez képest ez semmi. Az érdemi tartamat így is érti az ember. Az agy baromi okos dolog, és baromi jól tud asszociálni... figyeld csak meg. ;)


Aki írta, hogy a kaveja felett ül de még nincs ébren, abban az esetben fontos a pontos megfogalmazás - ha egyáltalán szükséges ;)

2019. márc. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%
Én sem tartom ezt szőrszálhasogatásnak, ez nem olyasmi mint a helyesírás, a helyes szóhasználat szerintem is fontosabb, azt segítené hogy minél pontosabban fejezzük ki magunkat, így könnyebben megértsük egymást. Érdemes lenne rá odafigyelni, de legalább törekedni rá hogy azt mondjuk el amit szeretnénk.
2019. márc. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!