Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a baj velem? Valami személy...

Mi a baj velem? Valami személyiségzavarom lehet?

Figyelt kérdés
Mindig is különc gyerek voltam. Soha nem voltam az a nagyszájú, "csintalan" gyerek, mindig elvonultam, s egyedül szerettem játszani. Ahogy jött a kamaszkor ez az elvonulás kissé gondot okozott, mert könnyű célponttá válltam másoknak, így voltak akik piszkáltak emiatt, s ez még inkább arra sarkallt, hogy ne bízzak meg az emberekben. A középiskolában kicsit változott a helyzet - úgy 11.osztály felé - kicsit beszédesebb lettem, de ekkor sem voltam az osztály menője.Mondjuk közrejátszott az is, hogy mindig utáltam az osztálytársaimat, mert úgy éreztem alig vannak köztük értelmes emberek, s csak a hülyeség érdekli őket, mint pl: a bulizás ,a csajozás, az ívás, s a felesleges ökörködések, amelyeken én soha nem tudtam nevetni. Emiatt sokszor neveztek karótnyeltnek, boldogtalannak, pedig csak intelligensebbnek tartottam magam annál, hogy ilyesmiket csináljak. Aztán jött az egyetem, reméltem ott normálisabb emberek lesznek. Viszonylag így is van, de itt is ugyanúgy szabadidejében mindenki bulizna, lerészegedne, amit én nem szeretek. Aztán mikor elmondom, hogy én nem szeretek inni, mindenki meglepődik. Ekkor mindig felmerül bennem, hogy körülöttem mindenki idióta és én vagyok ennnyire okos, vagy velem van a baj? Persze elfogadják, de így sok mindenből kimaradok, s nem tudok a társasági életben részt venni. Már két éve járok egyetemre, s ott tartok, hogy mindig itthon ülök, nem járok sehova, a barátaimtól is eltávolodtam, titkon kb. utálok mindenkit, s akárhova megyek azt hiszem, hogy rólam beszélnek az emberek. Konkrétán, ha jönnek valakik az utcán és nevetnek, akkor azt hiszem, hogy rajtam nevetnek. Nagy szánalmat érzek magam felé, de mások felé is. Kb. mindenkit lenézek s utálok (a szüleimen s a testvéreimen kívül), de néha rá eszmélek, hogy ez nem normális. A szerelmes párokat is kifejezetten utálom, valószínűleg amiatt, mert soha nem volt senkim. Úgy érzem pszichológusra lenne szükségem, mert valami nagyon nincs rendben velem. Valami mentális vagy személyiségzavarom lehet?. Vagy csak szimplán különcebb vagyok az átlagnál? Szerintetek? 21/f

2019. ápr. 1. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs veled semmi baj. Én is ilyen vagyok. Azaz majdnem, a vége már nem igazán jellemző rám.
2019. ápr. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ez van velem is csak a vége rám sem igaz.

21F

2019. ápr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem nincs veled semmi gond, de ha itt nem hiszed el akkor az orvostól is kérhetsz tanácsot.
2019. ápr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes lenne olyan rendezvényekre menned, ami téged érdekel, független a társaidtol. Mivel egyetemre jársz, tudatlan nagyon nem lehetsz. Biztos vagyok benne sok dologhoz hozzá tudnál szolni, így több olyan barátod lenne, akinek mondjuk a napi programjahoz szívesebben csatlakoznal, ellentétben a mostani brigadoddal, akik csak vedelnek meg basznak.
2019. ápr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki különc gyerek...így vagy úgy, de mindenki.
2019. ápr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
24%

99%-ban biztos vagyok benne, hogy nincs személyiségzavarod. De intelligensebb, okosabb sem vagy az átlagnál csak mert te annak hiszed magad. Ha intelligens lennél, akkor logikus oldalról tekintenél a helyzetre és belátnád, hogy a bulizó diákok nagy része is ugyanúgy elvégzi az egyetemet, ugyanazt eléri mint te, csak közben még élvezi is az életet, társasági életet él és tud nevetni, boldognak lenni. Ha nem más, akkor butább vagy az átlagnál, mert te csak csendben szenvedsz, nem örülsz semminek és azt hiszed ez okosabbá tesz másoknál, de akkor elég érdekes módon méred magadban az intelligenciát.

Akartam írni, hogy enyhén szólva egoista vagy, de látom rájöttél, kár, hogy nincs okod rá, de gondolom ez az utolsó kapaszkodód az életben, hogy ne törj meg.

2019. ápr. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

4.válaszoló: igen, erre én is gondoltam, hogy a társasággal van a baj, csak ekkor mindig felmerül bennem a kérdés, hogy mindig? mert mindig ilyen helyzetbe ütközök.. nem tudom már eldönteni, hol lehet az a társaság, akivel jól kijövök..

2019. ápr. 1. 11:25
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Miért lenne személyiségzavarod? Visszahúzódó vagy és nem kedveled a hedonista embereket. Azért mondom, mert 11.-ben sikerült valamilyen szinten beszélni a társasággal.
2019. ápr. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Társasággal van a baj, légy olyan emberekkel és csináld azt amit Te szeretnél. Nincs olyan hogy muszájból elmész valahova, valakikkel. Én hagytam ott egyetemen kialakult baráti társaságot emiatt, és láss csodát, kinyílt a világ.
2019. ápr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
6-os válaszolóval értek egyet, neked nincs semmilyen személyiség zavarod és pláne nem vagy intelligensebb a többi embernél. Az írásodból sem az jön le abszolút. Ha az lennél nem néznéd le azokat akik bulizni járnak és nem gondolnád hogy azért mert te ezeket nem szereted okosabb vagy.
2019. ápr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!