Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az irigység normális emberi...

Az irigység normális emberi érzés?

Figyelt kérdés

Mármint, normális, ha valakire időnként kicsit irigyek vagyunk?


Van egy lány ismerősöm. Tipikusan az a típus, akinek minden összejött az életben nulla energiabefektetéssel.

Félbehagyta a gimnáziumot, azóta sem szerezte meg az érettségit (letette az utolsó osztályt már felnőttként, de az érettségit nem), ugyanígy nyelvvizsgát sem sikerült szereznie harmadik nekifutásra se.

Ennek ellenére jómódban él, dolgoznia nem kellett soha (maximum heti 5-6 órát diákként), megvan mindene, amit pénzen csak venni lehet. Vadonatúj drága ruhák (Esprit-től egészen Dior-ig), utazások, drága kozmetikumok, pénzes programok...Illetve nagyon szép.

Nem csinál semmi illegálisat, csak jómódú a párja, és megengedhetik maguknak.

Ezzel szemben én egyetemre járok, két nyelvvizsgát tettem nyelviskolán keresztül, illetve további két három idegennyelven beszélek folyékonyan (most nyáron lesznek a vizsgáim az egyetem keretén belül B2 szinten), pár évem le van dolgozva, mind teljes állásban, mind diákként részidőben.

Ennek ellenére nem élek jómódban és nincs is kilátásban. Illetve annyira szép sem vagyok. Sosem fogok annyi rajongó üzenetet kapni, amennyit ő mutatott nekem, hogy rendszeresen elhalmozzák a közösségi oldalakon.

Régen nagyon rossz körülmények közt éltem, gyerekként is, felnőttként is, ideiglenesen még éheztünk is sajnos.

Most már szerencsére nem, de még mindig turiból ruházkodok, és anyagi okokból nincs például kontaktlencsém.

Ezzel szemben neki ma megint vadonatúj képei voltak fent vadonatúj szettekben, klassz ruhákban.

Kicsit megint úgy érzem, irigy vagyok, holott semmi közöm az életéhez, és ha neki idővel több lesz, nekem meg kevesebb, arról is én tehetek egyedül.


2019. ápr. 7. 09:51
 1/6 A kérdező kommentje:
-két
2019. ápr. 7. 09:53
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szóval arra vagy irigy,hogy eltartják őt? Inkább magadra legyél irigy mert te mindent megteszel,hogy ne tartsanak el.
2019. ápr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, az egy alapvető emberi érzés, ami teljesen korrekt ha arra használod fel hogy magadat fejleszd. Konkrétan arra értettem ezt hogy ne az legyen a cél hogy hasonlítgatsd magad hozzá mert te nem ő vagy és ő nem te, különböztök ebből jöhet a kisebbségi komplexus.Inkább arra jó hogy előrébb vigyen a célod felé. Amíg neki minden megvolt, te megdolgoztál érte. Te tudod értékelni azt hogy mi az mikor meg kell tenni dolgokat azért hogy megkapd, jobb mintha tálcán kínálnák. Gondolj bele. Párjával szakítanak. Mi lesz a nőből? nem tud egyedül talpra állni, neked meg már van tapasztalatod. Én sem veszek márkás ruhákat de nem azért mert nem tehetem meg,csak nincs igényem rá. Sokszor jobb ruhákat találok a turiban mint a 40 ezer ft-os szaggatott férfi nadrágok egyes helyeken. :D Egy szónak is száz a vége. Normális dolog és nem mumus, HA az ember jól használja fel. :)
2019. ápr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen,az.
2019. ápr. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én nem irigyelném annyira. Ha úgy alakulna, hogy a párja ott hagyja, akkor mit csinál? Szerintem nem kellemes érzés másoktól függni. Másképp megértem az érzést, ha nem is eltartásról van szó, de valakinek sok rajongója van..



Önmagában, mint érzés normális. Hogy milyen cselekedeteket vált ki belőled, hogyan reagálod le és hogy nyilvánulsz meg általa, az már más kérdés. Pl. Én nem szeretek ilyen emberekkel foglalkozni, nem őket állítom fókuszba, ezért ha éreznék is ilyesmit, nem hangsúlyos, mert nem a másik ember áll az életem középpontjában.

Bárkire lehet irigykedni, nem kell jómódú legyen valaki ehhez, pl. nekem is voltam barátaim, akik iránt így éreztem, pedig nem voltak olyan rettentően népszerűek, csak valamennyivel sikeresebbek voltak nálam, de az irigységet leginkább az váltotta ki, hogy rájuk figyeltem, ők voltak a középpontba. Vannak más, jómódú ismerőseim, akik jó családból származnak, de irántuk sosem éreztem emiatt irigységet, nem foglalkoztattak. Manapság a saját életemmel foglalkozok legtöbbet, ezért kevésbé érzem az ilyet.

2019. ápr. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem irigylem egyáltalán ezt az embert. Irigyelnél valakit aki meglett felnőtt emberként munkanélküli, a szülein élősködik, eltartják és amúgy jómódúak? Én nem. Itt ugyanez a helyzet csak más tartja el. Te már rengeteg mindent elértél az életben neki meg az egyetlen teljesítménye hogy széttette a lábát. Te büszke lennél magadra a helyében?

"Illetve annyira szép sem vagyok. Sosem fogok annyi rajongó üzenetet kapni, amennyit ő mutatott nekem, hogy rendszeresen elhalmozzák a közösségi oldalakon." Miért érdekelne hogy kevésbé vagy szép mikor neki ez az egyetlen "érdeme"? Ez nagyon úgy hangzik mintha te is szeretnél kitartott lenni csak bánod hogy sajnos nem vagy hozzá elég szép. Sajnálom de így te sem vagy nála jobb.

2019. ápr. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!