Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kunyerálnak el egyes...

Miért kunyerálnak el egyes emberek dolgokat másoktól?

Figyelt kérdés

Konkrétan a "nekem adod?" kérdésre gondolok.

Természetesen van, hogy a kérdés teljesen ártalmatlan, de most konkrétan arra gondolok, mikor valaki bejut az élettereedbe (vagy az én esetebmebn a munkahelyi irodámba), és a személyes holmim közt nézelődve megtalál valamit, ami megtetszik neki, és szégyen nélkül képes megkérdezni, hogy nekiadom-e.


Gyerekkoromban volt egy ilyen barátom, képes volt az előző nap a szülinapomra kapott ajándékomról feltenni ezt a kérdést. Olyan gyakran tette fel a kérdést, hogy ha mindenre igennel válaszoltam voln,a akkor a fél szobámat hazavitte volna. De oké, ezt letudom azzal, hogy gyerekek voltunk, ő nem úgy volt nevelve, stb.


Most viszont 30 pluszos vagyok, és felnőttek részéről a mai napig előfordul ez a dolog.

A munkahelyemen van egy LED dekoráció az asztalomon, amit annak idején névnapomra csinált egy kedves barátom. Nem világít, de be lehet kapcsolni. Tegnap egy munkatársam bejött az irodámba, meglátta, felvette, elmondtam neki, hogy ajándék volt, majd kisvártatva megkérdezte, nekiadom-e.

Mondom: nem. És úgy néztem rá, mint egy ufóra.


Most én vagyok abnormális, és ez egy tök oké kérdés? Vagy miért kapom én ezt meg állandóan?

Bunkóság és tiszteletlenség, ahogy érzem, méghozzá az a fajta, hogy utána még én érzem rosszul magam.

Gondolom, le kellene peregjen, de nem megy.

Utána nem tudok ezekre az emberekre ugyanúgy nézni: bunkóság és tiszteletlenség is van ebben, amin nem tudok átlépni.


Volt hasonló esetetek? Mit gondoltok a kunyerálásról?



2019. márc. 29. 06:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet viccnek szánják, de úgy vannak vele, hogy ha nekem adja, akkor jó, ha nem, akkor is jó.


Nekem a munkahelyen a karbantartó akarta elkérni a kulcstartómat, alcatrazos, egy barátom hozta, amikor ott járt. Nem adtam neki, de többször is kérte. A főnököm meg a teámból kért, mondjuk abból adtam.

2019. márc. 30. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Kulcstratóról jut eszembe, az is van. Van egy gyárilag piros színű kulcsom (piros fém). Pénzt is ajánlottak érte, nem szállnak le róla. De mivel effektíve az nyitja a cuccom, miért adnám? Nem értem, miért nem elég egyszer nemet mondani.
2019. márc. 30. 09:09
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi kommenteket, mindenkinek nyomtam egy zöldet :)
2019. márc. 30. 09:14
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem is olyan kulcsaim vannak :))) piros kék zöld és lila. De már bezárt az a kulcsmásoló, ahol csináltattam.
2019. márc. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk is mindenkinek más színű van ahhoz az ajtóhoz :) Nagyon régiek az enyémek is, biztosan nincs már meg a hely, ahol csinálták.
2019. márc. 30. 19:33
 16/16 anonim ***** válasza:
Ne adj soha senkinek semmit. Undorítóak az emberek manapság.
2020. júl. 12. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!