Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Létezik olyan egyetemista aki...

Létezik olyan egyetemista aki nem napi 10-13 órákat tanul főleg vizsgaidőszakban?

Figyelt kérdés

Minden egyetemista akit ismerek folyamatosan tanul. Raadasul Közgáz meg btk szakon vannak es egyszerűen fel nem tudom fogni hogyan lehet ennyi tanulással 2-3as jegyeket szerezni. Nekem napi fel óra max egy óra tanulással meglett a matek I & II is de a büfé tárgyakból mint vállalat gazdaságtan stb ennyi se kellett.


Minek megy egyetemre aki ennyire buta, vagy nem fog az agya vagy O%os hatékonysággal tud tanulni ?


2019. márc. 21. 17:25
1 2
 1/12 anonim válasza:
7%
Én a szakmunkásképzőben sosem tanultam, mégis hármasom megvolt. Lehet okosabb vagyok nálatok.
2019. márc. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
5%
A közgázosok magolnak, a btk-sok meg felesleges könyveket olvasnak, ez nekik a tanulás. Buta az összes
2019. márc. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
83%

Az a 10-13 óra tanulás is általában tele van szünetekkel és megosztott figyelemmel, amikor mondjuk a facebookon vagy esetleg tinderen reagálsz valamire.


Szinte senki sem tanul 10-13 órán át.

2019. márc. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Itt osztod az észt, de közben az O-betűt összekevered a nullával... *facepalm*
2019. márc. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Fehér ember nem tanul ennyit...
2019. márc. 21. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem az túlzás, hogy ennyit tanul. Biztosan néz közben filmet, eszik, tornázik stb. De az biztos, hogy sokkal többet tanulnak, mint mondjuk egy szakmunkás képzőben. Egyetemre meg tényleg olyannak kell menni, akinek van türelme magolni, olvasni, és szívni magába a tudást a könyvekből. Ezért nem megyek Én egyetemre :D
2019. márc. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a szakok nagyrészt magolós, jogszabályos szakok. Azokat be kell vágni, mint egy verset anno, nem elég tartalmilag megtanulni.

Az pedig hülyeség, hogy csak az menjen egyetemre, aki tud magolni. Én sohasem tudtam, mert az nem tanulás. Ha csak magolsz, nem biztos, hogy meg is érted, miről van szó. Nemcsak magolós szakok vannak, olyat kell választani, ami testhez álló. Teljesen mindegy, milyen iskoláról beszélünk. Akár egyetem, akár szakiskola.

2019. márc. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is túlzás. Én BTK-s vagyok, de vannak közgázos barátaim is és egyikünk sem tanul ennyit rendszeresen. Időnként persze, előfordul, hogy tényleg bele kell húzni, de azért ott is tart az ember egy kis szünetet pl. mosdó, kaja, inni, egy kis pihi stb. Velem például ilyen csak akkor volt, amikor az utolsó pillanatban álltam neki tanulni, tehát ilyen vizsga előtti egy-két napban vagy nagyon sok minden felhalmozódott és akkor ugye csak a tanulásra koncentráltam, max. ettem, fürödtem és aludtam egy keveset. Ilyenkor általában egész éjjel ébren voltam és alvás nélkül mentem vizsgázni is. Viszont ez tényleg nem rendszeres. Én azt gondolom, hogy ha az ember időben nekiáll készülni és nem az utolsó pillanatban akarja megváltani a világot, akkor azért erre nincsen szükség. Én szorgalmi időszakban is tanulok, a gyakorlati órákra sem hanyagolom el a beadandókat és a többit, az olvasmányokkal sem célszerű lemaradni stb., szóval nekem azért ritkábban fordul elő, hogy ilyen 10-13 órás tanulásra kell rákényszerítenem magamat, mert folyamatosan készülök. Így is jó jegyeim vannak, szóval szerintem az ötöshöz sem kell napi 13 órát tanulni, nem is értem.
2019. márc. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Te buta utolsó !! Ha érdemben nem tudsz hozzászólni ne koss bele !! En a nullát mindig Oval írom mert így van kedvem ! De teged az alábbi betűvel tudlak jellemezni: Ø! Menj vissza magolj inkább napi 10 orat !"


A stílusból ítélve a kérdező a szakmunkást sem nagyon végezte el vagy maximum egy műköröm építő - biztonsági őr okj-je lehet.

2019. márc. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%

Rossz a tanulási módszerük. Egy lefáradt, vagy stresszes agy tanulhat akár 24 órán át is folyamatosan, elvész az egész tudásanyag.


Aki rövid ideig tanul csak, az pont azért tudja jobban később, mert a teljes koncentráció és befogadóképesség csak rövid ideig tartható fenn egyhuzamban és ezt értelmesen ki is használja az illető (akár tudat alatt is).


Illetve van néhány tantárgy, amire természetéből fogadóan sok időt kell szánni. Sok embernek pl.: nem elég megértenie a matekot 1 óra alatt. Be kell gyakorolnia mondjuk 10 órával még (persze nem egyhuzamban).

2019. márc. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!