Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan van ennyi pénze mostans...

Honnan van ennyi pénze mostanság az embereknek?

Figyelt kérdés
Szinte évek óta azt veszem észre, hogy egyre több és drágább autók vannak az utakon. És közel sem kommersz kocsik, hanem felsőkategóriás prémium luxusautók. Mostanában jöttek ki a legújabb Audi Q8-asok, BMW X7-esek meg hasonló új csúcsmodellek és máris rengeteg van belőlük az utakon. És hangsúlyozom nem a fővárosban élek hanem Debrecenben. A jó idő beköszöntével ráadásul a kabriós menőcsajok és pasik is előmerészkednek. A szomszéd most vett egy vadiúj Mercedest, csak a saját és szomszédos utcánkban épül min. fél tucat vadiúj családi ház, a bevásárlóközpontok parkolói és még a kisebb külvárosi utak is sokszor dugig vannak, a városháza vagy Nagyerdő környékén pedig sokszor csakis 30 millió feletti autókat lehet látni. Arról már nem is beszélve, hogy a járdák meg hemzsegnek a babakocsijaikat tologató 3-4 gyerekes újgazdag családoktól (2 csecsemő a kocsiban másik kettő idősebb pedig rohangál mellettük). Gondolom ennyi gyereket se olcsó felnevelni. Akkor képzelem mi lehet a fővárosban mondjuk a II. kerületben. Eközben meg mindenhol azt hallani, hogy élhetetlen az ország és folyamatosan csúszunk lefele meg külföldre mennek a magyarok. Persze biztos van egy szerencsétlen réteg, mert én pl. egyetemista vagyok és vért kell p****nom azért, hogy egyáltalán felvegyenek egy gyakorlati helyre, miközben a lebetegedett édesanyám alig kap pár tízezret hónapok óta. De úgy látom ebből van kevesebb. Még azt se lehet mondani, hogy inkább falun katasztrofális a helyzet, mert ott is gyakran látok kölyköket, ahogy a nem éppen olcsó BMW-jüket nyúzzák vagy kisgyerekes anyukákat, akik az 5-8 milliós kommersz SUV-jükkel szállítgatják a gyereküket ide-oda. Szóval én így látom a magyar valóságot pedig azért nem vagyok szemellenzős, hiszen a rossz dolgokat legalább annyira szívesen észreveszem, de azokra alig látok érdemi példát.

2019. ápr. 4. 15:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
55%
Lehet sokat dolgoztak külföldön.
2019. ápr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
60%
Nézzél szét Romániában és majd rájössz mi a valóság!
2019. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!