Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehet tenni a túlzott...

Mit lehet tenni a túlzott gondolkodás ellen?

Figyelt kérdés

Folyamatosan pörög az agyam mindig azon gondolkodom hogy vajon mi lehet azé ertelme az életnek létezik e túlvilág esetleg van e élet a földön kívül. Minden apró dolgot Túlgondolok és az emberek viselkedéset elemzem. Nem érzem jól magam olyan társaságban ahol csak a felületes hétköznapi dolgokról lehet beszélni mert másról fogalmuk sincs emiatt magányosan érzem magam.

Elegem van már ebből olyan szívesen lennék én is olyan ember aki csak el van maganak ellébecol és az a legnagyobb gondja hogy melyik sorozatot nézze.

Mit tehetnek az ilyen érzések ellen?


2019. márc. 21. 21:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Menj el dolgozni.

Vegezz hazimunkat.

Sportolj.

2019. márc. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
lobotómia
2019. márc. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Pálinka. Sok pálinka. Egy idő után nem lesz sok gondolatod. Meg emléked se. ^^
2019. márc. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Fizikai munka vagy sport. De ne gondold hogy csak te vagy helikopter. Még egy baráti körön belüli beszélgetésnél sem egyszerű elmenni egy komolyabb (esetleg spirituális) kérdések felé, nem hogy hétköznapi munkakapcsolatok, ismerősök esetében.
2019. márc. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Én füvet használok erre a célra,teljesen kikapcsol,ellazít.Másnap semmi bajom,nem úgy,mint az alkoholtól.

Napi 1-2 pipa nem árt,hiába szajkózzák egyesek...

Ezt rád bízom,hogy élsz-e bármiféle tudatmódosítóval vagy sem.

2019. márc. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%

Vannak ilyen személyek, kiknek az agya megállás nélkül pörög.


Nem is az, hogy stressz helyzet miatt, hanem pl a legapróbb megigyelésnél is felteszi a kérdést "miért?" "hogyan?" ...stb


Én pl dolgozok egy alkotói projekten, alapból művészet több ágához is értek, kreatív vagyok s bizony ezzel az agyi aktivitással néha napján én is elfogadnék egy kikapcs gombot az agyamra.


Haladok egy adott gondolatmeneten, elalszok, álmomban tovább folytatom az elmélkedést, felkelek s ugyan úgy azt is folytatom. 😌


De megesik nem egyszer: Felkelek álmomból egy 100%-ban megtervezett projekttel, termékkel, amit egyből felvázolok a kis szekrényemen lévő lapra s amint megvan alszok vissza.



Próbáld ezt a hiperaktivítást olyan gondolatok fele terelni, amiből előnyöd van.

Pl nézz körbe az emberek közt.

Sokszor én is megtettrm s teszem is, próbálok olvasni belőlük, sokszor elszomorodottak, szűrke napokat élnek s egy megszokott mókuskerékben vannak. Nézd s elmélkedj:

Pl te nem ilyen életet szeretnél s folytasd azzal, mit szeretnél, legyen az tárgy, ideális munka, jövőkép, célok.


A gondolkodó embernek érdemes önmagában minnél több kérdést feltenni s a választ keresni.

Első sorban teljes önismeretre rámenni.


Az átlag ember keveset elmélkedik dolgokon, szűkebb a látóköre, lassabban halad az életben vagy megreked egy szinten.


S igen, mivel jóval másképp látsz dolgokat sokszor eleinte kellemetlen más átlag emberek társasága, idővel pedig rájössz: Untatnak, mert egyszerűek.


Van egy tippem melyik személyiség típus vagy: INTP-T (szerintem.


Ha érdekel elküldök egy linket (több nyelven is fordítva van az az oldal) ahol egy teszttel kiderül.


Érdekes dolog ez s tizenévesen bele vertem volna néha a fejemet valamibe.

Főleg amikor egyszerre 4-6 különböző alkotást,tárgyat kivitelezel fejben miliméteres precizitással 😂


Kell egy kis idő, amíg sikerül előnyödre fordítani, de ha elkezdesz ezen gondolkodni azzal is már fokozatosan helyre rakod a dolgokat.


Néha lehet lesz (vagy volt) olyan tapasztalatod, amikor jobban lefáradsz a szimpla agytúltengésgől, mintha kemény edzést csináltál volna s ágynak dőlsz "nem bírja a testem".


A szellemi/mentális dolgok is leszívják az ember fizikai energiáit, de ilyen tud lenni pl egy depresszió is ><.


Azt mondom: Kovácsolj előnyt ebből, még ha olykor fárasztó s nehéz is.


S ha szeretnél mesélni vagy csak valami kezdetleges utat kialakítani nyugodtan írj priviben 😊


A marhaságokat hagyd figyelmen kívűl.


Üdv!

2019. márc. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

"Menj el dolgozni.


Vegezz hazimunkat.


Sportolj."


Ugyan... Ezek átlagos semmilyen embereknek megfelel, de ezek mellett pont, hogy intenzívebbek a gondolatok egy "hiperaktív" agynak.


Szerinted a jobb tanulók/ sikeresebb emberek zöme miért sportol?...

2019. márc. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%

Pia ... Drog..


Gondolom a nép alján is tart az életviteletek...gratulálok!


A gyenge emberek nyúlnak ezekhez, kik menekülni tudnak csak s se önmagukat se az életüket nem tudják alakítani, egyenesbe hozni tisztán.


😉

2019. márc. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Miss Endzsi ***** válasza:
Nézz utána pszihonautáknak.
2019. márc. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Miss Endzsi ***** válasza:

a*


Ezt az utolsónak üzentem.

2019. márc. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!