Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, ha szégyenlem...

Normális, ha szégyenlem magam, amiért egy vizsgám nem lett meg?

Figyelt kérdés

Külföldön járok egyetemre, kicsit más a tanterv illetve a rendszer, mint otthon.

Az adott szakon, amit csinálok, eddig minden vizsgám meglett (most tartok a 4. szemeszternél), leszámítva egyet.

Szakot váltok (a krediteket átvihetem), így az egy hiányzó vizsgát le se kéne tennem. Ha meglenne, járna érte 6 kredit, de rettenet nehéz.

A prof szerette volna, ha megpróbálom másodszor is, csak hogy ne legyen az, hogy nem kaptam esélyt, de a tárgy többi részét akkor se folytathatom, ha továbbmegyek, mert nem lenne értelme.

A vizsga lényege, hogy egy adott (ma már nem létező) nyelven írt koraközépkori irodalmi szöveget kell lefordítani (esetemben németre) illetve nyelvtani táblázatok.

Egy oldal írott szöveg, két oldal táblázat, 90 perc.

Az a gond, hogy mivel nekem a német nem az anyanyelvem, a legutóbbi vizsgámon is az irodalmi szóhasználaton buktam el a szöveget, illetve sose ment a több oldalnyi táblázat magolása. Bármilyen nyelven meg tudok tanulni hallásból (több idegennyelven vagyok perfekt), de nyelvtani táblázatokat sose bírtam bemagolni, hallásból érzek rá mindenre.


Holnap be kell mennem vizsgázni, holott tudom, hogy nem lesz meg. Emiatt szégyenlem magam, hogy lehet, talán ha napi 10-12 órát belefektettem volna egy hónapon át, akkor talán esetleg meg lett volna a minimum pontom kis szerencsével.

De eddig mindenre úgy tanultam, hogy elég volt, amit az órán hallottam, vizsga előtt 1-2 nap tettem csak oda magam intenzívebben, és eddig minden meglett elsőre, nyelvvizsgák is simán.


2019. ápr. 3. 16:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is diplomás vagyok. Átérzem, amit érzel. Mivel az egyetemen nagyon könnyű egy vizsgáról lecsúszni, én a helyedben nem szégyenkeznék. Találj ki a helyzetből adódó más megoldást és kész!
2019. ápr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%
Ezt inkább a gyakori regények oldalra írd ki.
2019. ápr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Baromi hasznos voltál második, tényleg -.-


Csak a dolog lelki része zavar, hogy most eggyel többet fog javítani a tanárom feleslegesen, mert ugyanolyan hülye maradtam, mint voltam. Kellemetlen, mivel olyan rendesek voltak hozzám mindigis, és ezzel is nekem akart jót most, nem magának.

Németül 3 év alatt tanultam meg a nulláról felsőfokon (tehát annyira, hogy egyetemre járjak), de én vagyok a legkülföldibb külföldi az órán (ketten vannak még, akik nem német anyanyelvűek, de ők már itt tanultak, nem csak egyetemen, hanem korábban is), valamennyire elnézőek velem, de mégis olyan kellemetlen, hogy nem atomfizika, és mégsem megy.

2019. ápr. 3. 16:24
 4/4 anonim ***** válasza:

Az természetes, hogy egy sikertelen vizsga kellemetlenül érinti az embert, de azért vagyunk emberek, hogy a kellemetlenségeken tegyük magunkat túl.

Nekem az 1. szemeszterben 3 vizsgám volt. A szobatársam mindháromból elbukott. Jött a karácsony, elbúcsúzott tőlem azzal, hogy otthagyja az iskolát. Januárban mégis visszajött, 5 év múlva diplomás mérnök lett, az életben vezető beosztásban tevékenykedett. Ezt teszi az akarat!

Minden jót kívánok!

2019. ápr. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!