Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A művészlélek kialakulhat?

A művészlélek kialakulhat?

Figyelt kérdés

Eddig nem nagyon érdekelt ez a művészet, mondjuk ha egy képre ránéztem nem annyira hatott meg vagy nem igazán váltott ki belőlem semmilyen különb érzést.

Viszont mostanában elkezdtem értékelni és kicsit bele is láttam ebbe az egészbe, a művészetbe és a dolgokat sokkal másképpen látom, hogy egy bizonyos dolog hogyan készült és ha ránézek egy dologra csomó dolog eszembe jut és teljesen spontán az egész. Eléggé tetszik mert az újdonság ereje benne van.

Nem csak festményekre gondolok, filmek, szobrok, építészet stb. mindenre ami művészibb. Viszont nem az egész téma érdekel, az Irodalmi versek meg ilyesmik annyira nem érdekelnek, a korstílusok sem meg az ilyenek. Tehát egy épület tetszik de nem tudnám megmondani ez barokk vagy milyen stílusú.

Ez normális? Ez kialakulhat?

Egyébként sokan mondják ez negatív és nem akarnak ilyenek lenni, nektek erről mi a véleményetek? Vannak erre fele művészlelkű emberek?



2019. márc. 17. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Pusztán az, hogy érdeklődsz a művészetek iránt, tudtommal még nem jelenti azt, hogy művészlelkű lennél.
2019. márc. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Miért akkor a művészlélek mit takar? Mi a különbség szerinted?
2019. márc. 17. 15:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, szerintem az érzelmi/értelmi intelligencia növekedésével együtt nő a művészetek értékelése. Engem is foglalkoztat, hogy egy festőnek/rajzolónak/írónak/zenésznek mi járhatott a fejében mikor megalkotta az adott művet és gyakran a beleképzelt érzelmek fognak meg mintsem a vizuális alkotás.

Valahogy az épületekkel én is így vagyok, ha ránézek Drakula kastélyára például akkor annyira gondolok, hogy "laknék benne", de különösebb érzelmeket vagy gondolatokat nem vált ki belőlem. :D


Megértem azokat, akik szándékosan nem érdeklődnek ezek iránt, hiszen sokszor fájó gondolatokat vagy érzelmeket kelt bennünk egy adott mű, de szerintem pont ez a szépsége.

2019. márc. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Általában művészléleknek azt nevezzük, aki nem csak értékeli a művészetet, de alkot is valamilyen formában.

Bár a művészek az esetek többségében már igen fiatal (pár éves) kortól érdeklődést mutatnak az alkotás iránt, előfordul, hogy valaki később kezdi. 3 osztálytársam is volt, akik gimnáziumig egyáltalán nem rajzoltak/zenéltek. Amikor meglátták, hogy én és a legjobb barátnőm miket rajzolunk, megjött hozzá a kedvük. Hétről hétre egyre jobban beleszerettek mindenbe, ami művészethez kapcsolódik. Azóta eltelt 8 év, de még mindig rendszeresen rajzolnak és megtanultak zongorázni/gitározni is.

2019. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem én írtam az első választ, de a művészlélek kifejezésben számomra benne van valamiféle egyedi látásmód és az ebből adódó különcség is.


Ettől függetlenül örülök, hogy nyitottál a művészetek felé. Gazdagabb lesz tőle az ember élete :)

2019. márc. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!