Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ilyen mértékű önbizalomhiányon...

Ilyen mértékű önbizalomhiányon lehet változtatni szakember nélkül?

Figyelt kérdés

Ebben a kérdésben elég részletesen leírtam, de túlságosan is tömény lett, így inkább szelektálok:


https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


A lényeg:


Pár éve semmi önbizalmam nincs, nem merek mások felé nyitni. Konkrétan sok esetben teljes értéktelennek gondolom magam másokhoz képest.

Emiatt em igazán tudok nyitni más emberek felé, és sok esetben szorongok is idegenek társaságában.


Konkrétan mások szemébe se merek nézni, még a családtagjaiméba és barataiméba is csak nagy nehézségek árán. (Ennek részben oka, hogy ocsmánynak gondolom magam.)


Sajnos a nők felé se merek nyitni, mert képtelen vagyok elhinni, hogy bárki is vonzónak tarthat, vagy kedvelhet.


Illetve soha nem hiszek magamban, hiába tudom valamiől, hogy megy, vagy sikerülni fog...


Meg gátlásos is vagyok, de extrém módon, még az alkohol sem igazán oldja fel ezeket.


Részletesebben ott a linken. Akarok változtatni, de nem tudok. Mit kéne tennem?


Már nem igazán bírom, egyre rosszabb a hangulatom. :/


2017. dec. 8. 23:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a szakember sem mindenkinek válik be. Én körülbelül fél éve járok pszichológushoz hetente egyszer, de azóta semmi nem változott. Igazából ő csak tanácsokat ad, az a dolga, hogy megpróbáljon a helyes útra terelni és megosztja veled, hogy milyen apró lépésekkel kellene kezdened. De a változás kizárólag rajtad áll. Nekem valószínűleg nincs elég akaraterőm vagy bátorságom és azért nem jutottam még eddig semmire.
2017. dec. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ehhez már szakember kell
2017. dec. 9. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne ezen kattogj az a kulcs. Kezd el most a változást a mával. Igen, hagyd el az ezen kattogást, kezdj el személyiségfejlesztő videókat nézni. Vagy olvasni. Tudom az elején nehéz, de hidd el ez mind meg tud változni. Egy valaki szabhat határt ennek. Te magad.
2017. dec. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!