Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha írom a kiadásaim, az...

Ha írom a kiadásaim, az valóban segít?

Figyelt kérdés

Korábban már elkezdtem, de mindig valamiért abbahagytam, mert rossz volt nézni, milyen apróságokból (pohár kávé, új körömlakk, hasonlók) jöttek össze hatalmas összegek.

Most viszont ott tartok, hogy nem látom, hová megy a pénz, csak azt, hogy nincs.

Eldöntöttem, hogy mindent írni fogok, nem csak a magam kiadásait, de az élelmiszert is és a háztartást is az utolsó csomag papírzsepiig.

Illetve mindenre előre meghatározott összegből gazdálkook majd. Hó elején összeírom, hogy mi az, ami várhatóan kelleni fog ebben a hónapban (pl sminklemosó: 1000Ft, arckrém: 700Ft és így tovább), és erre kiszabok mondjuk 5000Ft-ot. Ha valami véletlenül nem fér bele és nem létszükséglet (pl a fent említett körömlakk), akkor azt nem veszem meg. Illetve mindig készpénzzel fogok fizetni és csak személyesen vásárolni, ugyanis rendeléssel olyan könnyű még csak ezt vagy csak azt hozzátenni a kosárhoz.


Van valaki, akinek ez a módszer bevált?


Nem szörnyülködtetek az elején egyben látva a kiadásokat?


2019. márc. 28. 10:02
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :)
2019. márc. 28. 11:08
 12/17 acelsziv ***** válasza:
100%

Minket az ilyen cash flow módszer anno nagy kakából húzott ki.

Írtunk mindent és rendes pénzügyi tervezést csináltunk. Sokat segített.

2019. márc. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Volt időszak, amikor írtam. Alapból "ecomatic" üzemmódban élek, így a kapott eredményt látva mégjobban meghúztam a nadrágszíjat. Azon embereknél jó ez az összeírásos dolog, akik valóban sokat költenek fölösleges dolgokra, mert akkor legalább szembesülnek a fölös dolgaikkal.
2019. márc. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
En meg egy kategoriat kiemelnek, a masokra költött penz: tehat nem a szűk csaladod, akikkel együtt elsz, hanem mas rokon, barat... Szulinap, eskuvo, nevnap, csak úgy kv... Stb. Meglepő h mennyit költünk masokra...
2019. márc. 28. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
56%

Lassan 8 eve irom a kiadasokat, megeri. Nem azert, mert raszorulnek, felesegemmel egyutt megvan a 7 szamjegyu netto, de annal inkabb erdemes.

Ha barmit kezdeni akarsz a penzugyeiddel, akkor hogyan tudnal barmit is jol csinalni, ha nem vagy tisztaban a valos tenyekkel?

Es nem szamit, hogy elszornyedsz-e, ezt nem azert csinalod, hogy boldog legyel (arra ott a buli penzugyi kategoria ;) ), hanem hogy elerj valamit, es 1-2-5-10 ev mulva legyel tole boldogabb. :)

Ebbol tudod meg, hogy mennyit tudsz kolteni olyan dolgokra, amik nem is fontosak annyira, vagy neked igy egyben azert nem eri meg az a pl. napi egy kindertojas. :)

Es en kifejezetten a bankkartyat ajanlom, ugyanis ugy kiderul, hogyha valami kimaradt, nem csak az van ho vegen, hogy “eltunt” otezer forint, mert elfelejtetted felirni.

2019. márc. 29. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm kérdező, hogy féltetted a kérdést. Pont ezen rugózok.

Hallottam már tanácsokat, hogy napi kaja adag 700ft/fő. (Ez így kivitelezhetetlen, mert 2 kerest 2 főre van. Mondva egyszerű, de gyakorlatban 5.000ft értékű főtt ételnek valót megvenni/alkalom és a kész étel kiszedése közben agyalni, hogy 2-3napra oszd be, hogy a keretbe maradj, ugyan ez a hideg étellel... Szerintem ez beteges és nem kivitelezhető. Emlékszem, édesanyám mesélte, hogy az ismerőse úgy spórol, hogy a gyerekeknek még a burgonyát is szemezgeti.

Persze a fent említett példák a szerintem nem helyes megoldás.

Viszont amit írtatok, azok jónak tűnnek.

Mi is sok fölösleges dolgot megveszünk.

Azok java részt élvezeti cikkek, +kevesebb háztartási. (fölösleges illatosító, ami nem szolgálja a célját.)

Ez a költségvetési téma tetszik. Hogy kezdtek hozzá? Gondolom blokk alapján beviszitek a számítógépbe. Megcsináltok egy adott hónapot és a következőben mutatja a különbözetet?

2019. ápr. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én a Kiszámoló blog alapján kezdtem el a kiadásaim vezetni. Akit érdekel a téma és szívesen olvasna összeszedtem pár cikket.


Költség-nyilvántartás:

[link]


Tartsd kézben a pénzügyeidet:

[link]


Mi számít kiadásnak és mi megtakarításnak:

[link]


Oszd meg a költségvetésedet (2015, 2018):

[link]

[link]


Pénzügyi alapok 22 pontban:

[link]

2019. ápr. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!