Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az normális hogy fiatalon nem...

Az normális hogy fiatalon nem akarok a fővárosban élni?

Figyelt kérdés

Megyünk néha nagyszülőkhöz akik vidéken élnek. Nagy kert, közelben erdő, friss levegő.


Mikor ott vagyunk valahogy sokkal nyugodtabb vagyok, feltöltődök, összességében jobban érzem magam. A belvárosban van lakásom, ami jó meg minden de sokszor érzem hogy inkább elköltöznék valami nyugodtabb helyre.


Többeknek mondtam ezt, szerintük majd ráérek ezzel ha nyugdíjas leszek.



2019. ápr. 1. 15:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális.
2019. ápr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonymousreview60 ***** válasza:
28%
Normális, ha nem veti vissza a szociális életetdet.
2019. ápr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális. Én 24 vagyok, faluban nőttem fel egy nagy kertes házban, és sosem költöznék nagyvárosba, Budapestre meg főleg nem. Pár hónapot laktam panelban, albérletben, de rájöttem hogy nem nekem való. Zavart az állandó zaj, a büdös levegő, a zsúfoltság, a lakásban folyamatosan bezártság érzetem volt.

Itthon viszont imádom a csendet, hogy a madarak csiripelése ébreszt reggelente a forgalom helyett, hogy kint tudok lenni az udvaron a kutyámmal, gondozni a virágoskertet.... Ezt semmire sem cserélném el.

Ha majd elköltözöm itthonról csakis falusi kertes házba megyek.

Ja és amúgy vannak barátaim, társasági életem (nincs is jobb a kerti grillpartiknál) és mivel a közelben van város így szórakozni, dolgozni is tudok járni.

Szóval nem kell ehhez nyugdíjasnak lenni, fiatalon is szeretheti valaki vidéken élni.

2019. ápr. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Igen.

Nem véletlen hogy,a nagyszüleidnél nyugodtabb vagy,még minden,hiszen a vidék nem ilyenhely,mint Pest,hogy állandó zaj van,szennyezett a levegő stb.


Azért nagyon lehet érezni a különbséget Pest,még a vidék között.

2019. ápr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A kisebb települések, falvak elnéptelenedése ma elég nagy probléma. Örülök, hogy vannak olyanok, akik viszont épp a fővárosból szeretnének vidékre menni. A belvárosi lakásod árából simán vehetsz vidéken egy kertes házat. Hajrá! :)
2019. ápr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális.

Én se akarnák Pesten lakni, nekem túl zsúfolt.

Egyébként meg egy kis városban élek és jól érzem itt magam.

2019. ápr. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Bennem kettős érzések vannak. Egyrészt az tetszik a fővárosban, hogy mindig történik valami és mindig elérhető bármilyen program, kimozdulás.


Vidéken viszont tetszik, hogy a családi házunk egy szobája akkora mint az egész lakás amiben 3-ad magammal lakom. Van nagy kert, ki lehet ülni, van garázs, van hol parkolni az autóval. Pesten örülök ha 1 utcával arrébb meg tudok este állni és lakhatok egy pár m2-es szobában.

2019. ápr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi köze ennek a fiatalsághoz?



Egyébként én is falun laknék a legszívesebben.

Sőt, ha nem vesszük számításba, hogy messze lehet a segítség, mentők, tűzoltók és mindenhez autó/bringa kell, akkor legszívesebben tökmagányosan élnék (persze egy férfival, aki a férjem) egy hegy oldalában, az erdő szélén, 2 km-re a legközelebbi szomszédtól.


Partizni nem járok, néha-néha mozi, biliárd, bowling, teaház, kávézó, de ehhez be lehet utazni akár egy megyeszékhelyre vagy egy közeli húszezres városba.


A tömeget nagyon nem bírom.


Szívesen csinálnék viszont olyan szabadidős tevékenységeket, amiben pont meggátol a város, a lakás: grillezés, medencézés.


Hiányzik a szabadban reggelizés vagy séta a település szélén, ahol nincs ember, csak a természet és kutyák távoli ugatásának zaja.

2019. ápr. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális. Én 39 leszek lassan, születésem óta Pesten élek és meggyűlöltem a várost: kosz, zaj, tömeg, zsúfoltság, egyszerűen utálom. Most egy olyan 4 lakásos házban lakom, ahol a közös udvar feleakkora, mint a vidéki, hétvégi házunk udvara, ami ugye csak a miénk és a hatalmas kertről még nem is beszéltem. Legszívesebben leköltöznék a vidéki házunkba és vissza se jönnék, komolyan!
2019. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy (fő-)városban csak LAKNI lehet, ÉLNI nem. Más részről viszont amíg az ember fiatal, és urambocsá' gyereket is szeretne valamikor, addig jobb alternatíva a város.

Én 40

2019. ápr. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!