Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem tegez vissza?

Miért nem tegez vissza?

Figyelt kérdés
Nem rég költöztünk a szüleimmel egy új városba,és nagy szerencsénkre pont a másik utcán található egy supermarket,ahová járunk vásárolni szinte minden nap. Valahogy felkeltette az érdeklődésemet egy ott dolgozó fiatalember,aki körülbelül velem egyidős lehet. Mégpedig olyan tekintetben vált számomra érdekessé,hogy nem tegez vissza. Hiába köszönök neki,hogy szia. Viszont válaszként annyit kapok,hogy: Kezét csókolom,jó napot kívánok. Én 29/N vagyok,Ő körülbelül 28 éves lehet. De ezt már többször eljátszottuk,úgy a pénztárnál,mint az eladótérben,ha esetleg nem találtam valamit. "Legyen kedves jöjjön velem, "Tehetek e Önért még valamit"...stb. Valahogy nem értem,hiszen egyidősnek tekinthetőek vagyunk. Kolléganőit kérdeztem,amikor náluk fizettem a pénztárba,és azt mondták,hogy csak azokkal az emberekkel tegeződik,akiket ismer. Ismeretlen emberekkel nem tud tegeződni,mert neki ez nem természetes. Könyörgöm,2019-et írunk...
2019. ápr. 6. 02:46
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
Fogadd el, hogy ő ilyen, majd ha jobban megismer, lehet, hogy megváltozik ez.
2019. ápr. 6. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem ez akkor is furcsa.
2019. ápr. 6. 03:23
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Öreg vagy, én is csókolomot köszönnék :D

28f

2019. ápr. 6. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet azért nem tegez mert nyílvessző.
2019. ápr. 6. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
Pedig ez esetben neki van igaza. Te vevő vagy ő meg az eladó, és ebben a felállásban mindegy ki hány éves amennyiben nem vagy kisgyerek, ez egy hivatalos viszony, nem baráti, és nem fér bele a tegeződés, akkor sem ha te kezdeményezed. Ő ezt úgy reagálja le, ahogy kell. Ha a vevő nem köszön, vagy nem megfelelően viselkedik, akkor is udvariasan kiszolgálja. Vér profi. :D Ha nem vagy hozzászokva, akkor jól nézd meg és tanulj tőle! Vagy szerinted 2019 az egy olyan év, amikor már nem kell sehogyse viselkedni senkinek? Vedd a lapot és ne tegeződj az eladókkal, mert vásárolni mész nem barátkozni. Én pl. szintén tegeződök az itteni eladókkal, de mind egy szálig ők kezdték, alkalmazkodtam. Nem zavar, egy idő után jobb is úgy bemenni mintha ismerőshöz mennék be. De azt érted, hogy vadidegenek neked akkor is vadidegenek ha 2019 van és szerinted egykorúak vagytok. Neki ez a munkája, a munkahelye, a személye nem eladó hozzá, csak egy részét teszi bele, a többi annak jár akivel hajlandó megosztani. Ez a normális. Nehogy már pont ő ne legyen normális azért, mert egyedül van ezzel.
2019. ápr. 6. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Előfordulhat, hogy a munkáltató előírja neki, hogy mit kell mondania a vevőknek. Esetleg próbálj vele "véletlenül" összefutni civilben, és próbáld ki, akkor is csinálja-e.
2019. ápr. 6. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
31%

“mindegy ki hány éves amennyiben nem vagy kisgyerek, ez egy hivatalos viszony, nem baráti, és nem fér bele a tegeződés, akkor sem ha te kezdeményezed.”


Itt a lenyeg. Anya is sziaval koszon de ha letegezik megsertodik vagy tiszteletlensegnek tartja. Tehat az a forma az illo ahogy a 28 eves teszi... hiaba tegezodsz.

Mondjik 29 evesen igencsak keson ero vagy ha ezek a dologok meg benned azt a nyomot hagyjak hogy “furcsa”...

2019. ápr. 6. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem tok gaz a csavo. A keedeuo a no, aki ezzel felajánlottá a tegezest, es van olyan korlatolt, hogy jatsza az agyat ezzel. En ra se neznek tobbet...
2019. ápr. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Gaz a csavo... raseneznel tobbet... te is egy onmagam utalkodni tudo gondolnodo valaki vagy... ja nem
2019. ápr. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy mondat az egész. "Tegezz nyugodtan!" Ha ezek után is magáz, akkor reménytelen eset...
2019. ápr. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!