Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek, ha nem tudom...

Mit tegyek, ha nem tudom elfogadni, hogy kopaszodom? Beleőrülök.

Figyelt kérdés

De tényleg, teljesen lejöttem már az életről.


Már napok óta egész éjjel szaladgálok a tükör elé, felkapcsolom a szekrény lámpáját, mert úgy jobban látni és nézegetem magam, meg fésülködök, meg szörnyülködöm. De ezt egész éjjel. :(


Ha meg lefekszek, akkor meg vakuval csinálok képeket a hajamról és borzasztó képek születnek. Tele van a telóm már.


Igazából nem is érdekelne túlzottan a kopaszodás, ha valahogy kinéznék haj nélkül de nem! Még hajjal se.

Full fehér, szeplős, vörös hajú srác vagyok. Nem néznék ki jól kopaszon, mert kb egy beteg embernek tűnnék. Meg már próbáltam kopaszon, nem nézek ki jól.


Nem tudom elhinni, hogy ennyire meg megszívtam.


Mégis mit tegyek, mit próbáljak ki? Nem opció a kopaszság. Nem fogadom el.


és még alig vagyok 25 :(



2019. márc. 15. 00:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Hát ha ez vigasztal, 21 éves lány vagyok, és én is kopaszodom és oszulok.... És már nem tudom, hány éve kezdődött, de senki nem tudja megmondani, miért.. pedig már mindenhol voltam emiatt, és sampont is ezer félét próbáltam, festeni nem festem a hajam, csak hennával (azelőtt is ilyen volt, rontani nem rontott rajta, javítani még annyit javított, hogy nem látszanak az ősz hajszálaim). Szóval együttérzek, de képzelheted, hogy ez lányként milyen érzés! :D
2019. márc. 15. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18%
A hajad az idegszálaid" meghosszabbítása"; azt hallottam. Szóval ne stresszelj, vigyél be elengendő vitamint, ha meg genetikai, akkor lehet, hogy nem tudsz mit tenni. :S (Én nem értek a hajhoz.)
2019. márc. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%
*Ja és mégegy,ha fiú vagy,nemtom, mennyire jó ötlet, de vágasd vagy jó rövidre, vagy nullásgéppel kopaszra az egészet, és akokr nem lesz feltűnő, hogy ritkul, bár nemtom, te ezt mennyire szeretnéd, meg mennyire illene a fejformádhoz, meg pl munkahelyen akár esetleg megszólnának-e érte, vagy a buszon.)
2019. márc. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
41%
Nem poénkodni akarok,de ha tetováltatnál valamit a fejedre?(a hajad helyére)
2019. márc. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
33%
2.és3.vagyok, most néztem a kérdés kifejtését; de akkor vágasd olyanra, hogy 1-2 milliméter. És aközött nem lesznek olyan feltűnőek az egyes kopasz foltok.
2019. márc. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem feltétlenül értek egyet ezzel a "vágd rövidre" tanáccsal. Nyilván, akinek foltokban hullik a haja, és alig van már, az tényleg jobban teszi, ha levágja rövidre.


Ha viszont a kopaszodás enyhébb kiterjedésű, érzem ezalatt azt, hogy oldalt hullott ki, és maradt még bőven haj a fejtetőn (mint nekem), akkor szerintem nem feltétlenül jó túlságosan rövidre vágni, mert a kopaszodó rész jobban látszódik, és optikailag előnytelenebb vele az ember. Ilyenkor persze számít az is, hogyan fésülöd.


Példák erre (Jack Black, színész):


[link]


[link]


Ha valakinek persze nagyon felhúzódott a haja két oldalt, mint Jude Law-nak, akkor viszont szintén a rövidre nyírás lehet a megoldás:


[link]


A másik lehetőség a hajátültetés, de ez csak akkor jöhet szóba nálad, hogy ha alkalmas vagy rá, mert ahhoz is kell megfelelő mennyiség, illetve az átlag magyarnak nem olcsó mulatság. Másik lehetőség még, hogy mint én is, kicsit jobban megbarátkozol a hétköznapi életben fejpántokkal, fejkendőkkel, sapkákkal, azok is takarnak.


Ha viszont olyan kiterjedésű a kopaszság, hogy jobb levágni az egészet, akkor azt javaslom, hogy gyúrd ki magad, mert vékony testhez nem áll jól a kopasz fazon, kivéve akkor talán ha nagyon magas vagy. Javaslom egyébként azt is, hogy kezd szerezz önbizalmat is, attól másabb lesz a kisugárzásod.


Ennyit tudtam segíteni, sok sikert, és fel a fejjel!

2019. márc. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%
*Ja meg amúgy asszem, telenként ügyelj rá, hogy pl ne indulj el vizes fejjel, ez egyébként máskor sem feltétlen praktikus; és tényleg, télen is, hogy ne fázzon meg a fejed, mert a hajhagymáknak sem tesz jót a túl hideg. Tehát szal az is okozhatja a hullását. Valamint még fésüld óvatosan a hajadat; ha van egy kisebb rész, ahol hajmosáskor gubanc keletkezik, akkor ne az egész hajadat húzgáld, hanem fogd meg valahol lejjebb, és csak a csomót igyekezzél kifésülni, de még jobb talán, ha finoman, kézzel, az ujjaiddal próbálod meg kibontani. Ja és amíg nincsenek nagy üres foltok, talán kérhetsz fodrászt is, hogy javasoljon neked valami előnyös frizurát, vagy te keress olyat neten, vagy talán fodrászoknál is vannak magazinok ,hogy "bökj rá, hogy 'na, ilyet szeretnék'"; és akkor úgy legyen fésülve szépen, hogy ne látszódjanak a kopasz foltok. Meg pl zselé meg hajfesték nem tudom, mennyire kíméli a hajad. Szal talán ne is zselézzed. Amúgy a hajrögzítő hab az lehet jó talán, mert az baráti lehet talán a hajhoz. A lakkot sem tudom, mennyire barátságos. De énszerintem a hajrögzítő hab lehet jó akár frizura megőrzéséhez; de pl olyan kis "tüsinként felzselézettet" nem tudsz vele csinálni. Egyszer egyik tanárom (tanárnő) próbálta, de nem lett jó:S:D Alapból is rövid a haja, csak akart olyan kicsi tüskéket bele, nem zselével készítette, hanem hajhabbal, nagyon izén nézett ki szegényke:S:D Egyébként akkor már ilyen 40 valahány éves volt.:) Amúgy lehet, hogy van erre valami gyógynövényes olaj. Még azért picit talán szét kéne nézni a neten ilyen téren is, hogy akkor nem kell feltétlenül beletörődni a hajhullásba, hanem akkor lehet, hogy lehet valami, amitől dúsabb lesz.
2019. márc. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
44%
*Ja meg amúgy,ha vörös vagy, a vöröshajú embereknek kevesebb, de vastagszálú a hajuk. Akik alapból vörösek.
2019. márc. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
23%
Anya asszem olvasta valahol, vagy tv-ben hallotta, vagy rádióban, vagy nemtom, hogy asszem talán a Friderikusz Sándor csináltatott hajbeültetést, és asszem mondta, hogy mégegyszer nem vágna bele. Márhogy a Fridi a hajbeültetésbe.
2019. márc. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
10 évet bírj ki nem rég japcsi tudósok nagy áttörést értek el ez ügyben mire használható lesz még sok idő kell, addig spórolj rá
2019. márc. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!