Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A sok pénz valóban boldogtalan...

A sok pénz valóban boldogtalanná tesz?

Figyelt kérdés

Sokszor hallani, hogy akinek mindene megvan anyagilag, az céltalanná válik, boldogtalan lesz, és az anyagi gondok hiánya felnagyítja a magánéleti problémákat.


Ez nekem kicsit olyan érthetetlen.

Miért lenne valaki attól boldogtalan, hogy megveheti/megteheti, amit szeretne?

Nem kell minden pénzt elkölteni, attól hogy van.

Hisz a számlánkat se nullázzuk le következő fizetésig, csak azért, mert van rajta pénz.

Ugyanígy érthetetlen, miért venné meg bárki a 60. luxusautót vagy az 500. LV táskát csak mert "van rá pénz".

Illetve célok nem csak anyagi természetűek lehetnek.

Nekem például célom megtanulni még 2-3 idegennyelven, megtanulni táncolni, elvégezni az egyetemet, megtanulni festeni...Ezeket ha lenne pénzem sem tudnám "megvenni".


2019. ápr. 5. 15:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
51%
Csak a fő kérdésre válaszolva: egy idő után biztosan, mert rájössz, hogy már mindened megvan, de valami mégis hiányzik. Mondjuk a szeretet.
2019. ápr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
75%

Igen a 11 jól leirta.

Sztem annál nincs jobb érzés, ha vkit szeretetnek. Pénzért megvenni bármit meg tudsz, de feltétlen szeretetet soha.

Nem a sok pénz tesz boldogtalanná, csak a sok pénz nem garancia a boldogságra, nagyon nem.

Ha választanom kéne pénz és szeretet között (nem milliárdokban és nem hajléktalanban értem) akkor inkább kicsit szegényebb lennék de szeretet kéne, mint több pénz de szeretet nélküliség.

2019. ápr. 5. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
feltétlen szeretet sem létezik. mindenkinek van valamilyen érdeke abban, ha a másikkal jófej, még családon belül is. sok szülő például csak azért szereti a gyerekét, mert ha nem így tenne, az visszatetszést váltana ki a körülötte lévőkből.
2019. ápr. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!