Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kisebbségi komplexus a külsőm...

Kisebbségi komplexus a külsőm miatt? L

Figyelt kérdés

Sosem voltam az a "mindenki álma szupermodell", de úgy gondoltam, ha idősebb leszek, már nem is fog érdekelni.

Hogy kinek tetszem, kinek nem, valóban nem érdekel, de sajnos a külsőm így is megnehezít pár dolgot a mindennapokban.

Nem vagyok kövér, de olyan alakom van, ami manapság nem divat (meg nem volt nagyon sose), nagy mellek, széles csípő, és (ezekhez képest) vékony derék.

Többnyire 38-as méretet hordok, de magasderekú szoknyákból csak 36-os (néha 34) kell.

Meg kell válogatnom, mit veszek fel, mert a legtöbb ruhában, amit egy vékony lány felvehet, én már sok vagyok. Túl sok, túl közönséges.

Nem is szeretek ruhaboltba menni, nem is voltam már vagy egy éve. Amit tudok, megrendelek online. A ruhavásárlás inkább nyűg, mint élmény, mert akármi tetszik, tudom, hogy úgyse lesz jó.

Illetve nyáron emiatt az utcán is kellemetlen, mindig megtalál valami barom, aki beszól, hogy "Mi van, csöcsös?", illetve anno a munkahelyemen (kasszában voltam diákként) is beszóltak hasonló dolgokat.

Télen meg mindenki kövérnek néz.Volt nem akarta elhinni, tényleg csak 60kg vagyok, mert nagykabátban kinéztem a duplájának is.

Sajnos törékeny, vékony alakot, amit szépnek tartok, fogyással sem tudnék elérni, mert nem olyan a genetikám.

Egyszer fogytam 50kg-ra, de akkor se változott sok minden, a nagy mellem meg a széles csípőcsontom továbbra is optikailag nagydarab hatást tükrözött.


Már úgy érzem, sose fogom tudni elfogadni magam.


25l


2019. márc. 20. 14:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem semmi baj nincs veled azon kívül hogy nem tudod elfogadni magad.

28f

2019. márc. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy az a baj, hogy én nem tudom magam elfogadni, ezt látom. De továbbra sem tudom magam elfogadni.

Egyszerűen rosszul esik, hogy a hátam mögött még egyes családtagjaim is "a csöcsi"-ként hivatkoznak rám (bár remélem, már leszokott róla, amióta nem élek otthon), illetve egy fiú csoporttársam is közölte, hogy gondolkodtam-e mellkisebbítésen, a férfiak az arányos testalkatú nőket szeretik.

2019. márc. 20. 15:01
 3/17 anonim ***** válasza:
77%

szerintem nincs gond a külsőddel, viszont az önbizalmassal és a hozzáállásoddal igen


nézd úgy, hogy ettől egyedibb vagy és se nem vékony, se nem kövér, hanem a melled és a nagyobb popsi ezt kölcsönzi, próbáld meg ezt megfelelően kiemelni és kiélvezni :)

2019. márc. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Akik beszólogatnak az őket minősíti nem téged. És hidd el nagyon sokan vannak akiknek pont a nagy mellek tetszenek, de olyan is van akinek az összkép a fontos és nem a testalkatodat nézi, egy normális férfi biztos nem ez alapján fog megítélni.
2019. márc. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Akik beszólnak az saját magukat minősítik és nem téged. Elfogadni meg próbáld meg úgy hogy nézd a pozitív tulajdonságaid. Egy ilyen alak márpediglen az én véleményem szerint nagyon előnyös is. Szeresd meg magad és AKKOR tudod majd lesz*rni úgy ténylegesen őszintén az emberek véleményét. :) Tudom mert én 15 évig szenvedtem ebben a dologban de idő! adj magadnak időt és koncentrálj az értékeidre a pozitív külső/belső tulajdonságaidra és szeresd meg magad! te fogod leélni az egész életed önmagaddal! Olvass önfejlesztő könyveket! Hajrá :) 21/F
2019. márc. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Én azt hittem minden nő boldog,attól,hogy nagy a melle!😁

Kivéve a hát fájást!

Az enyém se jobb,ha lefekszem semmi mellem!

Nem értem mi a gond a nagy mellel??

Szerintem legyél büszke rá!

A széles csípő is szép főleg,ha karcsú vagy hozzá!

Semmit nem értek...

N

2019. márc. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Egyébként nagy valószínűséggel akik beszólogatnak az utcán azért teszik mert tetszel nekik csak túl sutyerákok ahhoz hogy máshogy fejezzék ki.
2019. márc. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Hát, nem hinném, hogy ettől boldognak kéne lennem.

Nem mondom, hogy szívesebben lennék teljesen lapos, de bőven elég lenne egy B-C kosár G helyett.

Mi a gond vele:

-Nem kapok magamra melltartót, csak drágán

-Nem kapok magamra bikinit, csak drágan

-Nem találok olyan ruhát, ami mellben beér, és nem lóg máshol

-Nem szeretek másoknak "a csöcsi" lenni

-Nem szeretem az olyan, mások szerint poénos megjegyzéseket, hogy "Nem dőltél még fel?" "Nem félsz, hogy elránt?"

-Még otthon is melltartót kell viselnem, vagy fáj egyenes háttal üni

-A legtöbb sport kizárva

-Busz után futás kizárva

-Kellemetlen hallani az utcán a hátam mögött, hogy "Szerinted igazi?"

-Kellemetlen ha idegenek beszólnak az utcán

-Kellemetlen, ha más nők beszólnak, hogy ha leveszem a melltartót, nem lépek-e rá (nem lóg amugy, de ezt nem tudják)

-Kellemetlen itt mindig azt olvasni, hogy a férfiak a pici mellet szeretik

-Kellemetlen ugyanezt személyesen hallani (írtam fent)

2019. márc. 20. 15:27
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát, röviden ennyi, kedves 6-os.
2019. márc. 20. 15:27
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem,akik beszólogatnak azoknak tetszel!!!!!

A nőket nem értem,miért szólnak be,fogalmam nincs.Eszembe sem jutott soha,hogy van ilyen...De az biztos,hogy nem igazi nők,ha ilyet tesznek!Sőt bunkóság!

Ha poénkodnak az biztos zavaró lehet egy idő utan.

En bevallom eddig ha nagy mellű not lattam csak az jutott eszembe,hogy mennyire örülnek ennek,azok a férfiak,akiknek a nagy mell tetszik.

Semmi mas nem jutott eszembe.

Akik piszkálnak nem 100-azasok,valóban őket minősíti.

Neharagudj,hogy ezt írom,de örülj neki,hogy csak ennyi "gondod" van,legyel ettol boldog!tudod en egy rehabon voltam önkéntes,ahol sùlyos eseteket láttam és azota bizony boldog vagyok,hogy csak hátam fáj stb.

Szerintem nagyon szèp a nagy mell,főleg,ha nem is lóg.

Nekem nincs nagy önbizalmam nőként,mégis így gondolkodom.Fel sem tudom fogni mi baja lehet,azoknak a nőknek,akik piszkálódnak.

Nőként írom!a nagy mell szép!nem írnám,ha nem így lenne.

2019. márc. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!