Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért néz sok ember állandóan...

Miért néz sok ember állandóan filmeket?

Figyelt kérdés

Régebben nagyon sok filmet néztem, egyszerűen nem tudtam le állni, mostmár azért kordában tudom magamat tartani, de van olyan nap amikor rám jön az hogy ha nem nézek meg egy filmet akkor az egész napom rossz lesz, annyi tervem lenne, világot akarok látni, nyelveket tanulni,amit tudom hogy el fogok érni de egyszerűen van olyan hogy addig nem kezdek bele semmiben míg meg nem nézek egy filmet, ez miért van?

Azt tapasztalom hogy sokan meg néznek inkább egy filmet mint hogy mást csináljanak vagy lehet hogy ez hülyeség?

Ettől boldogabbak lesznek az emberek?

Lassan már azon is el gondolkoztam hogy filmeket készítsek, ha ezzel boldogabbá tudok tenni legalább egy embert én már attól boldogabb leszek.

Egy 21 éves.



2019. márc. 30. 12:28
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Függőség is!

Mint pl. A nőknél a szappanoperák.

Én pl. nem akarok egyedül maradni a gondolataimmal,azért nezek folyton filmeket.

2019. márc. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Én általában vacsorázás közben szoktam filmet nézni, vagy ha unatkozom de nincs kedvem olvasni. De volt már, hogy meguntam a filmet annak nézése közben. Ha ezer ágra süt a nap, be se kapcsolom egész nap a tévét, számítógépet.
2019. márc. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igazából én telefonon szoktam filmeket nézni.
2019. márc. 30. 12:43
 4/9 anonim ***** válasza:
32%
Mert nem dolgoznak. Fura, én dolgozom és így ha akarnék sem tudnék filmet nézni. Elötte évekig egyetemre jártam, ahol van órán voltam vagy a kocsmában, szóval akkor sem volt időm filmet nézni. Úgyhogy fogalmam sincs, h nektek hogy van időtök egész nap filmet nézni....
2019. márc. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Régen én is sokkal több filmet és sorozatot néztem, nem azt mondom hogy olyan mint olvasni, inkább azt helyettesítette. Nem mintha sokat olvasnék. Mostanában egyik sem köt le. Látok néhány jó filmet, de azok is ilyen 10/7, aztán már én is úgy vagyok vele, hogy van ami csak időpazarlás lenne.
2019. márc. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
#4 Nem tudom, nekem azért ment meló, suli, meg kocsmazás mellett is. Ma meg telefonról még több lehetőseg van rá, pl. utazás közben.
2019. márc. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#5 akkor valamelyiket nagyon rosszul csináltad. Én bementem 1-2 órára, utána beültünk sörözni, este 12-1 körül hazamentünk és másnap ugyanez. Most emg munka 4-ig, utána vagy hazajövök, főzök valami kaját, vagy tanulok, vagy elmegyünk bevásárolni. Max. este van időm megnézni 1-2 filmet, sorozat részt, de ez meg nem tekinthető llandó filmnézésnek.
2019. márc. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is vannak ilyen beidegződések, szokások. Talán a kettő nem ugyanaz, de én addig nem bírok nekiállni egy hosszatartó tevékenységnek, pl. tanulásnak, ameddig már tudom, hogy nem kell elmennem itthonról, nem kell belefognom másba. Utálok úgy elkezdeni valamit, hogy tudom, egy óra múlva félbe kell szakítanak, mert programom van. Érdemes lenne minden időt kihasználnom, ha például másnapi dolgozata készülök, de egyszerűen ott motoszkál az agyamban, hogy úgyis el kell majd még mennem itthonról, abba kell majd hagynom, amit elkezdtem.
2019. márc. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem attól is függ, milyen élethelyzetben vagy most. Tanulsz-e vagy dolgozol? Vannak-e nagyobb volumenű problémáid? Vannak e konkrét céljaid, és mit teszel a megvalósításukért (mivel általánosságban és feltételes módban jelezted, a nyelvet és az utazást - ezek nem éppen célok, inkább szabadidős tevékenységek, vagy egy nagyobb terv alapjai lehetnek).

Ha a napi tevékenységedet rendszeresen zavarja, ellehetetleníti valami (pl. azért nem csinálsz meg egy kötelező dolgot, mert inkább filmet néztél és nem maradt arra időd), akkor szóba kerülhet a függőség, ahogy már fentebb irták. Aztán az is lehet, hogy azért vagy ennyire oda a filmekért mert egy nagy filmkészítő vagy filmkritikus etc. van benned.

2019. márc. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!