Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A sok pénz valóban boldogtalan...

A sok pénz valóban boldogtalanná tesz?

Figyelt kérdés

Sokszor hallani, hogy akinek mindene megvan anyagilag, az céltalanná válik, boldogtalan lesz, és az anyagi gondok hiánya felnagyítja a magánéleti problémákat.


Ez nekem kicsit olyan érthetetlen.

Miért lenne valaki attól boldogtalan, hogy megveheti/megteheti, amit szeretne?

Nem kell minden pénzt elkölteni, attól hogy van.

Hisz a számlánkat se nullázzuk le következő fizetésig, csak azért, mert van rajta pénz.

Ugyanígy érthetetlen, miért venné meg bárki a 60. luxusautót vagy az 500. LV táskát csak mert "van rá pénz".

Illetve célok nem csak anyagi természetűek lehetnek.

Nekem például célom megtanulni még 2-3 idegennyelven, megtanulni táncolni, elvégezni az egyetemet, megtanulni festeni...Ezeket ha lenne pénzem sem tudnám "megvenni".


2019. ápr. 5. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem arról van szó, hogy ha valakinek szűkösek az anyagi lehetőségei, akkor a saját sikertelenségért tudja a szűkös anyagi lehetőségeket hibáztatni - vagyis egy rajta kívül álló tényezőt.

Ha utána ez az ember kap egy csomó pénzt, akkor kiderül, hogy igazából nem az anyagi szűkösség volt a fő korlát. Lesz pénze nyelvtanfolyamra, és rájön, hogy ebbe mekkora munkát kell fektetni. Lesz pénze tápkiegre, jó étkezésre - persze kiderül, hogy ha az edzésmunkát nem teszi mellé, akkor nem lesz eredmény. Lesz pénze szép autóra, barátnővel vacsorázni, drága ajándékokat, mindenfélét venni - két hónap alatt megállapítja, hogy "minden nő felszínes".

Ha nem foghatom rá, hogy azért nem tudom elvégezni az egyetemet, mert nincs elég pénzem, akkor kénytelen leszek bevallani, hogy azért nem megy, mert nem vagyok elég kitartó és okos.


Így a pénz végülis boldogtalanságot okozhat. Az előfeltétel az, hogy a pénz hiányára fogjam a saját nyomoromat, amíg nincs.

2019. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

"Miért lenne valaki attól boldogtalan, hogy megveheti/megteheti, amit szeretne?"


Nem attól leszel boldogtalan, hogy megveheted amit szeretnél. Hanem attól, hogy bizonyos dolgokat akkor sem feltétlenül kapsz meg, ha pénzed van. Gazdag munkatársaim is ugyanúgy szenvednek, mert elváltak, felnőttek és kirepültek a gyerekek, egyedül vannak, öregednek, jönnek elő a betegségeik. Vagy ismerek olyat akinek 50 évesen mindene megvan, lakás, drága autó, drága eszközök, anyagiak. De mellette se családja, se igazi barátai, mert egy kiállhatatlan farok.


Összességében nem a pénz tesz boldogtalanná, csak egyszerűen sok ember rájön, hogy nem csak a pénz hiánya miatt volt boldogtalan és pusztán az anyagi javak nem teszik boldogabbá. Tipikusan mint ahogy az előző leírta. Ha valaki antiszociális, lusta, ronda külsejű, unalmas ember, akkor az gazdagon is jó eséllyel ugyanaz marad. Persze ez sem kötelező szabály, mint ahogy az sem, hogy valakit nem tesz boldoggá a pénz és az anyagi javak.

2019. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Vagy szimplán csak nem akar mindenki megtanulni nyelveket, mert értelmetlen. Továbbtanulni is felesleges, ha pénzed van. Az időd megy vele, pláne a helyi oktatási színvonalon. A hobbi leköt egy ideig, aztán rájössz, hogy az önmagában nem szórakoztató. Megveszed hozzá a legjobb cuccokat, csinálod, megunod. Ha viszont kicsiben kell kezdened, gyűjteni rá, jobban meg is becsülöd.

Utazgathatsz mindenfelé, pár év alatt beleunsz. Megvehetsz bárkit, hogy kinyalják a feneked hogy milyen szuper vagy, csak mű az egész. Ha sok pénzed van, sosem lesz veled őszinte senki, mert nyalnak a pénzedért. Ezért isznak és drogoznak a gazdagok, hogy elviseljék ezt a céltalan és mű létet, amit a mértéktelen pénz okoz.

2019. ápr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Miért lenne értelmetlen nyelveket tanulni?

Más élmény eredetiben már csak olvasni is valamit, de ez az én véleményem. Nekem sikerélményt okoz a tanulás.

Egyetemre meg azért jó járni, mert hivatása lehet az embernek általa.

Ismerek olyan párt, ahol a férfi rengeteget keres, a nőnek sosem kéne dolgoznia, de lediplomázott és dolgozik (egyetemen tanít), mert a hivatásának érzi.

Az utazást szerintem sosem tudnám megunni, hobbiból meg annyi féle van, akinek van kerete rá, sokkal több mindent kipróbálhat, költségesebb dolgokat is.

2019. ápr. 5. 15:56
 5/13 anonim ***** válasza:
77%

Na látod, nem érted. Nekem pl teljesen értelmetlen a nyelvtanulás, neked nem. Nemsokára úgyis jönnek az interaktív fordítók, szóval a befektetett energia sosem térül meg.

Hivatás? Minek, ha tele vagy pénzzel? Hogy villogj egy papírral? Pénz beszél, kutya ugat. Okosabb nem lesz az ember miatta, csak megtanulja az előre programozott dolgokat. Tényleg értelmes a sok szóró tantárgyat tanulni.

Kb akkor van értelme a tanulásnak, ha az ember elkezd kutatni valamit és hozzátesz valamit az emberiség fejlődéséhez, de a legtöbben sík hülyék az ilyesmihez. Marad a szórakozás és költekezés.

A többiek beletemetkeznek valami veszteséges vállalkozásba, hogy teljen valamivel az idejük.

2019. ápr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ha valaki valamit a hivatásának érez, akkor pont nem a pénzért csinálja, hanem mert értelmet ad az életének.

Ennek semmi köze a papírhoz.


Akkor is van értelme, ha csak saját magának okoz sikerélményt, hogy megcsinálta. Nem muszáj mindenkinek feltalálni valamit.

Én se fogok, mégis boldognak érzem magam egy sikeres vizsga után.

2019. ápr. 5. 16:06
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia. Én egész életemben azt hittem hogy a csóróságom miatt nem kedvelnek az emberek, amiatt nem beszélgetnek velem és néznek le. Azért küzdöttem hogy tudjak venni magamnak egy prémium sportkocsit, hogy megmutassam nekik! Talán akkor majd befogadnak. Van egy szép házam, megvan az új sportkocsi, de senkit nem érdekel! Le se ... senki hogy milyen autóban ülök, ugyanúgy nem állnak szóba velem. Nem lettem se szimpatikusabb se jófejebb a pénzemmel. Ezért mondják hogy a pénz nem boldogít!
2019. ápr. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lehet benne igazság de ez még mindig a jobbik fajta boldogtalanság ha közben mindened megvan.

Az meg egy más jellegű boldogtalanság mikor valakinek mindenért meg kell küzdeni mert csóró és éhezik...stb.

2019. ápr. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem elég lenne sok pénz a boldogsàghoz. Nem kell nekem se csalàd se semmi. Boldog lennék.
2019. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ahogy más is írta, ez nagyon emberfüggő.


azok az emberek, akiknek kimeríthetetlen a tenniakarásuk, valószínűleg tudnák kezelni a nagyobb vagyont.


pont ezért van egy csomó ember, aki úgy van vele, hogy vehetne 10 drága autót is, de nem kell, hiszen egyszerre úgyis csak egyben tud ülni...na de akkor mire költsön?


nyilván ilyenkor érzi az ember, hogy a valami iránti érdeklődés sokkal fontosabb, mint a megvalósításhoz szükséges pénz.

2019. ápr. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!